Faydalı BilgilerGenelManşetSağlık Rehberi

Alçı ve Sargı Uygulaması Sona Mı Eriyor?

Kemiklerin kırılması halinde Alçı ve Sargı Uygulaması kullanılmaktadır. Ancak alçı ve sargı nedeniyle yürüme ve günlük işleri yapma süreci sekteye uğrar. Alçı ve sargıların belirli aralıklarla yenilenmesi de gerekmektedir.  Alçı ve sargı ile yapılan tedavi yöntemi bir aydan birkaç aya kadar uzama gösterebilir.

 

 

Alçı Ve Sargı Uygulaması
Ancak yeni geliştirilen bir uygulama sonrasında alçı ve sargıya gerek kalmadan kırılan kemiğin iyileşebileceği belirtiliyor.  Bilim adamları tarafından yeni geliştirilmiş olan  ve kırık bölgesine enjekte ederek tedavi süreci sağlayan sıvı haldeki bir ilaç bulundu.

Kırılan kemiği yapıştırma özelliği gösteren ve kemiklere enjekte edilen bu sıvı kemiklerin iyileşme hızını %50 oranında arttırmaktadır.

 

 

Kırılan Kemiği İyileştiren Sıvının Özellikleri

Bilim adamları tarafından kırılan kemiği yapıştırmak suretiyle iyileştiren sıvı hakkında bilgiler vermeye başladı.

Bu sıvı kemiklere enjekte edilmek suretiyle kemikleri iyileştiriyor.  Çimentodan esinlenilerek tasarlanmış olan bu yeni ilacın %70’lik kısmını kalsiyum fosfat, hidroksiapatit içeren mineraller oluşturuyor.

Kemik Kırılmasında Sargı Ve Alçıya Gerek Kalmadı

Yeni bulunan ilaç sayesinde sargı ve alçı kullanmadan kırılan kemik iyileştirilebiliyor.  Ayrıca bulunan yeni ilaç herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmadan dokular tarafından emilme özelliğine sahiptir.

Kan akışını normal bir seviyede sürdüren ilaç istenilen oranda sertleştirebilme özelliğine de sahip bulunmaktadır. Yeni bulunan ilaç sayesinde kırılan kemiklerin tedavi sürecinde sıvı etken madde kemiğe enjekte edilerek kullanılıyor.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close