2'li blokCilt & Bakım

Erkek Yüz Bakımı

Yüz bakımı genellikle kadınları ilgilendiren bir bakım şekli gibi algılanmaktadır. Ancak cinsiyet fark etmeksizin hem erkekler hem de bayanlar diğer tüm bakımlarla birlikte yüz bakımına ihtiyaç duymaktadırlar. Hatta yüz bakımı daha da önemsenmektedir. Çünkü iletişim genellikle yüz yüze gerçekleştirilir. Her birey için cilt bakımı önemlidir.

Cilt her zaman bakıma ihtiyaç duymaktadır. Cilt bakım yapılarak doyurulmak üzere yapısındaki yıpranmalarla ilgili sinyaller göndermektedir. Cilt, iskeletimizi örten bir giysi olarak da düşünülebilir. Nasıl kıyafetlerinize özen gösteriyor, kirlendiğinde onları yıkıyor, söküldüğünde dikiyorsanız cildiniz de sizim bir giysiniz niteliğinde olduğundan ona da ciddi anlamda özen göstermelisiniz. Aksi halde cilt ile alakalı sağlık sorunlarının yaşanması da muhtemel olmaktadır.

 

Erkeklerin Kişisel Bakımı Nasıl Olmalı.Neler Yapmalıdırlar.

Erkeklerin Kişisel Bakımı Nasıl Olmalı ?

Kişisel bakımın sadece kadınlar olduğu yanılgısı artık ortadan kalktı. Günümüzde artık erkeklerde çekici olmak adına çaba ve vakit harcamaktadır. Durum bu hale gelince kozmetik dünyası artık erkeklere de önem vermektedir.Verilen önem artıncada Erkeklerin Kişisel Bakımı  da kadınlar kadar önemli hale geliyor.   Cilt bakım söz konusu olduğunda artık erkekler de kadınlardan daha şanslı durumdalar. Çünkü …

1 comment

 

Örnek gösterilecek olunursa eskiden beri makyajın varlığı erkekleri de bayanları da ilgilendirmektedir. Entellektüel erkekler de bayanlar gibi erkek bakımı konusuna önem vermekte; gözlerine göz kalemi çekmekte, kaşlarını düzeltmekte ve maskelerle ciltlerine bakmaktadırlar. Kullanılan ürünlerin ne derece toplumlarda veya toplumumuzda bilindiği kullanıcılar tarafından olumlu eleştirildiği gözetilerek o ürünü kullanma girişiminde bulunulmalıdır.

Özellikle konu cildiniz olduğunda sağlık koşulları altında üretilen cilt bakımı ürünleri iyice araştırılarak kullanılmalıdır. Aksi taktirde cildinizde bulunan gözenekler yoluyla mikropların vücudunuza işlemesi kaçınılmaz olacaktır. Raf ürünlerini kullanmak yerine, malzemesinin alınarak uzmanlar tarafından belirtilen yollarla yeni ürün elde edilmesi kişiler için doğal olduğu gibi sağlıklı bir ürün kullanımı da olacaktır.

 

 

erkekler için cilt maskesi tarifleri

Erkekler İçin Cilt Maskesi Tarifleri

Bayanlar kadar erkekler de dış görünüşünü önemsemektedir.Cilt maskesi tarifleri ile erkeklerde dış görüşüne faydalı olacak yöntemleri kullanabilir.   Bayanlar kadar yoğun ve istekli şekilde olmasa da erkekler de ara sıra cilt bakımı yapma ihtiyacı hissetmektedir. Cilt bakım yapılmadığında kendisini dış etkenlere karşı koruyamaz hale gelir ve erken yaşta çökme, kırışıklık ve tahrişler oluşmaya başlar.Bu gibi …

0 comments

 

Erkekler Nasıl Yüz Bakımı Yapmalıdır?

Erkeklerin yüzünde çıkan sakallar onların en büyük sorunudur. Her ne kadar sakal erkekler için önemli ise de sürekli tıraş olmak tıraş bıçağının ilde olan darbeleri ile ciltte yıpranmalara izlere neden olmaktadır. Bu sebeple bıçak darbelerini en az şekilde hissettirecek tıraş bıçakları önerilmektedir. Tıraş olduktan sonra cildin bir cilt temizleme barı ile temizlenmesi gereklidir.

Yüze nemlendirici uygulanmalı ve cildin nem dengesini yitirmemesine önem verilmelidir. Kullanılacak ürün bir nemlendirici krem olabileceği gibi doğal yollardan salatalık maskesi ile de yapılabilir. Bal maskesi de cilde tazelik kazandırması açısından kullanılabilir. Gerçek bir gül suyu ile pamuk yardımıyla yüz her gün temizlenmelidir. Gül suyu temizlediği gibi nemlendirme de sağlamaktadır.

 

cilt-lekeleri-icin-iyi-gelen-maskeler

Cilt Lekeleri İçin İyi Gelen Maskeler Nelerdir?

Sağlıklı ve lekesiz bir cilt kadın erkek herkesin hayallerinden biridir. Pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olmak sanıldığı kadar zor değildir. Düzenli olarak cilt bakımı yapıp, beslenmenize dikkat ettiğiniz takdirde siz de lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilir ve cilt lekeleri sıkıntısından kurtulabilirsiniz.   Cilt lekeleri için evde uygulayabileceğiniz birçok maske vardır. Ancak uyguladığınız …

0 comments
Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close