BloklarSağlık RehberiSon Eklenenler

Kış Çayları ile Soğuk Havalara Meydan Okuyabilirsiniz

Kış Çayları, özellikle soğuk havalarda çok fazla tercih edilen ve soğuk algınlığı rahatsızlıklarına karşı bir kalkan görevi üstlenen bitki karışımlarıdır. 9 çeşitten 25 çeşide kadar farklı bitkilerin karıştırılmasıyla elde edilen kış çayları düzenli olarak tüketildiğinde vücudu hastalıklara karşı bir kalkan edasıyla koruyor. Kış çaylarını grip vb. soğuk algınlığı rahatsızlıklarına yakalanmadan evvel bol bol tüketmek gerekiyor. Aktarlarda yahut marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz kış çayları, birkaç bitkinin özel karışımıyla elde ediliyor. Siz de eğer farklı hastalıklara sahipseniz doktorunuza danışarak kış çayının içerisindeki bitkilerin size dokunup dokunmayacağını sorarak, gönül rahatlığıyla kış çaylarını tüketebilirsiniz.

Kış Çayları Nasıl Yapılır?

‘Kış çayları nasıl yapılır?’ sorusunun cevabı birbirinden faydalı 9 adetten 25 adete kadar farklı bitkilerin özel bir şekilde karışımıyla oluşturulan bir bitki çayıdır. Kuşburnu, adaçayı yahut ıhlamur gibi bitki çaylarını tek başına tüketebilir ve bunları da tek tek kış çayı olarak anlamlandırabilirsiniz. Fakat asıl kış çayı olarak kastedilen; birden fazla bitkinin bir karışımı ve bunların bir arada tüketimidir. Siz de evinizde mutlaka bir kış çayı paketi bulundurun ve günde birkaç fincan kış çayı tüketerek kışın soğuğuna ve hastalıklara karşı kendinizi ve sevdiklerinizi korumuş olun.

Kış Çayının Faydaları Nelerdir?

Kış çayının faydaları saymakla bitmeyen türdendir. Kışın soğuk ve çetin şartlarda henüz daha grip türü hastalıklara yakalanmadan sürekli tüketmeniz gereken bir çay olan kış çayı karışımı sizleri hastalıklara karşı koruyacak ve etrafınızdaki hasta insanlardan grip, nezle vb. mikropları ve virüsleri kaptığınız takdirde, bağışıklık sisteminizi güçlendirip hasta olmanızı önleyebilecek bir çay karışımıdır.

Siz de günde birkaç fincan kış çayı tüketerek hastalıklara karşı vücudunuzu koruyun. Hasta olduğunuz zamanlarda da işe yarayabilecek olan kış çayı, özellikle daha hastalığa yakalanamadan önce daha etkili olabilen bir çaydır. Sağlığınız gayet yerinde olsa dahi, günlük kış çayı tüketerek hem sağlığınıza sağlık katın hem de hasta olmanın önüne geçin.

Öksürüğe, gribe, astıma ve pek çok rahatsızlığa iyi gelen kış çayının içerisinde de mucizevi bitkilerden; zencefil, tarçın, ada çayı, papatya, ıhlamur, karanfil, zerdeçal gibi bitkiler bulunuyor.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close