Cilt & BakımGüzellik SırlarıSağlık RehberiYan Blok

Cilde İyi Gelen Yağlar Nelerdir ?

Cilde İyi Gelen Yağlar  ile cildinizi daha güzel ve dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Daha güzel ve dikkat çekici bir cilde sahip olabilmek için uygulayacağınız pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlar arasında kozmetik ürünler genellikle çok fazla tercih ediliyor olsa da aktar ve eczanelerden satın alacağınız doğal yağlar cilt için daha etkilidir.


Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta cildinizi tanıyor olmanız ve cilt tipine uygun olan yağları tercih etmenizdir. 

 

Sağlıklı yaşam aracı internet sitesinde güzellik sırları arasında yer alan Cilde İyi Gelen Yağlar hakkında bilgi verecez.

 

Cilde İyi Gelen Yağlar

Cilt tipinize göre aşağıdaki yağlardan biri ile gerçekleştireceğiniz bakım en kısa süre içerisinde etkisini gösterecektir.

 

Argan Yağı

E vitaminini en zengin miktarda içeren yağdır. Aynı zamanda içeride Omega 3 yağ asitlerinin yer alması ile kuru ve yıpranmış saçlarda, yüzdeki ince çizgilerde ve kuru ciltlerin nemlendirilmesinde faydalı olduğu belirtilmektedir. Argan yağını ister doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz, isterseniz herhangi bir madde ile karıştırıp maske hazırlayarak da tercih edebilirsiniz.

Avokado Yağı


Omega 3 yağ asitleri ve E vitamini içeren yağlardan biri de Avokado yağıdır. Bu yağın Argan yağından ayrılan en önemli özelliği ise ciltteki iltihaplar üzerinde etkili olduğudur. Kuru, kaşıntılı ve hassas ciltlerde işe yaramakta olan Avokado yağı aynı zamanda yaşın ilerlemesi ile birlikte ciltte meydana gelecek olan yaşlanma belirtilerini geciktirir.

Hindistan Cevizi Yağı

Cildi aşırı hassas olan kişiler özellikle cildi nemlendirmek için doğru ürünü bulamama sorunu yaşamaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve cildinizin nem oranını korumak için Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı içerisinde aynı zamanda zengin antioksidanların bulunması egzama rahatsızlığını önlemektedir.

Jojoba Yağı

Ciltteki doğal yağlar ile benzer özellikleri bulunan Jojaba yağı bu özelliği ile çabuk emilmekte ve etkilerini en hızlı şekilde göstermektedir. B ve E vitamini açısından  zengin olan Jojoba yağı tüm cilt tiplerinde kullanılabilmektedir. Tüm dermatologlar tarafından önerilmekte olan Jojoba yağı cildi güçlendirir ve dışarıdan gelecek olan tüm zararlı etkenlere karşı koruma kalkanı oluşturur. Özellikler dışarı çıkmadan önce cildinize Jojoba yağı ile masaj yapmanız önerilmektedir. 

 

 

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close