Faydalı BilgilerManşetSağlık RehberiSağlıklı BesinlerSağlıklı Yaşam

Dişleri Beyazlatmaya Yarayan 10 Besin

Dişleri Beyazlatmaya Yarayan 10 Besin hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacaz

Dişler, dış görünümün önemli parçalarından biridir. Güzel bir gülüşü elbette sağlıklı ve beyaz dişler tamamlar. Beyaz ve sağlıklı dişler kadın erkek herkesin hayallerinden biridir.

 

Peki beyaz dişlere sahip olmak zor mudur, şimdi bu sorunun cevabını bulmaya çalışacağız.

Dişleri beyazlatmak ve inci gibi dişler için birçok yol vardır. dişlerinizi beyazlatmak için cerrahi işlem diş estetiği yaptırdığınız gibi doğal yöntemlerle ve doğal gıdalar tüketerek te dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Dişleri Beyazlatmaya Yarayan 10 Besin  nedir, dişleri beyazlatmak hangi sağlıklı besinler sıklıkla tüketilmelidir, konusunu konuşuyoruz. Dişleri beyazlatmak için öncelikle dişleri sarartan dişlere zarar veren zararlı alışkanlıklarınızı terk etmekte büyük faydalar vardır. Alkol ve sigara gibi dişlere ve sağlığınıza zarar veren kötü alışkanlıklardan kurtulun.

 

 

                Dişlerinizi beyazlatmak için karbonat kullanabilirsiniz.

  • Cam bir kasenin içine 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı himalaya tuzu ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesi koyun
  • Krem kıvamına gelinceye kadar karıştırdıktan sonra dişlerinizi bu karışımla fırçalayın
  • Dişlerinizi temizlerken fırça kullandığınız gibi misvakta kullanabilirsiniz.
  • Misvak dişlerin doğal bir şekilde beyazlamasına yardımcı olurken dişlerin çürümesine de engel olur

 

Dişleri Beyazlatmaya Yarayan 10 Besin liste halinde sizler için derledik.

1-Kereviz: Beyaz dişler için bol bol mevsiminde kereviz tüketebilirsiniz. Kereviz dişleri beyazlamasına yardımcı olurken sapları da diş etlerinin arasına sıkışan bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur.

2-Çilek: Çilek dişlerin beyazlamasına yardımcı olan enzimler içermektedir. Bu nedenle mevsiminde bol bol çilek tüketmek dişlerin beyazlamasına yardımcı olacaktır.

3-Mantar: Mantar suyu gözlere şifa olduğu gibi mantar da düzenli olarak tüketildiği zaman dişlerede fayda sağlar. Ancak mantar tüketirken dikkatli olunmalıdır. Bilmediğiniz mantarı yemeyin. Mantar zehirlenmesi ölüme bile götürebilir. Mantar, dişlerde plak oluşmasını önler.

4- Maydanoz: Yemekten sonra bir tutam maydanoz yemek ağız kokusunu giderdiği gibi dişlerin beyazlamasına da yardımcı olur.

5-Soğan: Soğan doğal bir antibakteriyeldir. Bu nedenle bol bol soğan tüketmek sağlık açısından son derece faydalıdır. Dişlerinizi beyazlamak için soğanı mümkünse çiğ olarak tüketin.

6-Sarımsak:Dişlerin beyazlamasına yardımcı olan besinlerden biri de sarımsaktır. Kokusundan dolayı pek tercih edilmese de vücuda sayılamayacak kadar çok faydası vardır.

7-Yeşilçay

8-Susam

9-Ceviz kabuğu

10-İnci tozu dişleri beyazlatmaya yardımcıdır.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close