Sağlıklı Besinler

Yeşil Çay Nedir ve Ballı Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir

Yeşil çay, insan vücuduna oldukça fayda sağlayan içeceklerden biridir. Aslında siyah çayın bir türüdür. Siyah çayda, yeşil çayda aynı bitkiden üretilir. Ancak çay birçok kimyasal işlemden geçtiği için farklılıklar meydana gelir.

 

Yeşil çay, siyah çaya göre daha doğal olduğundan insan sağlığına yararı büyüktür.

 

Özellikle yeşil çayın içeriğinde bulunan antioksidan özelliği, çaya büyük bir etki katmaktadır.Farklı bitki ve besinlerle kullanılarak faydalarını ikiye katlamaktadır. Bu besinlerden biride baldır. Tek başına birçok hastalığın alternatif tedavisinde kullanılmaktadır. Birde mucizevî bal eklenince işin içine insan vücudunda olumlu gelişmeler gösterir.

 

 

Beyaz Çay Neye İyi Gelir

Beyaz Çay Neye İyi Gelir

Tıpkı siyah ve yeşil çay gibi Camellia Sinensis bitkisinin yapraklarından elde edilmekte olan beyaz çay işleme şekli olarak farklılığa sahiptir. Özellikle Karadeniz bölgesinde yetiştirilen Camellia Sinensis bitkisi kullanılır. Beyaz çay elde edebilmek için Camellia Sinensis bitkisinin henüz tam olgunlaşmamış yaprakları toplanmaktadır. Olgunlaşmayan Camellia Sinensis yaprakları beyaz bir tüy ile kaplı olduğu için çayın adı da …

0 comments

 

 

Ballı yeşil çayın faydaları özellikle cilt üzerinde inanılmaz bir gelişme sağlamaktadır.

 

  • Her şeyden önce cilt dostu olduğunu söyleyebiliriz.
  • Erken yaşlanmalarda yeşil çaya konulan bal oldukça sağlıklı olacaktır.
  • Yeşil çay ve bal karışımı yaşlanmalara dur diyen bir muhteşem ikili olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra beynin daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca metabolizmayı hızlandıran bir etkiye sahiptir.
  • Özellikle kilo vermek isteyen kişilerin yeşil çay tüketirken mutlaka bir çay kaşığı balla birlikte tüketilmesi önerilir.
  • Çünkü bu karışım vücudun zayıf düşmesini engeller.
  • Ayrıca kış aylarında soğuk algınlıklarına karşı etkili çözüm olacak çaylardan biridir.
  • Yeşil çayı ve balı beraber  tüketerek sağlığımızı koruyabilmek mümkündür.
Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close