2'li blokDiğerleriFaydalı BilgilerSağlık RehberiSağlıklı Yaşam

Karaciğer Yorgunluğu Bitkisel Kürler İle Tedavi Edilebilir

Karaciğer vücudumuzun temel organlarından olup, stresten beslenmeye olumsuz tüm faktörleri bünyesinde barındırıp sağlıklı yaşamamız için çalışmaktadır. Yıllar içerisinde aşırı bir şekilde yüklenilen karaciğer, karaciğer yorgunluğu rahatsızlığı ile bize sinyaller vermektedir.

 
Karaciğer yorgunluğunun belirtileri ortaya çıkmaya başlayınca acil olarak tedavi sürecine geçilmelidir. Gerek ilaç tedavisi gerekse bitki çayları ile karaciğeri dinlendirmek ve daha düzgün bir şekilde işlevini yerine getirmesini sağlamak mümkündür.

Karaciğer Yorgunluğu Belirtileri Nelerdir?

 

Kanımızı filtreleyen, kırmızı kan hücrelerini yenileyen, sindirim sistemimizin düzgün çalışması için safra üreten karaciğerdeki bu temizlik ve işleme fonksiyonlarının yoğun bir şekilde yapılıyor olması zamanla karaciğerdeki toksin miktarının artmasına sebebiyet vermektedir.

 

Karaciğerin temizlenmesi için de beslenme alışkanlıklarımızın kontrollü olması gerekmektedir. Bitki çayları ile karaciğerin temizlenmesi mümkün olmakta, hatta elzem olmaktadır.

 

Aksi durumda halsizlik, nedensiz nefes darlığı, nedensiz ağız kokusu, sindirin sorunları, ciltte kızarıklıklar ve kaşıntı, iştah kaybı gibi belirtiler ile karaciğer yorgunluğu belirtileri ortaya çıkacaktır. Bu belirtiler ortaya çıkana kadar beklemeden zaman zaman karaciğer temizliği için bitkisel kürlerden faydanılmalıdır.

 

karaciğer yorgunluğu

 

Karaciğeri Dinlendirecek Ve Temizleyecek bitki Çayları

 

Özellikle safra üretimini artıran ve karaciğerin bu görevinde ona yardımcı olacak olan devedikeni ve karahindiba çayları tüketilerek karaciğer yorgunluğunun önüne geçilebilir.

Alkol, kafein, sigara tüketimini azaltmak, aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durmak, C ve E vitamini yönünden zengin bir diyetle beslenmek ile karaciğer yorgunluğunu önleyecektir.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close