Cilt & BakımManşetSon Eklenenler

Bakım Uygularken Yapılan En Yaygın Cilt Bakımı Hataları

Kadınlar ve erkekler ciltlerine özenle bakarlar. Bakım yaparken kulaktan dolma bilgilerle yapılan bir takım cilt bakımı hataları bulunmaktadır.

Cilt Bakımı Hataları Listesinde İlk Sıra; Sıkılan Sivilceler

En yaygın cilt bakımı hatalarından biri yüzde, burun bölgesinde ya da çenede oluşan sivilcelerin ya da siyah noktaların sıkılmasıdır. Sıkılma işleminden sonra her ne kadar sivilce ya da siyah nokta çıkmış gibi görünse de, aslında daha fazla bir kısmı cildin iç tabakasında kalır ve bir süre sonra aynı bölgeden tekrar çıkar.

Sıkma işlemi esnasında cilt hasar görür. Kabuk bağlar, morarır ya da kabarır. Bu yüzden o bilgenin mikrop kapma olasılığı daha fazladır. Tüm bu olumsuzluklardan ötürü bir dermatologa başvurmak en sağlık karar olacaktır. Eğer değir bir kist çıkarılmaya çalışıyorsa durum daha kötü olur. Ancak yinede kendiniz sıkmak isterseniz bu amaç için üretilen cihazlardan yararlanmakta fayda var.

Makyaj Malzemelerin Temizliği

Makyaj fırçaları ve aplikatörlerin temizliği ise oldukça önemli. Kişisel olan bu ürünleri sadece siz kullandığınız için temizleme gereği duymayabilirsiniz. Ancak fırça içerisinde oluşan bakteriler zaman içerisinde mikroba dönüşerek cildinizde bulunan gözeneklere yerleşebilirler.

Kirli bir fırça veya aplikatör makyajın yeteri kadar güzel olmasını engeller. Çünkü içleri farklı renkler ile dolu olduğu için yeni rengin tam çıkmasına imkân vermez. Sonuç olarak makyajınız istediğiniz gibi olmayabilir. Cilt temizliği ve daha bir makyaj için makyaj malzemeleri temizliği çok önemlidir.

Cilt Yapısına Uygun Ürünler Kullanmak

Herkesin cilt yapısı birbirinden farklıdır. En yakın arkadaşınız da olsa ya da kız kardeşiniz yine cilt yapınız farklı olacaktır. Bu yüzden kendi cilt yapınıza uygun ürünler kullanmalı ve mutlaka bir dermatoloğa danışmalısınız. Bir ürünü marka olduğu ya da çok satıldığı için kullanmak doğru değil.

Cilt tipi bazı kişilerde yağlı, bazılarında kuru, bazılarında ise karmadır. Cildiniz kuru bir yapıya sahip ise ve yağlı ciltler için olan bir ürün kullanılıyor ise doğru sonuçları almak oldukça güçleşir.

Tüylerin Yok Edilmesi

Tüylerin yok edilmesi için farklı yöntemler mevcut. Ağda ya da jiletler almak bunlardan ikisidir. Jilet cilt bakımı hataları listesinde bulunmakla birlikte tüylerden kurtulmanın da en hızlı yöntemdir. Ancak jilet kullanırken kullanılan sabun cildi kurutur ve tahriş olmasına neden olur. Bunları engellemek için jilet ile tıraş olunurken mutlaka kadınlar için üretilen tıraş jelleri ya da kremleri kullanılmalıdır.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close