ManşetSağlıklı BeslenmeSon Eklenenler

Yolculuk Esnasında Sağlıklı Yiyecek ve Yolda Sağlıklı Beslenme Önerileri

Uzun süren yolculuklarda beden sağlığı ve beslenme tarzı büyük önem taşır. Öyle ki bedeni rahatsız etmeyecek ve yormayacak yiyecekler tüketerek sağlıklı bir yolculuk sürmek hedeflenmelidir. Ağır yiyeceklerden kaçınarak hafif yiyecekler tüketmeli, yolda sağlıklı beslenme ile sağlıklı bir mide ile yol almalısınız. Yolculuklarda sağlıklı beslenmek adına, genellikle çorba tarzı ve hafif yiyecekler tüketmeye özen göstermelisiniz.

Yolda Sağlıklı Beslenme İçin Yolculuk Boyunca Ne Tüketilmeli?

Midesi hassas olsun olmasın pek çok kişi yolculuk sırasında rahatsızlık duyar. Ağır yiyecekler tüketmek mideyi yorarken, kimi zaman da mide bulantısına sebebiyet veren durumlar olabilir.

Bu yüzden siz de ‘Yolculuk boyunca ne yemeliyim?’ Diye düşünüyorsanız mutlaka önceliğinizi çorbaya vermelisiniz. Çorba yahut tavuk benzeri yiyeceklerden az miktarlarda ama sık sık tüketerek sağlıklı bir beslenme şekliyle yolculuk edebilirsiniz.

 

Sağlıklı Beslenme İçin Hayatınıza Yön Veren İpuçları

Sağlıklı Beslenme İçin Hayatınıza Yön Veren İpuçları

Sağlıklı kalmak istiyorsanız, kilo almamak, kilonuzu korumak istiyorsanız fakat bunu beslenme takviminize nasıl yansıtacağınızı bilemiyorsanız, sağlıklı beslenme nedir, nasıl sağlıklı beslenilir, sağlıklı beslenmenin yararları nelerdir diye merak ediyorsanız işte sizlere sağlıklı beslenme yolları ile ilgili birkaç ufak ipucu; Sağlıklı Beslenme İçin Hedef Önemli! Öncelikle tarafınızdan belirlenecek hedef ile yine kendi belirleyeceğiniz beslenme programı bu noktada oldukça …

0 comments

 

Ağır yemeklerle bir öğün gerçekleştirmiş iseniz ve arabayı da kendiniz kullanacaksanız, yolculuk esnasında yediğiniz yiyecekler ağır gelecek hatta uykunuzun gelmesine dahi sebep olabilecektir. Bu nedenle ağır yiyeceklerden kaçınarak direksiyon başında uyuklama felaketinden de uzak durmuş olursunuz. Uykusuzluğu ağır yemekler yemeye de bağlamamalı, uykunuzu iyi alarak yolunuza devam etmelisiniz.

Kan şekerinizi hızlı yükseltecek yahut düşürebilecek besinler yerine kuru meyveler yiyerek açlığınızı bastırabilir ve hafif ara öğünlerle beslenmiş olursunuz. Midenizin rahat olması ve bulanmaması yolculuğunuzda sizi rahat ettirecek olan en önemli etmendir. Ağır yağlı yiyeceklerin sizin midenizi bozma ihtimali olduğunu da unutmamalısınız. Taze sebze ve meyveler tüketmeniz yolda sağlıklı beslenme açısından sizin yararınıza olacaktır.

 

Dünyada Sağlığa İyi Gelen Önemli Sağlıklı Yiyecekler ve Etkileri

Dünyada Sağlığa İyi Gelen Önemli Sağlıklı Yiyecekler ve Etkileri

Dünyaca ünlü gazete ve dergilerin şu sıralar konusu sağlıklı yiyecekler. En sağlıklı besinleri araştıran diyetisyenler ortak paydada buluştu. Çoğu besinlerin faydalarının şaşırtan özellikleri mevcut. Doğada da rahatlıkla bulabileceğiniz bu yiyecek çeşitlerinin tüketilmesi esnasında dikkat etmeniz noktalar da vardır elbette ki. Sağlıklı yiyecekler nasıl tüketilmelidir? Meyve gruplarında günlük porsiyon 1 ile 2 adet arasındadır. Küçük taneli …

0 comments

 

Dinlenme Tesislerinde Ne Yemelisiniz?

Uzun süren yolculuklarda ister otobüsle ister kendi özel aracınızla seyahat ederken mutlaka birkaç dinlenme tesisine uğrarsınız. Dinlenme tesislerinde et türü yiyecekler tüketmektense, sebze yemekleri tüketmelisiniz. Çiğ sebze yemeklerinden yahut salatalardan da kaçınmalısınız. Öğütülmesi kolay, mide ve bağırsakları yormayan yiyecekleri tercih etmelisiniz.

Dinlenme tesislerinde, yolda sağlıklı beslenme açısından yemek yediğiniz yerdeki tabak kaşık vb. eşyaların da temiz olmasına dikkat etmeli ve olası mikrop kapmalara karşı dikkatli olmalısınız.
Ayrıca uzun süren yolculuklarda gazlı içecekler ve çay, kahve tüketimini çok fazla gerçekleştirmemeli, bol su içmeye özen göstermelisiniz. Uzun yolda sağlıklı beslenme ile rahat ve hafif bir yolculuk sürmeniz de kaçınılmaz olacaktır.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close