BloklarPopüler YazılarSağlıklı YaşamSon Eklenenler

Kan Şekeri Nedir? Kan Şekeri Yüksekliği Belirtileri Nelerdir?

Gelişen teknolojiye rağmen bir türlü çözüm bulunamayan yüksek kan şekeri rahatsızlığının belirtileri görülmesi durumunda derhal müdahale edilmelidir. Bu durumda bir nebze olsun insanın can güvenliği sağlanabilir. Özellikle bu kan Şekeri yükselmesine müdahale edilmemesi ve tedavisinin yapılmaması durumunda insanın can güvenliğinde hayati bir riskin meydana geleceği bilinmelidir. Elbette birçok insan tarafından şikayet edilen kan şekerinin belirli bir oranın üstüne çıkması ile ortaya hiperglisemi denilen şeker hastalığı meydana gelir. Bu hastalığa diyabet adı da verildiği biliniyor.

Kan Şekeri Ortaya Çıkma Belirtileri Nelerdir?

İnsanın bazı zamanlarda sağlıklı yaşamı bozmaya başlayan bu hastalığın ipuçları vücut üzerinde kendisine yer bulur. Bu durumların ortaya çıkması ile birlikte şeker hastalığı ciddiye alınması gereken bir hastalık olarak tespit edilmelidir. Tedbirlerin zamanında alınması ile bu hastalıktan kurtulmak mümkündür.

Ağız Kuruluğu

Gün içerisinde su tüketimi yeterli miktarda olmasına rağmen bazı zamanlarda ağız içerisinde kuruluk meydana gelmesi Kan Şekeri belirtileri arasında olarak değerlendirilebilir. Bu gibi durumlarda gerekli olan tıbbi desteğin alınması büyük sorunların önlenmesinde yardımcı olabilir.

Aşırı Derecede Su Tüketimi

Normal bir insan mevsim şartlarına bağlı olarak da ortalama günde 2 litre su tüketimi yapması gerekir. Elbette bu durum mevsim şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Belirli bir tüketimin ardından tüketimde süreklilik şeker hastalığının belirtilerinden birisi olarak ortaya çıkar.

İdrar Yollarında Sorun Olması ve Çok İhtiyacın Gelmesi

Kişinin gün içerisinde aşırı derecede idrar nedeniyle tuvalete gitmesi insanda şeker hastalığının habercisi olarak yorumlanabilir. Bu durumda tıbbi destek almak sorunu çözmek için bir etken olabilir.

Gün İçerisinde Uyku Hali veya Yorgunluğun Ortaya Çıkması

Kan şekerinde yükselme meydana gelmesi durumunda ilk belirtilerden birisi de yorgunluk ve uyku isteği olarak tespit edilmiştir. Bu gibi durumların ortaya çıkması ile en yakın uzman hekime şikayet hakkında başvurulmalı ve bir test yaptırarak bu sorunun çözüm yolları aranmalıdır.

Ayak Uzvunda Isı Yükselmesi

Birçok insanda ortaya çıkan ısı yükselmesi özellikle ayaklarda meydana gelmesi sonrasında şeker hastalığının meydana gelebilme olasılığı ile konu hakkında şüphelenilmesi gerekir. Bundan dolayı insanlar ayak bölgesinde meydana gelen yüksek ısıdan dolayı şeker hastalığı testinin yapılması önerilir.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close