BloklarCilt & BakımSon Eklenenler

Sigara İçenler İçin Cilt Bakım Önerileri

Sigara İçenler İçin Cilt Bakım Önerileri ile sigaranızın cildinize verdiği zararların önüne geçebilirsiniz.

Sigara içmek vücut sağlımıza zarar verdiği kadar cilt sağlığımıza da zarar verir. Etkilerini hemen göstermese de ilerleyen yıllarda yaşlanmanın gösterdiği etkiyle birlikte sigaranın cilde verdiği zararlar daha belirgin hale gelir.

Aslında en sağlıklısı sigarayı bırakmaktır. Ancak bu çoğu insan için ne yazık ki mümkün olmuyor.

Sigaranın ciltte oluşturduğu kırışıklıklar, renk bozuklukları birçok insanı rahatsız ediyor.

 

Sigara İçenler İçin Cilt Bakım Önerileri ile  Cildimizi toparlamak ve sigaranın etkilerinden kurtarmak için birkaç öneriyi dikkate alabilirsiniz.

 

– Limon cilt için en güzel ve doğal bir meyvedir. Sigaradan dolayı ciltte oluşan renk bozukluklarının onarılmasına yardımcı olur. Cildin rengini açar ve cildi sıkılaştırır. Her gece uyumadan önce limon suyunu pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Düzenli kullanım sonrası cildinizin daha aydınlık ve temizlenmiş olduğunu fark edeceksiniz.

 

– Sigara cildin bazı bölgelerinde sarkmalara neden olur. Bu durum cildin olduğundan daha yaşlı görünmesine sebep olur. Cildinizi sıkılaştırmak için her gün yüzünüze küçük bir parça buz uygulayın. Buz gözenekleri sıkılaştırmaya da yardımcı olacağı için daha sıkı bir cilt oluşmasına yardımcı olur.

 

– Sigara içenlere bir başka cilt bakım önerisi ise armuttur. Her gece bir miktar armut suyunu pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Armut suyu cildin temizlenmesine yardımcı olacağı gibi sigaradan kaynaklanan renk bozukluklarını da onarır. Cildin rengini açar.

 
– Cilt kırışıklıkları için ise avokado ve bal maskesini deneyebilirsiniz. Çeyrek adet avokado ile bir tatlı kaşığı balı karıştırarak kremsi bir kıvama getirin. Daha sonra bu karışımı ciltteki sorunlu bölgelere uygulayın. Yarım saat bekletip ılık su ile cildinizi temizleyin. İsterseniz bu karışımın içine birkaç damla limon da ilave edebilirsiniz. Hem cilt kırışıklıkları için hem de ciltteki kötü görünümlü sarılıklar için etkili bir maske olacaktır.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close