DiğerleriFaydalı BilgilerNeye İyi GelirSağlıklı BesinlerYan Blok

Beyaz Çay Neye İyi Gelir

Tıpkı siyah ve yeşil çay gibi Camellia Sinensis bitkisinin yapraklarından elde edilmekte olan beyaz çay işleme şekli olarak farklılığa sahiptir. Özellikle Karadeniz bölgesinde yetiştirilen Camellia Sinensis bitkisi kullanılır.

Beyaz çay elde edebilmek için Camellia Sinensis bitkisinin henüz tam olgunlaşmamış yaprakları toplanmaktadır.

Olgunlaşmayan Camellia Sinensis yaprakları beyaz bir tüy ile kaplı olduğu için çayın adı da buradan gelmektedir.

 

Beyaz Çayın Faydaları Nelerdir?

 

  • Son dönemlerde bilimsel çalışmaları ile adından sıkça söz ettiren Oregon Eyalet Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalar sonucu beyaz çayın vücuttaki kanserli hücre oluşumunu engellediği belirtilmektedir.
  • Aynı çalışma ile birlikte raporda düzenli çay tüketiminde akciğer, karaciğer ve göğüs kanseri riskini engellediği belirtilmektedir.

 

Yaz Boyu Sağlıklı Diyetle Kışa Hafiflemiş Girin

Diyet yapmaya genel olarak kış aylarının sonuna doğru başlanır. Çünkü yaz geliyordur ve bu aylarda çıkılacak tatillerde özellikle bayanlar fit bir vücuda sahip olmak isterler. Bu süreç her bayan için sıkıntılı geçen bir süreç olmakla birlikte her on kadından 7 si diyet yapmayı başarmaktadır. Bu da ortalama %70 lik bir orana denk gelmektedir. İstikrarlı ve …

0 comments
Diyetetik Nedir

Diyetetik Nedir?

Yiyeceklerin besin değerlerini, kötü beslenmenin yol açtığı hastalıkları inceleyen ve yiyecek düzenini hastanın ihtiyaçlarına göre hazırlayan sağlık bilgisine diyetetik denir.       Kişinin kalori ihtiyacı bazal metabolizma, egzersizde harcanan enerji ve besinlerin sindiriminde kullanılan enerji olarak gereken enerji toplamından oluşmaktadır. Kalori ihtiyacının en büyük belirleyicisi bazal metabolizma hızıdır. Bazal metabolizma hızı, dinlenirken ya da …

0 comments

 

 

Kilo Verme

 

  • İçerisinde kafein ve polifenoller bulunduran beyaz çay kilo vermek konusunda da yardımcı oluyor.
  • Uluslararası Obezite Dergisi tarafından gerçekleştirilen araştırma ve sonucunda sunulan raporda düzenli tüketimi ile metabolizmayı hızlandırıyor, kilo vermeye yardımcı oluyor.

 

Cilt Sağlığı

 

  • Bu çayın faydalarından biri de insan sağlığı ile birlikte cilt sağlığına da etki etmesidir.
  • Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarına maruz kalan ciltlerde serbest radikal oluşmaktadır.
  • Bu serbest radikaller erken yaşlanmaya neden olur iken beyaz çay içerisindeki zengin antioksidan değerleri ile önlemektedir.
  • Aynı zamanda cilt güzelliğini de sağlamaktadır.
  • Düzenli olarak beyaz çay tüketimi gerçekleştiren kişilerin cilt görünümü daha parlak ve pürüzsüz olacaktır.
Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close