Faydalı BilgilerSağlık RehberiYan Blok

Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak Çok Kolay

Ufak tefek noktalara dikkat ederek sağlıklı saçlara sahip olmak çok kolaydır. Sağlıklı saçlar için gereksiz yere sık sık taramak saçın yıpranmasına neden olacaktır bu yüzden gerektiğinde taranmalıdır.

Saçın yıpranması yalnızca sık sık taranmakla değil saçı tararken kullanılan tarağın yapısıyla da alakalı bir durumdur.

Bu nedenle fırça ya da kullanılan tarağın ucunun sert bir metal ya da sert plastik olmamasına dikkat etmek gerekir. Şampuan seçerken de oldukça titiz davranmak gerekir. Pahalı diye o şampuan kaliteli değildir. Şampuanın içinde bulunan maddelere dikkat edilmesi gerekir. İçinde Ammomium laurel sulfate ve silikon bulunan şampuanlar saçınızın çok çabuk kırılmasına neden olur.

Saçların Sağlıklı Bir Yapıda Olması İçin Yapılması Gerekenler

Saçınızı sıkı bir şekilde toplamayın, toplarsanız bile olabildiğince gevşek bir şekilde toplamaya özen gösterin. Kurumuş ve eskisi gibi sağlıklı gözükmeyen saçlar için iki kaşık zeytinyağını ılıyana kadar bekletin ve saçlarınızın yıpranan bölgelerine uygulayın saçlarınızın eskisi gibi canlı durduğunu göreceksiniz.

Eğer çok ince telli bir saça sahipseniz hintyağı kullanabilirsiniz. Yarım çay bardağı hintyağını ısıttıktan sonra saç derinize masaj yaparak yedirin ardından bir havluyu çok sıcak bir suda ıslatın ve sıkın taradığınız saçlarınıza sarın yarım saat sonra saçlarınızı yıkayın böylece ince telli saçlara sahip olanlar için artık saçların kuruması ve kırılması bir kabus olmaktan çıkacaktır.

Sağlıklı Saçlar İçin Yumurta Maskesi

Herkesin kolaylıkla ulaşabileceği ve uygulayabileceği en kolay yöntem ise protein kaynağı olan yumurta uygulamasıdır. İki yumurtayı bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı elma sirkesi, bir çorba kaşığı elma sirkesi ile güzelce karıştırın ve saçınızı yıkadıktan sonra bu karışımı saçınıza uygulayın 15dk bekletin ve saçınızı durulayın. Saçınızın oldukça canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

 

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close