Cilt & BakımManşetPopüler YazılarSon Eklenenler

Siyah Nokta İçin Doğal Yöntemlerle Hazırlanmış Maskelerin Kullanımı

Aşırı yağlı ciltlerin sorunu olan siyah nokta, her ciltte görülebiliyor. Cilt üzerinde fazla yağ muntazam olarak temizlenmediği sürece gözeneklere dolmaya başlar. Gözeneklerin tamamen dolması siyah noktaların cilt üzerinde gözle görülmeye başlanır.

 

 • Gözeneklerdeki noktaların siyah ve beyaz olmasının sebebi aslında gözeneğin kapalı olmamasıdır.
 • Açık olan gözeneğe hava ile temas etmesi siyah nokta, gözeneğin kapalı olması beyaz noktadır.
 • Siyahların tek zararı yüz üzerinde kötü bir görünüm vermesidir.

 

 

 • Sivilceler siyah noktaların fazla olduğu bölge üzerinde çok fazla çıkar. Dolu gözenek üzerinde bakteri birikir ve iltihap oluşmasına neden olur.
 • Sivilce çıkmadan önce ilk belirti aşaması siyah noktalar olmuş olur.
 • Yağlı yiyeceklerin cilt de sivilce çıkartır tanımı aslında yanlış bir bilgidir.

 

Siyah Noktalar Için Maske

Siyah noktalar için maske

Siyah noktalar genel anlamda yağlı ciltlerde meydana gelen bir sorun olsa da, günümüzde hemen her cilt tipinde ortaya çıktığı görülmektedir. Bunun nedeni cilt gözeneklerinde biriken aşırı yağların temizlenmemesidir. Dolan gözenekler zamanla siyah bir nokta halinde gözle görünür bir hal alır. Bunun dışında oluşan siyah noktalar zamanla sivilce oluşumlarını da tetikleyebilmektedir. Çünkü tıkalı olan gözenekler her …

0 comments

 

Bilimsel araştırmalara göre sağlıksız beslenme ve siyah noktanın oluşması arasında kesinlikle bir alakası olmadığı belirtiliyor. Siyah nokta temizlemek için kozmetik ürünlere para harcamak istemeyenler için doğal siyah nokta maskeleri tarifleri aşağıda yer alıyor.

 

Siyah Nokta Kil Maskesi

Mineral özelliği fazla olan kilin çok fazla yağlı olan ciltte yağ üretimini dengelemesi ve aşırı yağları alıyor olmasıdır. Cildin kurumaması ve tahriş olmaması için haftada en az 2 kere kullanınız. Kil maske uygulandıktan sonra cilt üzerine nemlendirici kullanmak gerekiyor. Kil maskesini hazırlamak için kil ve su olması yeterlidir.

 

cilt-lekeleri-icin-iyi-gelen-maskeler

Cilt Lekeleri İçin İyi Gelen Maskeler Nelerdir?

Sağlıklı ve lekesiz bir cilt kadın erkek herkesin hayallerinden biridir. Pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olmak sanıldığı kadar zor değildir. Düzenli olarak cilt bakımı yapıp, beslenmenize dikkat ettiğiniz takdirde siz de lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilir ve cilt lekeleri sıkıntısından kurtulabilirsiniz.   Cilt lekeleri için evde uygulayabileceğiniz birçok maske vardır. Ancak uyguladığınız …

0 comments

 

 • 1 yemek kaşığı kil ile su yavaş şekilde karıştırılır ve yoğun krem halini almış olur.
 • Dudak ve göz haricindeki tüm cilt yüzeyine sürüldükten sonra 10 dakika kadar bekletilen maska soğuk su ile iyice yıkayınız.
 • Yüzünüzü kuruladıktan sonra nemlendirici kullanmayı unutmayın.

 

Siyah Nokta Yulaf Ve Yoğurt Maskesi

 • Yoğurt içerisinde laktik asit’in yoğun olmasından ötürü cilt üzerindeki yağın yok olması sağlanırken, yulaf ezmesi ise gözeneklerin temizleyerek siyah nokta oluşmasını engeller.
 • Siyah lekelerin yok olması için düzenli olarak maskenin uygulanması gerekli.
 • Havan yardımı ile 1 yemek kaşığı yoğurt toz haline getiriniz ve yulafla karıştırınız.
 • Yapılan karışıma 1 çay kaşığı limon suyu ile 1 çay kaşığı zeytin yağ eklendikten sonra yüz üzerine sürülen doğal maske 15 dakika boyunca bekletilir ve ılık su ile yüz iyice yıkanır.
sivilce maskeleri

Sivilce maskeleri

Genellikle ergenlik dönemlerinde baş gösteren sivilceler doğru ve bilinci müdahale gerektiren bir problemdir. Aksi takdirde, ileriki zamanlarda ciddi sağlık problemlerine ve kalıcı izlere neden olabilmektedir. Sivilcelerin ilk çıktığı dönemlerde erken müdahale etmek bu konuda hayati öneme sahiptir. Bu konuda en etkili çözüm yolu, sivilce maskeleri ile müdahale etmektir. Şimdi sizlere sivilceleri yok etmede oldukça başarılı …

0 comments
Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close