Diyet ÖnerileriNasıl YapılırÖne çıkanlar

Atkins Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Atkins Diyeti diğer diyetler ile kıyaslandığında oldukça iddialı bir diyet modeli olduğunu fark ediyoruz. Çünkü diyeti oluşturanlara göre bu diyeti düzenli ve sabırlı bir şekilde uygulayan bir kişi haftada 2 kilo verebiliyormuş!

Ancak haftada 2 kilo vermek de sağlık açısından normal olmadığını belirtmemiz gerekiyor.

Nitekim pek çok diyetisyen ve uzmanın ortak görüşü ayda 1-2 kilo civarı verilmesidir. Bu diyete göre ise istikrarlı bir şekilde uyguladığınızda haftada 2 kilo olmak üzere, ayda ise toplamda 8 kilo vermiş olursunuz. Bu kulağa hiç sağlıklı gelmese de, özellikle de bu diyetin çok fazla kilolu insanlar için hazırlanmış olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

 

Atkins Diyeti

 

Atkins Diyeti Nasıl Yapılır?

Haftada 2 kilo verdiren diyet kulağa hoş geliyor. Bu üstelik yaz aylarında yada bir buluşma, etkinliğe gidecek birisi için son derece güzel bir fikir, fakat ne kadar gerçekçi?

Aktins diyetini özel ve ayrıcalıklı kılan bir diğer önemli özelliği ise yağlı tüketimini sizlere serbest kılıyor. Yani yağlı tüketmeden olmaz! Diyorsanız, bu diyet bir nevi sizin için ideal!

Günlük 1100 kalori yakmayı hedefleyen bu diyet modelini uygulamak çok zor değil. Önemli bir kural var ki bu da özellikle de şekerli tüm besinlerden mutlak suretle uzak durmak!

Bu da tıpkı dukan diyeti modeli gibi protein tüketimini ön plana çıkarmaktadır. Öğlen yada akşam protein içeren beyaz et tüketebileceğiniz gibi sabahleyin ise yumurta, süt ve ürünleri gibi besinler son derece ideal olacaktır.

 

Atkins Diyeti

 

Atkins Diyeti Öğün Ve Malzemeleri

Atkins  diyeti kilo verdirmek konusunda son derece iddialı olsa da, verilecek kilonun bir kısmının su kaybı olacağını da söylemeliyiz. Çünkü anormal şartlar dışında bir insanın haftada 2 kilo vermesi sağlıklı bir şekilde imkansızdır. Bunun en bilinen yöntemi ise su kaybı olmaktadır.

Öğünleriniz için ise aşağıdakileri uygulayabilirsiniz;

 

  • Protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Bunun için sabah kahvaltınızda süt ve süt ürünlerine özellikle de yumurtaya yer verin.
  • Çay tüketiyorsanız, şekersiz bir şekilde tüketin.
  • Hayatınızdan şekeri tamamen uzaklaştırın. En azından belli bir süre boyunca.
  • Hayatınızdan şekeri uzaklaştırdığınız gibi doğal şeker dışında, diğer tüm şekerli kaynakları da uzaklaştırın. Örneğin çikolata gibi.

 

Unutmayın ki bu diyetin amacı sizleri tıpkı diyetlerde olduğu gibi aç bırakmak değildir. Aksine sizlere karbonhidratlı besinlerin tüketimini de yasaklamayan bu diyet modeli, bu sayede daha dengeli bir şekilde tüketim yapmanızı ve bu sayede de kısa sürede kilo vermeye başlamanızı sağlıyor. Kısacası karbonhidrat tüketiminizin derecesi ne olursa olsun atkins  diyeti yapmak için bir engel teşkil etmez.

Önemli olan ise şekerden uzak durmaktır. Bu diyete uymak için tüm öğünlerinizi sil baştan eklemeniz gerekmiyor. Proteine ağırlık vermekle başlayabilirsiniz. Bunun için tabii ki doğal protein kaynaklarını tercih etmeniz önerilir

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close