CarouselFaydalı BilgilerSağlık Rehberi

Kral otu Nedir, Faydaları Nelerdir

Bazı bitkileri ve çiçekleri görmek hayranlık uyandırır. Kral otu bitkisinin beyaz bir danteli anımsatan çiçekleri de bu duyguyu uyandırmaktadır.

Bu tanımlama kral otu nedir diyen ve daha önce görmemiş olanların bitkiyi zihinlerinde canlandırmasına yardımcı olabilecektir. Tek yılık ve otsu bir bitki olan kralotunun dallarının uçlarında bulunan zarif, dantelimsi çiçekleri beyaz veya pembedir.

Bitkinin hangi kısımları kullanılır?

İlkbahar aylarında gür olan yeşil yaprakları toplanmakta ve kurutulmaktadır. Sonbaharda ise kökü çıkarılarak kurutulmaktadır.

Kral otu nelere yararlıdır?

Çok bilinmese, yaygın olarak kullanılmasa da kralotunun ishali kestiği, mide ve bağırsak bozukluklarına karşı iyi geldiği, kanı temizlediği, damar sertliğini önlediği bilinmektedir.

Nasıl kullanılır?

Bitkinin kurutulan yaprak ve kökleri çay şeklinde kullanılmaktadır.

Kral otu Yan etkileri var mıdır?

Elinizdeki ürün ne olursa olsun aşırı kullanmak risklidir. Zayıflamaya bir katkısı bulunmayan kralotunun fazla kullanılması karaciğer, pankreas ve diğer organlara zarar verebileceği için mutlaka doğru bilgilere ulaşıp kararınca kullanılmalıdır.

Tıbbi tedaviden vazgeçilmemelidir ancak alternatif tıptan da bazı sınırlar içinde yararlanılmalı ve mutlaka bir doktorun fikri alınmalıdır.

Kralotunu aktarlarda bulmak mümkündür.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close