CarouselCilt & BakımSon Eklenenler

Erkekler İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır

Kadınlar kadar Erkekler İçin Cilt Bakımı ihtiyaç duyduğu bir gerçektir. Her ne kadar kadınlar gibi cilt bakımına gerekli özeni göstermiyor olsalar da günümüzde artık erkeklerinde cilt bakımı yaptırmak için alternatifler aradığını biliyoruz.

Doğal ürünler ya da hazır kozmetik ürünleri ile cilt bakımı yaptırmak isteyen erkek sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

 

Erkekler için cilt bakımı kadınlara oranla daha az ilgi görse de erkeklerde bu konuda hassas davranabilmektedir. Erkeklerin cilt yapıları kadınların cilt yapılarından biraz daha dayanıklı ve sert olduğundan erkekler bu konuda biraz daha rahatlar.

 

Fakat erkeklerinde cilt bakımına ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Çok sık yapılan traşlar, havanın soğuk ya da sıcak oluşu, beslenme şartları ve yaşam biçimleri ciltlerinde değişikliğe sebep olmaktadır. Özellikle çok sık traş olan erkeklerde mutlaka nemlendirici kullanılması gerekmektedir.

 

 

 

 

Erkeklerin cildi her ne kadar dayanıklı gibi görünse de aslında onlarında cildinin bakıma ihtiyacı vardır. Siyah noktalar sadece kadınlara özel olan bir durum değildir. Erkeklerde de uzun süre ciltte temizlik yapılmadığında siyah noktalar cilde yerleşebiliyor. Temizleme işlemi yapıldığındaysa lekelenmeler ve ciltte pürüzler meydana gelebiliyor.

 

 

 

 

Erkekler için cilt bakımı detay olarak bilinse de aslında olması gereken bir bakımdır.

Traş olan erkeklerde mutlaka nemlendirici kullanılmalı. Cildin kuruyarak pul pul dökülmesinin önüne geçilmelidir. Ayrıca kullanılan traş sonrası kolonyalar yada kokular alkol içermemesi gerekmektedir. Alkol içeren ürünler traş sonrasında yanma yaparak cildi tahriş edebilir.

 

 

 

 

Erkekler yüzlerinde temizlik yaparken sabun kullanmaması gerekmektedir. Sabun cildi kurutur bu da kaşıntıya sebep olabilmektedir. Bu yüzden yüz yıkama jelleri tercih edilebilir.

 

 

 

 

Erkeklerin sıcak ya da soğuk havalarda genelde krem kullandığı görülmez fakat cildin yapısı için herhangi bir krem kullanımı cildin zarar görmesine engel olacaktır. Ayrıca kırışıklıklar için anti aging etkili kremler tercih edilebilir.

 

 

 

 

Erkekler için cilt bakımı aynı kadınlarda olduğu gibi temizleme, peeling, maske, tonik ve nemlendirici şeklinde uygulama yapılmaktadır.

 

Mutlaka erkeklere de cilt bakımı yapılabilmesi gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız. Bu sayede cilt daha geç yaşlanarak erken çizgilerin önüne geçilmeyi sağlar.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close