Sağlık RehberiSon Eklenenler

Evde Arka Kol Kasları Gelişmesi İçin Yapmamız Gereken Uygulamalar

Arka kol kasları kol kaslarımızın güçlü görünmesini sağlayan kas grubudur.Birçok insan arka kol kaslarını geliştirebilmek için birçok yöntemler uygulamaktadır. Hatta bunun için spor salonlarına aylarca gitmekte ve oldukça yüksek miktarda paralar harcamaktadırlar.

Oysa arka kol kaslarının kısa sürede gelişebilmesi için uygulanmasının oldukça basit olduğu birkaç yöntem bulunmaktadır.

 

 

Evimizde kolaylıkla yapabileceğimiz bu yöntemler sayesinde tahmin ettiğimiz sürenin çok daha öncesinde arka kol kaslarımızı çalıştırabilir ve hızla geliştirebiliriz.

 

Peki nedir? bu yöntemler? dilerseniz evde kolayca uygulayabileceğimiz bu yöntemler hakkında bilgi verelim.

 

 

 

Arka Kol Kasları Gelişmesi İçin Yapmamız Gereken Uygulamalar Nelerdir?

 

 

Evde arka kol kasının kısa sürede gelişmesi amacıyla şu yöntemlerin uygulanması gerekmektedir.

 

 

1-Bol ve düzenli olarak şınav çekilmeli: Arka kol kasının kısa sürede çalışması için uygulanması gereken uygulamalardan biri günlük düzenli olarak birkaç dakika şınav çekilmesidir. Bu sayede kısa sürede arka kol kaslarını çalıştırabilir ve tercihinize göre istediğiniz düzeyde geliştirebilirsiniz.

 

 

2-Barfix yapılmalı: Sadece arka kol kasları değil kollarda yer alan tüm kasların kısa sürede gelişmesi için harika uygulamalardan biri de barfix uygulamasıdır. Günlük olarak düzenli bir şekilde yapıldığından arka kol kaslarını inanılmaz derecede güçlendirmekte ve geliştirmektedir. Bu nedenle siz de arka kol kasınızın güçlenmesini istiyorsanız evinizde düzenli olarak barfix sporunu yapmanız gerekmektedir.

 

 

3-Tek kol ve çift bacak ile çalışılmalı: Arka kol kasları gelişmesinde etkili olan uygulamalardan biri de tek kol ile çift bacakların çalışılması uygulamasıdır. Genellikle dövüş sporcularının uyguladığı bu yöntem sayesinde siz de evinizin rahatlığında arka kol kaslarınızı kısa sürede çalıştırabilir ve daha güçlü bir hale getirebilirsiniz.

 

 

 

 

Bu Uygulamalar Güvenli Midir?

 

 

  • Evet yukarıda belirtilen uygulamalar güvenlidir.
  • Evinizde kolayca yapabileceğiniz bu uygulamaların en önemli noktalarından biri de günlük olarak düzenli yapılması ve gereğinden fazlaca yapılmamasıdır.
  • Örneğin; günde 25-30 kadar barfixin çekilmesi arka kol kaslarının gelişmesi için yeterli olmaktadır.
  • Gereğinden fazla yapılan uygulamaların kasları yorduğundan ve bununla birlikte vücudu da yorduğundan dolayı uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir.

 

 

 Siz de kollarınızdaki tüm kasları ve arka kol kaslarınızı çalıştırmayı düşünüyorsanız spor salonlarına gitmenize gerek bulunmamakta yukarıdaki uygulamaları günün belirli saatlerinde evinizde düzenli olarak yaptığınızda arka kol kaslarınızın kısa sürede geliştiğine tanık olacaksınız.
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close