BloklarManşetSağlıklı BesinlerSon Eklenenler

Kanserin Panzehiri Olan Tahin ve Pekmez Faydaları

Uzmanlar tahinin çok zengin bir besin maddesi olduğunu söylüyorlar. Tahin, içeriğinde karbonhidrat ve protein barındırıyor. Aynı zamanda içeriğinde bulunan mineral, vitamin ve faydalı yağ asitleri enerji vermesi açısından oldukça önemlidir. Tahin kan dolaşımını hızlandırdığı için genellikle kış aylarında üşümeye karşı oldukça iyi geliyor. Tahin ve pekmez aynı zamanda gribal enfeksiyonlara karşı da vücudu koruma etkisine sahiptir.

Tahin genellikle pekmez ile karıştırılarak tüketilir. Bu iki karışım aynı zamanda süt ile de karıştırılarak yüksek besin değeri olan bir karışım elde edilir. Bilim adamları tahin ve pekmez karışımının DNA hasarını önlediğini, bu sayede kansere karşı da oldukça etkili olduğunu belirtiyorlar. Bu karışım aynı zamanda uzun bir süre tokluk hissi oluşturarak kilo alımını da engelliyor. Unutkanlık ve yarların çabuk iyileşmesi konusunda da hücre yapılanmasını kontrol etmesi açısından oldukça önemli bir besin kaynağıdır.

Tahin Ve Pekmez Herkes Tarafından Tüketebilir

Süt, tahin, pekmez ve bal karışımlarının mucizevi bir şekilde insan vücuduna faydaları saymakla bitmiyor. Bilim adamlarının yapmış oldukları açıklamalar ile sütün protein bakımından, tahinin DNA hasarını önlemesi açısından, pekmez ve balın doğal birer enerji kaynağı olmasından dolayı mutluluk ve enerji deposu olarak nitelendiriliyor. Bu karışım mucizevi bir etki yaratarak alerjisi olmayan yaşlı ve genç herkes tarafından tüketilebilir. Tahin ve pekmez karışımı DNA hasarına karşı vücudu korur ve serbest radikalleri etkisi hale getirerek kanser oluşumunu engeller. Mevcut kanser hücrelerinin de ilerlemesini engelliyor. Dokuların onarılmasında ve hücrelerin yapılanmasında oldukça büyük bir etkiye sahip olan tahin ve pekmez unutkanlık gibi büyük bir sorun için de çözüm olabilir. Bozulan hücrelerin onarılmasında etkili olmasından dolayı akne yaralarına da oldukça iyi gelmektedir.

Özellikle kanser araştırma kuruluşları tarafından tescillenmiş bir etkisi olduğu belirtilerek hasta ya da sağlıklı olan herkesin tahin ve pekmez karışımını tüketmesi gerektiği belirtiliyor. Özellikle sigara kullanan kişilerin sigaranın olumsuz etkileri nedeni ile oluşabilecek hastalıklara karşı tahin ve pekmez karışımını tüketmeleri sigaranın olumsuz etkilerinden kurtulmaları sağlanıyor. İçerdiği mineraller ve besleyici özelliği ile her sofrada olması gereken besinlerin başında geliyor.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close