GenelGüzellik SırlarıÖne çıkanlar

Vücut maskeleri

Bayanların güzellik konusunda en büyük yardımcılarından biride cilt maskeleridir. Çeşitli amaçlarla kullanılabilen bu maskeler başta yüz güzelliği olmak üzere birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Vücut maskeleri sayesinde daha parlak, temiz, yumuşak, güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak mümkün!

Üstelik tamamen doğal yollarla hazırlanan bu maskeler cildi besler, onarır ve hiçbir şekilde yan etki göstermez. Evde doğal yollarla hazırlayabileceğiniz çeşitli vücut maskeleri bulunuyor ancak bu maskeleri kullanırken kesinlikle cilt yapınızı göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Cilt yapıları yağlı, az yağlı, kuru ve karma gibi guruplara ayrılmaktadır. Sizde cilt yapınızı öğrendikten sonra size en uygun vücut maskesini uygulayabilirsiniz.

vücut maskeleri limon suyu

Şimdi en etkili vücut maskesi tarifleri ve uygulanışları hakkında çeşitli bilgiler sunacağız;

Zeytinyağlı Vücut Maskesi

Malzemeler; 3 kaşık zeytinyağı ve 1 kaşık deniz tuzu. Bu malzemeleri ihtiyaca göre eşit şekilde arttırıp azaltabilirsiniz.

Hazırlanışı; deniz tuzunuzu küçük parçalara bölün ve üzerine zeytinyağını ilave ederek 2-3 dakika boyunca karıştırın. Daha sonra ılık bir duş aldıktan sonra masaj yaparak cildinize uygulayın ve diz, dirsek ve topuk gibi yerlere masaj yaparak iyice yedirin. Daha sonra ılık suyla durulayın. Bu maske, vücut maskeleri arasında cilde yoğun bakım yapan, ölü hücreleri temizleyen ve gözenekleri açan en etkili maskelerden biridir.

Epilasyon Etkili Bal Maskesi

Malzemeler; 2-3 damla taze sıkılmış limon suyu ve 100 gram bal. Ayıca birkaç eski bez parçasına da ihtiyacımız olacak.

Hazırlanışı; öncelikle balınızı kısık ateşte ocağa koyun ve ısınıp yoğun bir hal aldıktan hemen sonra limonunuzu ilave edin ve soğuması için serin bir yere bırakın. Sonrasında karışımı tüylü bölgelere iyice yayın ve 2-3 saniye bekletin. Sonrasında ağdanızı alın ve bir parçasının üzerine yayarak karışımın üzerine bırakın ve hafif bir basınç uygulayarak yapışmasını sağlayın. Daha sonra tüylerin ter istikametinde tek seferde çekin. En etkili vücut maskeleri arasında yer alan bu karışım, ağda kullanımından sonra oluşabilecek tahrişleri önler ve cilde yoğun bir bakım yapar.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close