Cilt & BakımPopüler YazılarYan Blok

Suyun Cilde Faydaları Ve Suyun Faydaları Nelerdir?

Bol miktarda su içmek özellikle kilo sorunu olan ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin başvurduğu yöntemlerden bir tanesidir. Su içmenin faydası sadece beslenme ile ilgili değil aynı zamanda cilt bakımı ve cilt güzelliği açısından da oldukça önemlidir. Bu nedenle suyun cilde faydaları konusunda oldukça fazla çeşitlilik söz konusudur.

Cildiniz İçin Fazla Kozmetik Ürünlerinden Kaçınmalısınız

Cilt, insan vücudunu çepeçevre saran ve gün içerisinde yaşanan her etkiyi kabul eden bir örtü konumundadır. Dışarıdan gelen her unsura karşı vücudumuzu koruyan cildimiz belli bir süreden sonra yıpranarak estetik özelliğini kaybetmektedir. Güzel görünümlü bir cilt için öncelikli olarak kozmetik ürünlerinden uzak durmak ve bol bol su içmek gereklidir.

 

Kış Diyeti ile Zayıflamak

Kış Diyeti ile Zayıflamak

İlkbahar ve yaz ayları yaklaştığı zaman biz hanımları ve beyleri bir panik alır. Kış mevsiminde alınan fazla kilolar bu paniğin tek sebebidir. Evden çıkamayıp kilo sahibi olarak kışı bitiriyor olmak özellikle ev hanımlarının ortak derdidir. Ben hanımlar için naçizane birkaç öneri hazırladım. Kış diyeti ile zayıflamak isteyen kişilere vereceğimiz bilgiler sayesinde kışın da kilolarınızı koruyabilirsiniz. Bu …

0 comments

 

Peki Suyun Cilde faydaları Nelerdir?

Su içerisinde ihtiva ettiği etken maddeler nedeni ile cilde oldukça canlı bir görünüm kazandırmaktadır. Suyun içerisindeki etken maddelerin bozulan hücrelerin onarılmasında ve yeni hücrelerin oluşumunda etkili olması nedeni ile cilt güzelliğine ve bakımına da fayda sağlayan bir besin kaynağıdır. Uzmanlar tarafından günlük olarak 2 litre su tüketiminin şart olduğu bildirilmektedir. Su, cilt için gerekli olan nemi barındırmaktadır. Uzun süre susuz kalmak ciltteki gerekli olan nem miktarını düşüreceğinden cildin soluklaşmasına ve yaşlanmasına neden olmaktadır. Vücudumuzun büyük bir bölümü sudan oluştuğundan suyun eksik kalması ve yeterli oranda olmaması nedeni ile büyük sorunlar yaşanmaktadır.

 

Kış Aylarına Özel Cilt Bakımı Önerileri

Kış Aylarına Özel Cilt Bakımı Önerileri

İçinde bulunduğumuz sonbahar aylarında cildimizi kış mevsimine hazırlayabiliriz. Kışın havaların soğuması nedeniyle cildimiz olumsuz etkilenir.Kış Aylarına Özel Cilt Bakımı Önerileri ile kış aylarında cildinizi olumsuz etkilerden koruyabilirsiniz. Evimizde kendi imkânlarımız ile cildimizi kış mevsimine hazırlayabiliriz. Kış aylarına özel cilt bakımı önerileri listesinde ilk olarak nemlendirici bir maske tarifi ile başlayalım.   Kış aylarına özel cilt bakımı …

0 comments

 

 

Suyun faydaları bu noktada saymakla bitmez. Yeterli oranda su tüketilmemesi neticesinde ciltte kırışıklıklar ve çatlaklar meydana gelmektedir. Su tüketimi günlük olarak standart miktarda olması gerekmektedir. Bu durumun alışkanlık haline getirilerek cildin iyi görünmesi ya da görünmemesine bakılmaksızın standart bir şekilde su tüketimi yapılmalıdır.

Suyun cilde faydaları haricinde cilt bakımı için nemlendirici kremler kullanılabilir.

 

  • Ancak nemlendirici kremler sadece destek ürünleridir.
  • Cildin bakımı ve güzelliği için ana ürün en büyük beslenme kaynağımız olan sudur. Sadece ciltlerin değil tüm organların suya ihtiyacı vardır.
  • Diğer organların sağlıklı olması aynı zamanda cilde yansıyacağı için su tüketimi bu nedenle de oldukça önemlidir.
  • Uzmanların da belirtiği üzere günde 2 litre su tüketimi birçok hastalığın önüne geçilmesini sağlayan etkili bir yöntem olmaktadır.
Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close