CarouselSağlık RehberiSağlıklı Yaşam

Burun Estetiği Nedir ? Neden Yapılır?

Burun Estetiği Nedir?  ,Burun Estetiği Fiyatları 2018 , Burun Estetik Ameliyatı Öncesi  ,Burun Estetik Ameliyatı  ,Burun Estetiği Ameliyatından Sonra 

Burun estetiği hem kadınları hem erkekleri ilgilendiren bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır ve sadece kozmetik amaçla yapılmaz. Burun estetiği burunda hava yolunu engelleyen durumlar için de yapılmaktadır. Bundan kaynaklı bu konuyu ele almak ve burnunuzu estetik ameliyat ile nasıl değiştireceğinizi sizlere aktarmak adına bu yazıyı hazırladık. İyi okumalar dileriz.

Burun Estetiği Nedir? 

Bu prosedürler, burnu değiştirmek, düzeltmek veya onarmak için yapılır. Hastanın hedefleri, beklenen sonuçları ve olası cerrahi sınırlamaları hakkında kapsamlı bir tartışma, ameliyat öncesi planlamanın önemli bir parçasıdır.
Cerrahi genellikle anestezi altında poliklinikte yapılır.  Ameliyattan sonraki ilk gün için yardım gereklidir. Cerrahi sonrası burun bakımı ve optimal sonuçlar için birkaç hastane ziyareti gerekli olacaktır.

Burun Estetiği Nedir? Rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği genellikle görünümü geliştirmek veya burun rekonstrüksiyonu yapmak için yapılan bir yüz kozmetik prosedürüdür. Rinoplasti sırasında burun kıkırdakları ve kemikleri modifiye edilir veya burunun görsel cazibesini arttırmak için doku eklenir. Rinoplasti ayrıca nazal kırıkları onarmak için sıklıkla uygulanır.   Septorinoplasti, burun tıkanıklığı olan hastalar için de uygulanan bir prosedürdür. Septorinoplasti sadece burnun görünümünü iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda içsel engelleri ortadan kaldırır ve burun nefeslerini bloke edebilecek yapıları stabilize eder .

Burun Estetiği Fiyatları 2018 

 

En çok merak edilen konular arasında burun estetik fiyatları bulunmaktadır. Fakat baştan belirtmek gerekir ki her hastane farklı fiyat politikası uygular. Bundan kaynaklı nefes almada zorluk yaşadığınız tıbbi durumlar sigorta kapsamına girerken kozmetik amaçla yaptıracağınız bir ameliyat size en az 1000 tl den başlayan fiyatların sunulması ile gerçekleşir. Tabi ciddi ve lüks operasyonlar 20.000 tl’ye kadar çıkabilir.

Burun Estetik Ameliyatı Öncesi 

Çoğu durumda, ameliyat hastanede ayakta tedavi adı altında gerçekleşir. Bu hastane de yatmanıza gerek olmayacağı anlamına gelmektedir.  Prosedür boyunca hayati fonksiyonları izlemek için bir anestezi uzmanı mevcuttur. Genellikle, anestezist, tıbbi geçmişi gözden geçirmek için ameliyattan önceki gece sizinle iletişime geçer. Preoperatif laboratuvar çalışmaları birkaç gün önceden yapılmalıdır. İşlemden sonraki nakiller düzenlenmeli ve ilk gece hastayla birlikte kalmalıdır.

Aspirin veya aspirin içeren herhangi bir ürün, ameliyat tarihinden itibaren 10 gün içinde alınmamalıdır. Non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar  cerrahi tarihinden itibaren 7 gün içinde alınmamalıdır.  Daha doğrusu ameliyattan önce ilaç kullanımı hakkında en basit olsa bilgilendirilmelidir.  Ameliyattan 6 saat önce hiçbir yiyecek veya sıvı tüketilmemelidir. Bu, su, şeker veya sakız bile içerir. Midede herhangi bir şey anestezik bir komplikasyon olasılığını arttırır. Sigara içenler sigarayı bırakmak ya da en azından sigara sayısını azaltmak için her türlü çabayı göstermelidir . Herhangi bir hastalık durumu varsa doktora bilgilendirilmelidir.

Burun Estetik Ameliyatı 

 

Ameliyat olacağınız gün başın üzerinden çekilmesi gerekmeyen, rahat, gevşek ve uygun giysiler giyin. Tüm mücevherleri ve değerli eşyaları evde bırakın. Tüm makyajları bir temizleme kremi ile temizleyin. Yüzü sabun ve su ile iyice yıkayın ve makyaj veya krem  kullanmayın.  Talimat verilmedikçe ilaç kullanmayınız.

Ameliyathanede, anestezi uzmanı genellikle bir gaz ve intravenöz ilaç karışımı kullanacaktır . İşlem sırasında sürekli izleme genellikle bir nabız oksimetresi   ve EKG ekipmanı  içerir. Cerrahi ekip her türlü acil durum için hazırlıklıdır ve merak etmenizi gerektirecek bir durum yoktur. Cerrah ve anestezistin yanı sıra odada hemşire ve cerrahi teknisyen olacaktır. Gerekli olana ve hangi ek prosedürlerin yapıldığına bağlı olarak, ameliyat bir ile birkaç saat sürebilir.

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra 

 

Hastalar ameliyathanede ameliyat sonrası bir hemşire tarafından izlenir. Bir hasta anestezi ile tamamen iyileştikten sonra ameliyatla aynı gün eve gidebilir. Bu genellikle birkaç saat sürer.  Evde, hasta 2-3 yastığın üzerinde  yatak istirahati yapmalıdır.  Başın kalbin üzerinde kalmasıyla ödem ve şişlik en aza indirgenir. Banyoda aile üyeleri sizlere yardım etmelidir ve burun su almamalıdır. Sızıntılardan kaçınılmalıdır. Kabız olursa, bir dışkı yumuşatıcı veya hafif bir müshil alın .

Ameliyattan birkaç gün sonra burnun, üst dudağın, yanakların veya göz çevresinin şişmesi ve morarmasına neden olabilir ama bu normal bir durumdur. Bu kademeli olarak önümüzdeki 7 ile 10 gün içinde geçecektir. Yüzünde buz kompresi uygulamak , burun köprüsü ve gözlere dikkat edilerek yapıldığı zaman  problemleri en aza indirmeye yardımcı olacaktır. Bu da ameliyat sonrası ödem ve ağrıya yardımcı olur.

Atardamar burnun dış kısmını kaplar ve genellikle ameliyattan bir hafta sonra çıkarılır. Şişme azaldıkça, splint daha az sıkı bir şekilde uyum gösterir. Döküm ıslanırsa, erken gelebilir; Bu genellikle bir sorun değildir ve prosedürün sonucunu etkilemez.

Burundan orta kanama normaldir ve yavaş yavaş azalacaktır. Tül pansuman  kanı toplar ve sadece doymuş olduğunda değiştirilmelidir. Bu sargıyı ameliyattan sonraki ilk 24 saat içinde her saat değiştirmek gerekedebilir. Bu sargı genellikle birkaç gün sonra gerekli olmayacaktır. Ameliyattan 3 hafta sonra aspirin, aspirin içeren ilaçlar veya non-steroid anti-enflamatuar ilaçlar  kullanılmamalıdır.

 

Bizler sizlere bu yazımızda elde ettiğimiz araştırmaların sonucunu derledik en doğru bilgiyi doktordan almanız gerektiğini unutmayınız.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa