BloklarSağlıklı BeslenmeSağlıklı Zayıflama

Kilo Vermeyi Engelleyen Yiyecekler Nelerdir?

Kilo vermek uğruna onca spor onca kendimizi aç bıraktığımız zaman ve gene istediğimiz kiloları veremiyorsak ve ben neden yanlış yapıyorum diye düşünüyorsanız şu yiyecekleri yiyip yemediğinizde emin olun.Kilo vermeye çalışan yiyecekler olduğu kadar kilo vermeyi engelleyen yiyecekler de vardır.

Çünkü bazı yiyeceklerin kalorisi yüksek olduğu için verdiğimiz kiloları hemen almaya hatta daha fazlasını almaya neden olur.

Şu listeye dikkat eğer kilo vermek istemiyorsanız.

 

KIZARTMALAR; çok sevdiğimiz kızartmalar hele de patates kalorisi çok yüksek ve kilo almayı sağlayan yiyeceklerdendir.
KIRMIZI ET VE YAĞLI ET; kırmızı et başlı başına kilo yapan bir et türüdür özellikle yağlı olan kırmızı diyeti altüst eder.
GAZLI İÇECEKLER; yiyecekler kadar kilo yapan ve özellikle diyet yapanların kesinlikle gazlı içecekleri içememesi lazım.
HAMUR İŞLERİ; bir öğünde tükettiğiniz hamur işleri sizin bir haftalık diyetinizi sabote eder. Sindirimi daha geç olan hamur işleri kilo vermeyi engeller.
TATLILAR; tehlikeli yiyecek kategorisin de olan atlılar diyetin düşmanıdır. Yapılan araştırmalarda iki dilim baklava tüketildiğinde sindirmek için iki saat yürümeniz gerekir. Bu gösteriyor ki tatlılardan uzak durun iddia kiloya kavuşuncaya kadar.

 
PİLAV; diyet listesinde bulunmaması gerekenlerden biride pilavdır pilav yüksek oranda şeker de içerdiği için ve sindirimi de zor olduğu için direk kilo yapar.
Yiyecek dışında ise kilo vermek için bolca su için günde en az iki litre su tüketin ve hareketsiz kalmayın gece atıştırmalarına da uzak durun. Bolca meyve tüketin.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

2 thoughts on “Kilo Vermeyi Engelleyen Yiyecekler Nelerdir?”

  1. Yazı çok faydalı ve güzel olmuş , içtiğimiz sular hakkında da bir yazı yazarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close