2'li blokSağlıklı Yaşam

Kalp Sağlığı İçin Günde Kaç Saat Uyumalıyız?

Genel sağlığımızın korunmasında aktif rol alan en önemli organlarımızdan biri de hiç şüphesiz kalbimizdir. Elbette diğer organlarımızda çok önemlidir. Ancak vücudumuzun birçok işlevinin yerine getirilmesinde aktif bir role sahip olan organlarımızdan biri de kalbimizdir.Bu konu hakkında çok sayıda bilimsel araştırmalar da gerçekleştirilmiş ve sonucunda ise uykunun kalp sağlığı üzerinde ciddi bir etkisinin olduğu tespit edilmiştir.

 

 

 

Bu nedenle kalbimizin sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirebilmesi için üzerimize düşen çok birçok görevlerimiz bulunmaktadır. Bu görevlerimizden biri de yeteri kadar uyku uyumanızdır. Evet kalbimizin sağlığı açısından düzenli ve kaliteli uyku almamız çok önemlidir.

 

Dolayısıyla da uzmanlar kalp sağlığımız için kaliteli bir uykunun gerektiğinin altını önemle çizmekte ve bu konu hakkında birçok seminerler düzenlemektedirler.

Peki kalp sağlığımız için günde kaç saat uyumalıyız? dilerseniz bu konu hakkında bilgi verelim.

 

Kalp Sağlığı İçin Günde Kaç Saat Uyumalıyız?

 

Kalp Sağlımız İçin Nasıl Ve Ne Kadar Uyumalıyız?

 

  • Birçok kalp rahatsızlığının meydana gelmesinde etkin rol alan ana nedenlerden biri de düzensiz ve yetersiz uyku uyulmasıdır.
  • Bunun sonucunda ise birçok kal sorunları ortaya çıkabilmekte ve beraberinde başta kalp krizleri olmak üzere birçok tehlikeli sonuçların doğmasına zemin hazırlayabilmektedir.

 

 

  • Bu nedenle kalp sağlımızın korunması için kaliteli ve yeteri kadar uyku çekmemiz gerekmektedir.
  • Günümüz uzmanlarının gerçekleştirdiği birçok araştırma ve açıklama sonucunda kaliteli bir uykunun söz konusu olabilmesi için günde en az 7 saat uyulması gerekmektedir.
  • Bununla birlikte uykunun kalite düzeyinin arttırılabilmesi amacıyla da yumuşak yastık ve kaliteli yatakların tercih edilmesi gerekmektedir.

 

Uzmanlara göre günde 7 saatin altında çekilen bir uykunun kalp sağlığı açısından olumsuzluklara neden olabileceği ve bununla birlikte vücut enerjisinin düşmesine neden olabileceği belirtilmektedir.

 

Dolayısıyla kalp sağlığı açısından günde 7 saatten az uyulmaması gerekmekte ve kalitesiz yatak ve yastıklar tercih edilmemelidir.

 

Günde 7 Saatten Az Uyumanın Sakıncaları Nelerdir?

 

  • Günde 7 saatten az uyunması durumunda vücut yeteri kadar dinlenemediği gibi aynı zamanda beyin de yeteri kadar dinlenememektedir.
  • Bununla birlikte kalbimiz de yeteri kadar dinlenememektedir.
  • Bu nedenlerden dolayı uzmanlar günde en az 7 saat uyunması gerektiğinin altını önemle çizmektedirler.
Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close