Genel

Bebeklerde Ağlama Nedenleri ?

Bebeklerde Sünnet Nasıl Yapılır ? , Bebeklerde Sünnet Nasıl Yapılır ? ,Bebeklerde Sünnet Yöntemleri ,Bebeklerde Sünnet Sonrası İyileşme,Bebeklerde Sünnet Yaptırmanın Riskleri Var mıdır ? ,Bebeğim Çok Ağlıyor Ne Yapmalıyım ? 

Bebeklerde ağlama  herhangi bir sebepten kaynaklı olabilir ve bazen anneler bebeklerinin neden ağladıklarını kavrayamazlar ve paniklerler. Bebeğinizin karnını doyurmanız, uykusu tam alması ve altını değiştirmeniz yeterli olmayabilir. Çünkü bebekler bir çok diğer nedenlerden kaynaklı ağlayabilirler. Bu nedenlere aşağıdaki yazımızda değindik. İyi okumalar dileriz.

Bebeklerde Ağlama Ne Anlama Gelmektedir ? 

 

Bebeklere gelince anneler bazen ne yapacaklarını bilemezler.Bizlerde bebekler hakkında öneriler vereceğiz ama unutmamak gerekir ki   iki bebek birbirine benzemez ve biri için işe yarayan başka biri için işe yaramaz. Ama bebeklerde ağlama genel anlamda belirli sebeplerden kaynaklanmaktadır. Bu nedenlerin kapsamı elbette çocuktan çocuğa değişecektir, fakat çoğu yeni anne baba her gün 1-2 saat ağlayan  bebekle başa çıkmayı bekleyebilir. Çünkü ağlama  bebeğin erken ve sadece ihtiyaçlarını ve isteklerini iletme şeklidir.

Bebeklerde Ağlama Nedenleri Nelerdir ? 

Bebeğiniz ağlıyorsa size bir şeylere ihtiyacı olduğunu söylemeye çalışıyordur. Evrimsel olarak konuşan memelilerin yavruları, ebeveynlerine hemen dikkat etmeleri gerektiğini belirten bir işaret olarak ağlamaktadır. Bebeklerde ağlama nedenleri  nelerdir maddeler halinde bakalım ve annelere yardımcı olalım.

 • Bebeklerde AğlamaBebeklerin ağlamasının en yaygın nedeni, aç oldukları içindir. Beslenme başlangıcında ağlamayı bırakıyorlar. Beslenme sonunda, mutlulardır.
 • Bebeklerin ağlamasının ikinci sebebi uykuya ihtiyaç duyuyor olmalarıdır. Ebeveynlerine rahat bir pozisyonda olmaları için ihtiyaçları vardır. Kundakta  ve sırt üstü bebeğinizi sallamanız onu  biraz rahatlar ve uyuya daldırır.
 • Bazı bebekler aşırı beslenmeden şişmiş bir mide nedeniyle ağlarlar. Gazın aksine, çok fazla süt kısa bir süre devam eden rahatsızlığa neden olabilir.
 • Artan ağlama ve uykuya dalma sorunlarına neden olabilen bir uyarıcıdır. Emziren annelerin kafein alımını sınırlamaları gerekmektedir.
 • Çok sıcak veya çok soğuk olması bebeği ağlatabilir. Bu yüzden çok sıkı kıyafetler giydirilmemeli , klima fazla açılmamalı veya
 • Bebekler altlarını kirlettiklerinde ağlarlar. Bebeklerde ağlama kakanın  cildi çok tahriş etmesinden kaynaklı olabilmektedir. Temizlenmezse ağrıya ve yanmaya sebep olabilir.
 • Colic erken aylarda tekrarlayan ağlamanın ana nedenidir. Bütün bebeklerin her gün biraz ağlaması vardır. Bu günde 3 saatten fazla olduğunda, buna kolik denir. Eğer bebeğiniz 3 saatten fazla aşırı ağlıyorsa mutlaka doktora götürüp colic veya başka bir rahatsızlığı olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir.
 • Bebeklerde ağlama herhangi bir nedenden ötürü ağrı yaşamalarından kaynaklı olabilir. Bebekler ; kulak ağrısı, ağız ülseri veya  bebek pişiği nedeni ile acı çektiklerinden ağlayabilirler.  Penis ucundaki ülser ağrılı  olabilir. Bu bebekler çok ağlarlar. Tanı koymak için doktora gitmeleri gerekir. Ayrıca bebeklerde ağlama ateş, soğuk algınlığı vb. gibi bir hastalığın yarattığı ağrı ve acından kaynaklanabilir.

Bebeğim Çok Ağlıyor Ne Yapmalıyım ? 

Ağlayan bir bebeği yatıştırmanın en iyi yolu, bebeğin neden ağladığı  konusunda bir fikriniz olması gerektiğidir. Bu gözyaşlara neyin sebep olduğunu bilmeden, ebeveynler sık ​​sık bir kaç farklı sakinleştirici tekniği dener ve  bazen yanılmaktadır. Diğer yandan bunları yaparken, genellikle gerçek problemi çözmek için bir fırsatları da bzen yitirmektedirler.   Yukarıda bahsedilen tüm ortak nedenleri kontrol ettikten sonra  hala ağlayan bir bebeğiniz varsa, aşağıdaki yöntemleri yapabilir. Ve daha sonra doktorunuza danışabilirsiniz.

 • Bebekler kundaklanmaktan hoşlanır. Onlara bir güvenlik hissi verir ve  rahminde geçirdiği güvenli günleri  hatırlatır. Ağlayan bebeğinizi yatıştırmanın ilk adımı,  bebeğinizi kundaklamaktadır. Tabi karnı doyduktan ve altı temizlendikten sonra .
 • Bebeğinizi kucağınıza yatırın ve yüz üstü yutun veya yan tarafa doğru tutun. Her iki pozisyon da bebek için rahatlatıcıdır ve gazı ve diğer mide problemlerini çözmede yardımcı olabilir.
 • Anne karnında duyduğu seslere benzeyen, bebeğin kulağına doğru hassas bir ses çıkarabilisiniz. Ağlayan bir bebeğiniz ile iletişim kurmanız onar yardımcı olmaktadır.  Ayrıca bebeğinize şşşşşş diyebilirsiniz. Bu ağlamaması gerektiğini öğrenmesi anlamına gelir.
 • Bebeğinizi  sakinleştirmesi için  onu sallayabilirsiniz. Bebekler  sallanmaktan hoşlanırlar ve siz zaten bebeğinizi sallayarak uyutuyorsunuz.
 • Son olarak bebeğiniz aç ise emzirmeniz gerekmektedir. Bebeğiniz yeni meme emmiş olabilir , fakat doymamışsa emzirmeniz gerekir. Ayrıca yok olduğunu düşünüyorsanız emzik verebilirsiniz.

Unutmayın ki eğer bebeğiniz çok ağlarsa ve bu yaptıklarınız işe yaramaz ise mutlaka doktorunuza götürünüz. Sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa