ListeÖne çıkanlarPopüler YazılarSağlıklı Besinler

Ağrınızı Kesecek 10 Doğal Ağrı Kesici

Doğal Ağrı Kesici Bitkiler ,Doğal Ağrı Kesici 10 Kaynak , Zerdeçal ,Zencefil ,Chili biber, Kırmızı Biber ,Sarımsak ,Diş Ağrısı için Bitkisel Çözüm Karanfil ,Kiraz,Elma sirkesi ,Söğüt Kabuğu ,Magnezyum İçeren Doğal Ağrı Kesiciler ,Yaban Mersini

Doğal ağrı kesici ürünler geçmişten günümüze alternatif tıpta kullanılmıştır. Bizlerde sizlere doğal ağrı kesiciler hakkında bazı bilgiler sunacağız. İşinize yarayacak bu ürünleri kullanmanız yararınıza olacaktır.

Doğal Ağrı Kesici Bitkiler 

Günlük ağrılarımızı hafifletmek için bitkisel ,doğal ağrı kesici kaynaklar  yaygın olarak kullanılmaktadır.  Genelde kronik ağrılarınız için bir takım ilaçlar ve ağrı kesici kremler kullanılsa da , doğal ağrı kesici kaynaklar da alternatif oluşturmaktadır. Hem bazı ilaçlar bağımlılık yaparlar ve karaciğere, böbreklere ve bağırsaklara ciddi zarar verebilirler. Bu nedenle giderek daha fazla insan, ağrıyı hafifletmek ve bedenlerini iyileştirmek için doğal alternatifler aramaktadır. Bizlerde bir şekilde yapılan çalışmalar ile kanıtlanmış ağrı kesici içerikleri aktaracağız.

Doğal Ağrı Kesici 10 Kaynak 

Bu ürünler bir çok problem içinde günlük olarak kullanılabilir. Sindirim sorunlarınız, mide ağrılarınız, diş ağrılarınız için ideal ürünlerdir.

Doğal Ağrı Kesici Bitkiler Zerdeçal

Zerdeçal, Ayurveda tıbbında, iltihapla savaşmak, detoksifikasyonu desteklemek, dokuları tamir etmek, ağrıyı azaltmak ve genel sağlığı iyileştirmek için kullanılmıştır. Zerdeçal, kronik ağrı, kas ağrıları, sırt ağrısı, diş ağrıları ve artrit ağrısını hafifletmek için güçlü bir doğal ağrı kesici olarak çalışır. Zerdeçal, yemeklerin çoğunu tatlandırmak için kullanılabilir veya çayı yapılarak tüketilebilir.

Zencefil

Zencefil kökü, iltihap ve ağrıyla savaşmak için güçlü başka bir doğal ağrı kesici olarak kulanılmaktadır. Kronik eklem ağrısını veya artriti tedavi etmek için harika bir iş çıkarır. Zencefille çay olarak ve toz olarak ;  kızartmalı yemekler, çorbalar, tatlılar da kullanılmaktadır.  Zencefil çay tarifi hazırlayarak ağrılarınızı dindirebilirsiniz. Zencefil çayı 7-8 dk kaynatılmaktadır. Genelde yukarıda önerilen zerdeçal ile beraber tüketilebilir. İçerisine tat vermesi açısından tarçın bal veya limon eklenebilir.

Chili biber, Kırmızı Biber 

Eğer baharatlı yemeği seviyorsan, bu biber sizin için doğal ağrı kesici olarak çalışacaktır. Birçok acı biberin ana bileşiği olan kapsaisin, ağrı giderici özelliklere sahiptir. Beyninize giden ağrı sinyallerini engeller ve zayıflatır.

Kapsaisin eklem ağrıları, fibromiyalji, zona, migren ve baş ağrılarını tedavi etmek için harikalar yaratır. Eğer acıdan korkmuyorsanız 3 çay kaşığı acı biberi bir bardak suya ilave edin ve anında rahatlama için için.

