BloklarSağlık RehberiYan Blok

Güneş Işığı ve Korunmanın Yolları

Uzun süre Güneş Işığı maruz kalmak, derinizin erkenden yıpranmasına ve hatta deri kanserine yol açmaktadır. Güneş yanıkları ve güneş lekeleri de yine fazla ve uzun süre güneşte kalmakla oluşan sorunlardır.

 

Gözde hassaslaşma, kaşıntı, güneşe karşı eskisi kadar dirençli olamama fazla güneşe maruz kalmanın ortaya çıkardığı diğer problemlerdir.

Güneş Işığının En Zararlı Olduğu Saatler

Güneş Işığı tamamen zararlı değildir. Ancak belirli saatler arasında güneş ışıkları zararlı duruma gelmektedir. Bu zararlı ışıktan korunmak için 11.00 ve 14.00 saatleri arasında mümkün olduğu kadar güneş görmeyen yerlerde vakit geçirmek sağlığınız açısından önemlidir.

Bu yöntem herkes tarafından kabul edilemeyebilir çünkü 6 saat kapalı alanda durabilecek kadar müsait olamayabilirsiniz bu nedenle diğer koruma yöntemlerine yönelebilirsiniz.

Güneş Işığından Korunmak İçin Uygulanabilecek Yöntemler Nelerdir?

Güneşten yanmamak için yüksek faktörlü güneş kremleri tercihleriniz arasında olabilir. Böylelikle hem güneşte yanmazsınız hem de olası güneş lekelerine karşı cildinizi korumuş olursunuz.

Eğer 11.00 ve 14.00 saatleri arasında dışarı çıkacaksanız şemsiye kullanabilirsiniz. Bu saatlerde Güneş Işığı dik açılarda yeryüzüne geldiği için bu zararlı açıdan masrafsız bir şekilde korunabilirsiniz.

Hem sağlığınızı korumak hem de kendi tarzınızı yaratmak isterseniz büyük bir şapka ile yüzünüzü güneşten koruyabilir gözünüze de UV ışıklarını geçirmeyen bir gözlük takabilirsiniz.

Güneş ışığından korunmak ve sıcaklamak için açık renkli ürünler tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Ayrıca kot kumaşlar güneş ışınlarına karşı %100 koruma sağlar.

 

 

İlginizi çekecek diğer yazılar

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close