CarouselFaydalı BilgilerSağlık Rehberi

Diş Teli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Diş Teli Hakkında Bilmeniz GerekenlerBireylerin diş teli taktırmalarındaki en büyük avantaj daha sağlıklı ve daha güzel dişlere sahip olmalarıdır. Birçok insan dişlerindeki çarpıklık, aralardaki boşluk, çenelerindeki yanlış yapılanma nede ile rahat bir şekilde gülümseyemez.

Bu tarz sorunlara sahip insanlar ortodonti uzmanı ile görüşmeli ve dişlerdeki veya çenedeki sorunu düzeltmek için, uzman tarafından önce muayene edilmeli daha sonra gerekli röntgenler ve diş çekimleri yapılmalı.

 

Çürük dişlere dolgu işlemi yapılmalı. Bu işlemler bittikten sonra çene sorunu olanlara ameliyat ya da aparey takılmalı, dişlerde sorunu olanlara diş telinin takılması faydalı olur.

Diş Teli Taktırmanın Faydaları

Diş teli tedavisi sayesinde bireylerin hem dişleri düzelir, hem de çene yapıları düzelir. Oldukça etkili ve artık günümüzde çok tercih edilen yaygın bir yöntemdir. Ortodonti tedavisinin faydaları oldukça fazladır. Bireyler düzgün sıralanmamış dişler nedeni ile çiğnemede, konuşmada, ağızlarını kapatmada ve dişlerini fırçalamada sıkıntı yaşarlar.

Düzgün fırçalanamayan dişlerde çürüme, düzgün çiğnenmeyen besinlerde de sindirim sorunu ortaya çıkar. Ağzın tam olarak kapanmaması ise sağlıklı nefes alışverişini ortadan kaldırır ve bireyler ağızdan nefes alıp burundan nefes vermeye başlarlar. Diş teli tedavisi yalnızca görünüm açısından değil sağlıklı yaşam içinde gerekli bir tedavi yöntemidir.

Diş Teli Kullandıktan Sonra Meydana Gelen Değişiklikler Nelerdir?

Diş telini kullanarak üst üste çıkmış dişler yüzünden oluşan bakterilerden ve diş eti hastalıklarından bireylerin korunmasını sağlar. Çarpık dişler ve yanlış biçimlenmiş çene düzeldiğinde hem yüzünüzde hem dudaklarınızın şeklinde olumlu değişiklikler meydana gelir. Diş telinin tedavi süreci hastanın durumuna göre değişiklik gösterir.

 

 

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close