Faydalı BilgilerSağlıklı YaşamYan Blok

Sigarayı Nasıl Bırakırım?

Sürekli sigarayı nasıl bırakırım sorusu soran ve bir türlü başaramayanlar için hazırladığımız bu yazımızı okuduktan sonra, hiç kimsenin baskısı altında kalmadan karar vererek sigaradan kurtulacaksınız.

Sigarayı bırakmak isteyenler, her zaman karar verseler de kısa sürede kendilerini yine sigara içerken bulurlar.

Sigarayı bırakmak, sizin karar vereceğiniz bir süreçtir.

Çünkü bu sürece katlanacak olan ve fayda görecek olan siz olacaksınız.

Arkadaş çevrenizde sigara içen kişiler varsa, bu kişilere verdiğiniz karardan bahsedin ve sigara ikramından vazgeçmelerini rica edin.

Gerçi sizin iradeniz sağlamsa, hiçbir etken sizi kararınızdan döndürmeyecektir. Bu nedenle kararlı olduğunuz anları hafızanıza kazıyarak, bu kötü alışkanlıktan kurtulabileceğinize inanın.

sigarayı nasıl bırakırım

Sigarayı Bırakma Süreci

Sigarayı bırakma süreciniz zorlu geçecektir. Ancak bu gereksiz bağımlılığınızın sizin düşüncelerinizi ele geçirmesine izin verecek kadar zayıf olmadığınız için bununla baş etmeyi öğreneceksiniz.

Her sigara istediğinizde, bir kuruyemiş yiyerek, ağzınızın boş kalmasını önleyebilirsiniz. Ya da elinize bir kitap alarak, sigara içme fikrini aklınızdan silmeniz gerekecektir.

Sigarayı bırakma yolları tamamen sizin belirleyeceğiniz uygulamalarla olur. Bu nedenle kararlı olmanız bırakmanızı sağlayacaktır.

 

Alışkanlık Evresi

Bu kötü alışkanlığınızı arıyor olabilirsiniz. Ancak etrafa pis kokular yayan ve suratının her yerinden dumanlar çıkan bir insan olarak yaşamak istiyorsanız yeniden içmeye başlayabilirsiniz.

Her zaman pis kokunuzdan rahatsızlık duyacak olan partneriniz ve arkadaşlarınız, bunu size söylemeyecek ama sizden uzak durarak vücut dilleriyle belli etmemeye çalışacaktır. Her adımınız ve temasınızda pis koku yayan bir insan olarak yaşamak istemiyorsanız, sigaralarınızı çöpe atarak hemen sigaraya ayırdığınız bütçe ile üzerinize giyecek yeni bir şeyler alın.

Çünkü giysilerinize işlemiş kokuyu çıkarmanız oldukça zor olacaktır. Evinizdeki eşyalara sindiğini düşünürsek, evinizi de iyi bir temizlik işleminden geçirmeniz gerekecektir.

 

Sigarayı bırakma yolları

 

İradeyi Kontrol

Sigara ikramları karşısında yutkunmanıza gerek yok. Onlar içip pis kokular yaymaya devam edebilir. Ancak siz artık bir karar verdiğiniz ve bu kirli dünyadan çıktınız.

Size hala sigara ikram edenler, sizi sevmeyen kişilerdir. Bu yüzden bu insanlarla görüşmeseniz bile olur. Siz yeni hayatınızda ve sigaraya ayırdığınız bütçeyi farklı hobiler edinerek bir çok yeni insan tanıyabilirsiniz.

Sigara Bırakmanın Avantajları

Sigarayı bıraktığınızda artık sevdikleriniz pis kokmadığınız için size daha sıkı sarılacaktır emin olun. Ayrıca ciddi bir para da cebinizde kar olarak kalacaktır.

Sigarayı bıraktığınızda, 24 saat içinde vücudunuz bu kararınızı destekleyici şekilde çalışmaya başlar ve ciğerleriniz kendini yenilemek için bir çok hareket yapar.

Bu süre uzadıkça, daha sağlıklı olursunuz ve nefes alıp verirken de bunu fark edersiniz.

Sigarayı bıraktığınızda, daha iyi nefes aldığınızı, daha uzun yollar yürüdüğünüzü görürsünüz.

Her açıdan sizin için iyi bir seçim olan bu kararı destekleyecek olan aileniz sayesinde sigarayı bırakma arzunuzun gerçekleşmemesi için hiçbir sebep yok.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close