Sarımsak

Nerdeyse bütün hastalıkların düşmanı olan sarımsak  insanların diş ağrısı, kulak iltihabı ve artritik ağrı ile başa çıkmalarına yardımcı olan uzun bir geçmişe sahiptir. Zeytinyağında 3 adet ezilmiş sarımsak başını 2 dakika kaynatılmasıyla kendi sarımsak yağınızı yapabilirsiniz. Daha sonra üzün ve soğutun. Yavaşça ovun, önceden ısıtılmış sarımsak yağını ağrıyan eklemler veya kaslar üzerine sürün. Diş ağrıları için sarımsak ve bir tutam tuzu ezin ve etkilenen dişe uygulayın. Ayrıca antimikrobiyal ve antibakteriyel kaynak olarak zirvede olan sarımsağı günlük yemeklerinizde tüketin.

Diş Ağrısı için Bitkisel Çözüm Karanfil 

Karanfil, diş veya dişeti ağrısını hafifletmek için başka bir mükemmel doğal ağrı kesici olarak görev yapar. Sadece bir karanfil   çiğnemek ve onun güçlü ağrı kesici maddesi olan  öjenol serbest bırakacaktır. Tadı hoşunuza gitmez ise bunun yerine karanfil çayı yapabilir, evde demlediğiniz siyah çay içerisine bir kaç tutam karanfil atabilirsiniz.

Kiraz

Kirazlar artrit, gut ya da kronik baş ağrılarını hafifletmek için mükemmel ve lezzetli bir ağrı kesicidir. Kirazların yüksek düzeydeki antosiyaninleri, anti-enflamatuar ve ağrı giderici etkisi bulunmaktadır. Bu küçük bileşikler, doku inflamasyonu ve ağrısından sorumlu enzimleri ortadan kaldırır.

Elma sirkesi

 

Elma sirkesi çok yönlü bir doğal ağrı kesicidir. Mide ekşimesi ağrılarını iyileştirmek ve hafifletmek için harikalar yaratır. Elma sirkesi alkalize olur ve vücudunuzun mide yanmasını önlemek için yağ ve proteini daha etkili bir şekilde parçalamasına yardımcı olur. Sık sık   yemekten sonra mide ekşimesi geçirirseniz, yemek yemeden önce bir çorba kaşığı elma sirkesi ​​ile 1 bardak su karıştırın ve için ya da salatalarınıza elma sirkesi ekleyin.

Söğüt Kabuğu

Beyaz söğüt kabuğu bir zamanlar Yunanlılar tarafından doğal bir aspirin olarak kullanılmıştır. Aktif bileşik salisin, ağrı giderici özellikleriyle iyi bilinir ve piyasadaki sentetik Aspirin ile aynı etkiye sahiptir. Sırt, eklem ve kas ağrısından baş ve diş ağrısına giden çeşitli ağrı biçimlerini tedavi edebilir. Söğüt kabuğu toz halinde, bitkisel çaylarda veya kapsüllerde bulunabilir.

Magnezyum  İçeren Doğal Ağrı Kesiciler 

Bugünlerde birçok insan magnezyum eksikliği belirtileri gösteriyor. Magnezyum, normal sinir ve kas fonksiyonu gibi vücut fonksiyonlarımızın çoğunda önemli bir rol oynar. Birçok insan, magnezyum takviyeleri ya da Epsom tuz banyoları alarak diyetlerine daha fazla magnezyum bakımından zengin gıda ekleyerek rahatlama bularak özellikle ayak ağrılarında kurtuluyorlar.

Yaban Mersini 

Yaban mersini, idrar yolu enfeksiyonlarını tedavi etmek ve önlemek için en iyi doğal çözümdür. İdrar yolu enfeksiyonlarına neden olan kötü bakterileri öldürmede çok etkili olan tanenlerle yüklüdür. Bu sayede idrar yollarınızda meydana gelen ağrılarınızı  da gidermektedir.

Unutulmamalıdır ki herhangi bir sağlık sorununuzda doktorunuza danışmanız gerekir. Fakat günü birlik hafif ağrılarınız için bitkisel kaynaklar kullanabilir ve ağrılarınızı giderebilirsiniz. Yazımızın bu açıdan yararlı olduğunu düşünüyorsanız başkalarının da yararlanması adına sosyal paylaşım sitelerinde yayımlayabilirsiniz. Sağlıklı kalmanız dileğiyle…

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa