ManşetÖne çıkanlarPopüler YazılarSağlıklı YaşamSon Eklenenler

Alerji Çeşitleri Ve Polen Alerjisi Nasıl Tedavi Edilir?

Alerji, bünyenin, gerçekte zararlı olmayan birtakım maddelerden ya da hava şartlarından etkilenmesi, psikolojik faktörler neticesi birtakım maddelere reaksiyon göstermesidir. Bu reaksiyonların tedavisi nasıl olur, hangi natürel tekniklerle alerji tedavisi yapılıyor, alerji nasıl geçer, hangi yiyeceklerden alerji oluşur, polen alerjisi tedavisi nedir gibi sorularının cevapları için mutlaka bir doktora danışıp alerji etkenlerini öğrenmek gereklidir.

Alerji Nedir?

Alerji insan gövdesinin bağışıklık düzeneğinin anormal reaksiyonlar göstermesidir. Bir kişi alerji olduğu vakit ve ya beden antijene maruz kaldıktan sonra bedende bir anormal doku reaksiyonu görülmekte. Bu reaksiyon bedenin birtakım özel maddeler ile temas söz hususu olduğunda gerçekleşir.

 

Alerji Nedenleri

Alerji değişik koşullar ve maddeler itibariyle kaynaklanır. Toz, zehirli bitkiler, hayvan kılı ve bunlarla birlikte polen alerjisi vardır.

Alerji Belirtileri Nelerdir?

Polen alerji belirtileri; polene maruz kaldığınızda sizde görülebilecek umumi semptomlar sürekli baş ağrısı ile karşı karşıya geldiği süre, sima ve gözde şişme kusma, burun akıntısı, çok sinirlilik ile depresyon görülebilir. Elbette bu açıklanan her insanın biyolojik yapısı tıpkı olmadığı amacıyla değişik kişilerde değişir. Bazı kişilerde farklı alerjik reaksiyonlarda görülebilir.

 

Polen Alerjisi Tedavi Çeşitleri

Patates unu: Bu gibi polen alerjisi amacıyla en tanınan ev ilaçlarından birisi bir bardak su içerisinde 3 dolu yemek kaşığı patates unu eritmek. Sonra bir kova su amacıyla bu karışımı ekleyin. Bu suyu kullanarak bir banyo yapın. şayet bir küvet varsa küveti doldurarak günde 2 defa girerek rahatlayın.

 

Avokado: Alerji olan bölgeye avokado yapıştırıp, uygulayın.

Yeşil çay: Yeşil çay nebati antihistaminik ve alerji amacıyla en iyi ev ilaçlarından biridir. Yeşil çay değil, ayrıca kara çayda kullanması olası. Papatya çayı da diğer bir alternatiftir. Bal ile tatlandırarak ve günde 2 kez kullanabilmeniz mümkün.

 

Bal: Alerji amacıyla bir günde iki kez kullanımı iyi bir çıkar yol şekilde kabul edilir. Saf baldan 1 ya da 2 çay kaşığı tüketilmesi de yararlı olacaktır.

 

Zencefil: Bu alerji amacıyla itimat edilir bir tabii şifalı bitkilerdendir. Bir parça zencefili soyup ezdikten sonra kabın içine yerleştirin. Üstüne biraz kaynar su doldurun. Biraz bekleyin içeceğiniz kullanıma hazır. Bu kür, hafif alerji için iyi yollarından birisidir.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close