BloklarDiğerleriFaydalı BilgilerNasıl YapılırSağlık RehberiSon Eklenenler

Göz kapağı ve Çevresi Estetiği Nasıl Yapılır

Gözlerimiz, yüzümüzde görüntümüzü etkileyen en önemli organlarımızdan bir tanesidir. Görme işlevi haricinde yüzümüzde estetik açısından güzel gözükmesini istediğimiz bir organımız olması hususu ile şekil bozuklukları, geçirilen kazalar, rahatsızlıklar neticesinde estetik ameliyatları kaçınılmaz olmaktadır.Peki Göz kapağı ve Çevresi Estetiği  yaparken nelere  dikkat etmeliyiz ve nasıl yol almalıyız.

 

Göz kapağı estetiği, göz kapaklarında bulunan fazla yağın, kasın ve deri dokusunun çıkarılması sureti ile göz çevresinin gerginleştirilmesine yarayan estetik operasyona verilen isimdir. Göz kapağı estetiğine ihtiyaç duyulmasına ana sebep, göz çevresinde toplanan yağların göz kapaklarına uyguladığı baskı neticesinde şekil bozukluklarının ortaya çıkmasından kaynaklanmaktadır.

 

Hem görüntü açısından daha estetik bir görünüm kazanmak isteyenlerin, hem de sağlık açısından daha sağlıklı gözlere sahip olmak isteyenlerin başvurdukları önemli cerrahi operasyonlardır.

En sık yapılan cerrahi operasyonların başında ise göz kapağı düşüklüğü gelmektedir. Bu durum için göz muayenesi esnasında ortaya çıkar ve ilaç ile değil ancak cerrahi bir müdahale sonucu düzeltilir.

 

Göz kapağı ve Çevresi Estetiği Ameliyatından Önce Yapılması Gerekenler

 

Göz kapağı gözümüzü çevreleyen estetik görünümümüzü önemli ölçüde etkileyen gözümüze bağlı bir parçadır. Göz kapağı düşüklüğü olan kişiler bu durumdan hem sağlık hem de estetik açıdan rahatsızlık duyabilmekte ve bu durumun düzeltilmesi için cerrahi operasyon geçirmeye karar vermektedir.

 

gozkapagi-ve-cevresi-estetigiGöz kapağı ve Çevresi Estetiği ameliyatı öncesinde, estetik operasyonu gerçekleştirecek olan hekim tarafından hastanın tüm önemli konular hakkında bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Aksi taktirde operasyon başarı geçmeme riskini doğuracaktır. Örneğin ameliyat öncesinde genel anestezi kullanılacağı için son minimum son 24 saat içerisinde sigara ve alkol alımından uzak durulmalıdır. Yine rutin olarak kullanılan ilaçlar var ise bu ilaçların da bu ameliyat öncesindeki son 24 saat içerisinde alınmamış olması büyük önem arz etmektedir.

 

 

Estetik ameliyatın nasıl gerçekleştirileceği hususlarında da hastanın bilgilendirilmesi ve bilinçlenmesi sağlanmalıdır. Tüm bu bilgiler neticesinde hasta ameliyata karar verirse operasyon gerçekleştirilebilir. Hasta tarafından kararsız kalınması durumda ise hekim de operasyonu gerçekleştirmeyecektir.

 

Göz kapağı ve Çevresi Estetiği Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

 

Estetik ameliyat olma konusunda kesin karar vermiş bir hasta doktordan gerekli bilgileri aldıktan sonra ameliyata alınmaktadır. Yapılacak olan ameliyatın çeşidine göre ameliyat süresi değişmektedir. Göz kapağı ve çevresi estetiğinde hastanın doğuştan bir şekil bozukluğunun olması ile herhangi bir kaza neticesinde göz çevresine alınan darbeler neticesinde uygulanacak ameliyatın süresinin aynı olması beklenemez.

 

Örneğin; hasta, gözaltı torbalarından kurtulmak için operasyon geçirecek ise, bu operasyonun diğer çeşitlere göre farklı olduğunu ve operasyon süresinin değişebileceğini unutmamalıdır.

 

Ameliyat sonrası hastanı dikkat etmesi gereken konuların başında hijyen gelmektedir. Operasyona maruz kalmış olan göz çevresinde oluşabilecek şişlikler kişiyi genelde korkutmaktadır. Ancak bu geçici bir durum olup, kısa sürede kaybolacaktır.

 

Şişliği azaltmak adına buz uygulaması önerilmektedir. Ameliyat sonrası hastaya verilecek ağrı kesici ve antibiyotikler de hastanın iyileşme sürecini rahat atlatması sağlanmış olunur.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close