CarouselPopüler YazılarSağlıklı YaşamSon Eklenenler

Vücuttan Ödem Nasıl Atılır? Gereksiz Şişkinliklere Son!

İnsan vücudu birçok iç ve dış etkenlerden dolayı dönem dönem olduğundan çok farklı görüntü ve semptomları uğrayabilir. Bunlardan en önemli ve üzerinde durulması gerekenlerden biri ödem yani şişkinliktir. Bu şişkinlik kesinlikle vücuttan atılması gereken bir rahatsızlıktır. Ödem nasıl atılır konusu yazımızda cevaplanmıştır.

Ödem Nasıl Oluşur ve Ödem Nasıl Atılır?

 • Ödem yani şişkinlik; vücudun gereksiz su toplama ve tutma eylemidir. Bu durumun gerçekleşmesinin en önemli etkenlerinden biri insanların gereğinden fazla tuz tüketmesidir.
 • İnsan bünyesi tuzu fazla bulursa ardından susama ihtiyacı hisseder.
 • Tuz kullanımı ile içilen aşırı suların vücuttan doğal bir şekilde atılımı zorlaştığından bu su deri altında oluşan hava balonları şeklinde yerini alır.
 • Bu da dışarıdan bakıldığında yumuşak bir şişkinlik olarak kendini gösterir.

 

bulk-donemi-beslenme-aliskanligi

Bulk Dönemi İçin Beslenme Alışkanlığı Nasıl Olmalıdır?

Bulk dönemi denilen dönem spor yapan kişilerin kilo almaya odaklandıkları dönem olarak adlandırılır. Bu dönemde kilo alırken ya ve kas ayırdı yapılmaksızın kütlenin büyütülmesine odaklanılır. Bulk döneminde uyulması gereken bazı beslenme kuralları vardır. Kompleks Karbonhidratların Tercih Edilmesi Kompleks karbonhidratların tercih edilmesindeki amaç ani kan şekeri yükselme ve alçalmalarını engellemektir. Tercih edilecek karbonhidratlar arasında yulaf ezmesi, …

0 comments

 

Ödemden Kurtulmanın Yolları

 • Öncelikle tuz ve tuzlu gıdalardan uzak durmak gerekir.
 • Vücutta mevcut bulunan şişkinlik ve çirkin görüntüden kurtulmak için spor yapmak ve spor dalları içerisinde en hızlı sonuç veren bir egzersiz olan pilatesi yapmak en kestirme yol olacaktır.

Ödem Attıran Karışım

Vücudunda sürekli su toplayan bir insanın, ödem nasıl atılır diye düşündüğünde bir hafta aralıklarla aşağıda verilen bu karışımı içmesi iyi bir sonuç verecektir.

 

Midedeki Yaygın Hastalık Reflü ve Reflüye İyi Gelen Yiyecekler

Midedeki Yaygın Hastalık Reflü ve Reflüye İyi Gelen Yiyecekler

Reflü, içerik olarak midenin kendi bünyesinde bulunan mide asidinin zaman içerisinde yemek borusuna hareketine, kaçışına denilmektedir. Kimi zaman kişiler de bu eyleme karşı ağızlarında hissedilebilen oranda acı tat almaktadırlar. Görülme oranı yemeklerden sonraki süreç olarak yaygındır. Reflü görülme oranı Dünya üzerinde olduğu gibi Türkiye oranında da oldukça yüksektir. Yapılan araştırmalar Türkiye’de %20’lik oranda reflü hastalığına …

0 comments

 

 • 2 litre kadar suya birkaç dilim taze zencefil, birkaç dilim salatalık, yarım limon suyu ve 10 adet taze nane yaprağı eklenir.
 • Hazırlanan bu su ile beraber sade 2 litre si daha olmak üzere toplam 4 litre su iki gün içerisinde tüketilmelidir.
 • Hazırlanan bu karışımın buzdolabında bekletilmek daha iyi sonuç verecektir.
 • Dikkat edilmesi gereken bir durum, bu Ödem attıran suyu sürekli tüketmek gerekir.
 • Mutlaka en az 1 hafta aralıklarla içilmelidir. Bunun sebebi vücut için bu suyun sıradanlaşmaması ve her içildiği de vücudun buna vereceği tepkinin içerideki ödemi almasıdır.
 • Aksi halde vücut için sıradanlaşır ve her hangi bir etki tepki durumu olmaz.
 • Ödem genellikle karın ve bacaklarda kendini hissettiren bir rahatsızlık olup yapılacak düzenli bir kaç mekik ve bacakları kalçadan yukarıda tutacak şekilde oturma pozisyonu ile de atlatılabilmektedir.
 • Ödem atmakla uğraşmak yerine en başından ödeme hayır demenin yolu; tuz ve tuzlu yiyeceklerden uzak durmak, bunu bir yaşam tarzı haline getirmektir.
Ada Çayı ve Vücuda Kattığı Mucizevi Faydaları Nelerdir?

Ada Çayı ve Vücuda Kattığı Mucizevi Faydaları Nelerdir?

Ada çayı, bitkiler içerisinde oldukça meşhur olan bir bitki çayıdır. Pek çok faydası bulunan adaçayı, pek çok hastalığa ve soruna da iyi gelmektedir. Yılın bitkisi unvanını kazanmış olan ada çayının faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Bu nedenle soğuk kış aylarında da yılın her döneminde de rahatlıkla bu çayı tüketebilirsiniz. Hamileler ve emziren anneler, tansiyon ve …

0 comments
Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close