Diyet ÖnerileriÖne çıkanlarSon Eklenenler

Alkali Diyeti Nedir ?

Alkali, suda çözülen bazlara verilen isimdir. Diyet yapanların sıklıkla düştüğü hataların başında alkali beslenmemeleri gelmektedir. Diyet yaparken alkali olabilmenin kurallarının başında içme suyunuzun PH derecesine dikkat etmek gelmektedir.Alkali diyeti yaparken neler dikkat edecez bu yazımızda bu konu hakkında sizlere bilgi verecez.

Peki, içme suyumuzun ph oranını nasıl yükselteceğimizi biliyor musunuz?

1 Litre içme suyu içerisine karıştıracağınız 1 çay kaşığı karbonat suyun ph derecesini yükselterek alkali olmasını sağlamaktadır.

Diyet yaparken alkali olmak kilo verme açısından büyük önem taşımaktadır. Alkali olmak sadece içme suyu ile olmayacaktır. Bunun yanı sıra aldığımız gıdalar da alkali olmamızı sağlayacak ve sonuç beklenen çok daha iyi olacaktır.

 

Alkali diyetin ana kuralları

 

Alkali Diyeti İçin Yapılması Gerekenler

 

  • Alkali Diyeti için yaparken dikkat edilmesi gereken unsurların başında içme suyunun ph oranını yükseltmek ve günde en az 3-3,5 Litre arasında su tüketimini prensip edinmek gelmektedir.
  • Sudan sonra sırada yiyeceklerimizin alkali yiyecekler olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir.
  • Alkali diyet için en önemli koşullardan biri de koyu yeşil renkli sebzelerin daha fazla tüketilmesidir.
  • Bu sebzelerin iyice yıkanarak çiğ olarak tüketilmesi ise bir diğer koşuldur.
  • Örneğin; 250 gr ıspanağı ince bir şekilde kıyarak güzel bir alkali salata edersiniz. Alkali, ıspanak, pazı, maydanoz, tere, roka, dereotu, karalahanada oldukça fazla orandadır.
  • Bir haftalık alkali diyeti için tüm bu sebzelerden mükemmel salatalar hazırlayarak hem sağlıklı beslenmiş hem alkali diyetini uygulamış ve hem de kilo vermeye başlamış olursunuz.
  • Bu tabi ki diyetiniz sadece bir öğünüdür. Bunun yanı sıra sabahları aç karnına iki büyük su bardağı alkali su ile başlamalısınız.
  • Ardından orta bir dilim karpuz yiyerek kahvaltınızı tamamlayabilirsiniz. Öğlen ve akşam için ise sebzelerden oluşan alkali yiyeceğinizi tüketebilirsiniz.
  • Bu diyeti uygularken de et ve süt ürünlerini tüketmemelisiniz. Alkali diyetin ana kurallarından biri de hayvansal gıda tüketmemektir.
  • Tüm bunları bir hafta boyunca yaptığınızda vücudunuzdan istenmeyen fazlalıkları kolayca atabilir, yavaş yavaş dilediğiniz ideal kiloya kavuşabilirsiniz.

 

Alkali Suyu Evinizde Hazırlayın

Alkali diyetin ana unsurlarının başında tüketilen içme suyunun özellikli olması gerektiğinden bahsetmiştik. Alkali suyu evinizde rahatlıkla hazırlamanız mümkündür.

1 Litre su içine ekleyeceğiniz 1 çay kaşığı karbonat veya yarım limon suyu sayesinde alkali suyu elde etmiş olursunuz.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close