Öne çıkanlarYan Blok

İdrar Kaçırma Rahatsızlığı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İdrar kaçırma, toplum içerisinde aniden zor durumda kalmanıza ve kişisel özgüveninizi yitirmenize sebep olan, konforunuzu da engelleyen bir rahatsızlıktır.  İdrar torbası kaslarının gevşemesiyle ortaya çıkan İdrar kaçırma olayı, istem dışı olarak gerçekleşen bir olay olup, idrar torbasında biriken idrarın, kişi fark etmeden dışarı akması olarak bilinmektedir.

İdrar Kaçırma Hangi Yaşlarda Ortaya Çıkar?

Bu olay bir rahatsızlık olup bu problemin birçok kaynağı olabilmektedir. Erkeklerde idrar kaçırılması, idrar yoluyla olabildiği gibi, kalın bağırsak ya da cilt yoluyla da olabilmektedir.

Aynı problem bayanlarda da aynı şekilde yaşanmakla birlikte vajinal yoldan idrar kaçırma bayanlar için alternatif problemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişiler bu problem ile her yaşta karşılaşabilirler.

 

İdrar Kaçırma Rahatsızlığı

 

İdrar Kaçırmanın Tedavisi Var mıdır?

Elbette ki bu rahatsızlığın tedavisi bulunmaktadır ve uygulanacak tedavi sorunun boyutuna ve sorunun kaynaklanma nedenine göre değişmektedir.

Kişiler bu problemleriyle kendi başlarına mücadele etmeye çalışmamalı, etkileri bilmedikleri ilaçları doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalıdırlar.

Bu noktada yapılması gereken idrar kaçırma problemi büyümeden hemen bir hekime başvurulmasıdır.

 

 

 

İdrar Kaçırma Problemi Farklı Hastalıklara Neden Olabilir mi?

Bu rahatsızlık, oldukça masum ve göz ardı edilmesinde bir problem ortaya çıkarmayacak gibi bir rahatsızlık olarak görülse de bireylerde, kan zehirlenmesi ya da kronik böbrek yetmezliğine kadar giden rahatsızlıklara yol açabilmektedir.

Bu rahatsızlıklar ise ölümle bile sonuçlanabilmektedir.

 

 

İlginizi çekecek diğer yazılar

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close