Cilt & BakımGüzellik SırlarıSağlık RehberiYan Blok

Cilde İyi Gelen Yağlar Nelerdir ?

Cilde İyi Gelen Yağlar , Cilt Güzelliği için Bitkisel Yağlar

Cilde iyi gelen yağlar ile cildinizi daha güzel ve dikkat çekici hale getirebilirsiniz..Doğal yağlar ile cildiniz daha da çekici olmaktadır. Bu bitkisel yağlar cildinizin sağlığını da koruyarak kollajen ve elastin lfilerini geliştirmektedir. Ayrıca cildinizi çevresel etkenlerden ve biyolojik yaşlanmadan korumaktadır. Sizlere aşağıda cilde iyi gelen yağları teker teker aktaracağız. İyi okumalar dileriz.

Cilde İyi Gelen Yağlar 

Ccilt problemi tedavileri için doğal alternatifler günümüz genel halkının gözünde giderek popüler hale gelmiştir – hem erkekler hem de kadınlar cilde iyi gelen yağlar hakkında artık az çok fikir sahibidir. Güzellik ve sağlıklı cilt  için bitkilerden elde edilen yağlar son derece sağlıklı olmakla beraber bazen ufak yan etkileride vardır.

Cilde İyi Gelen YağlarBitkisel yağlar, özleri, kokusu ve  bitkilerden elde edilen konsantreleri ile ayrılırlar.  Cilde iyi gelen yağlar; cildinizin normal mükemmelliğini sağlayan, iyileştiren ve  sağlıklı kılan yağlardır.  Esansiyel yağlar cilt iltihabını tedavi edebilir, yara izi görünümünü azlatabilir, kusurları azaltabilir, kırışıklıkları azaltabilir ve yaş işaretleri yok edebilir. Temel yağlar cilde  uygulanacak  kremler,  temizleyiciler, losyonlar veya taşıyıcı yağlarlaa kullanılabilir. Her gün kullanılıyorsa, yağlar dermatit, sedef hastalığı,  deri iltihabı, lekelenme, güneş yanıkları ve herhangi bir cilt rahatsızlığı veya sorununu çözmeden size yardımcı olur. Şimdi cilde iyi gelen  yağlar  nelerdir  bir bakalım.

Cilt Güzelliği için Bitkisel Yağlar

 

Cilt güzelliğiniz ve sağlıklı bir cilt için aşağıdaki yağlar kullanılabilir.

Kayısı Çekirdeği Yağı

Cilde iyi gelen yağlar arasında  kayısı çekirdeği yağı , cilt iyileştirici yağ karışımları oluşturmak için en iyi taşıyıcı yağlardan biridir. Omega-6 gamma-linolenik asit bakımından zengin olan kayısı çekirdeği yağı, cildi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olurken, yağda bulunan A ve E vitaminleri, ince çizgilerin ve kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olmak için cilt hücrelerinin ve kolajen üretiminin yenilenmesini teşvik eder. Kayısı çekirdeği yağı nispeten hızlı bir şekilde cilde nüfuz eder  ve fazla yağlandırmaz  bu nedenle hemen hemen her cilt tipinde kullanılabilir. Bununla birlikte, bu yağ özellikle çok kuru cildi nemlendirmek ve iyileştirmek için yararlıdır.

Badem Yağı

Cilde iyi gelen yağlar badem yağı çok miktarda E ve K vitamini içerir . Bu yağın sadece cildin yenilenmesine ve elastikiyetini sürdürmesine yardımcı olmadığı anlamına gelir, aynı zamanda daha iyi bir dolaşım sağlar . Ayrıca, badem yağı doğal bir güneş koruyucu   olup güneşte çok fazla zaman harcayan insanlar için idealdir. Cilt ile uyumulu olan bu yağ tüm cilt tipleri için kullanılabilir.

 Lavanta Yağı

 

Cilde iyi gelen yağlar arasında lavanta yağı hem kuru / yaşlanan cilt için kullanılabilir. Bu çok yönlü yağ sizi sakinleştirip rahatlatacaktır. Aynı zamanda anti-fungal, anti-inflamatuar ve antibakteriyel niteliklere sahiptir. Birçok dermatolog ve aroma terapisti , lavanta yağının akne tedavisinde en yararlı yağlardan biri olduğunu söyler , çünkü yağ enfeksiyona neden olan bakterileri önlemektedir. Tüm cilt tipleri için harika olmasının yanı sıra, neredeyse tüm diğer uçucu yağlarla karıştırmak için de uygundur.

Hindistan Cevizi Yağı

Cilde İyi Gelen YağlarCilde iyi gelen yağlar arasında Hindistan cevizi yağı anti-oksidant E vitamini ile doludur, bu da cilt iyileştirici yaşlanma karşıtı serumlar için mükemmel bir taşıyıcı yağdır. Hindistan cevizi yağı ayrıca, cildiniz ve vücudunuz için en sağlıklı yağlardan biri olarak bilinen orta zincirli trigliserit laurik asitten oluşur .

Hindistancevizi yağı ;  yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur , epidermisi güçlendirmektedir ve selülit ,  çatlakları e ortadan kaldırarak keratoz pilaris  önler. Hindistan cevizi yağı doğal bir güneş koruyucusudur, bu nedenle cildinizi zararlı kimyasal maddeler kullanmadan güneşe zarar vermeden korumak için kullanabilirsiniz. Cilt enfeksiyonlarını önlemek veya tedavi etmek için bile kullanılabilir.

Avokado Yağı

 

Avokado yağı çok kalın bir yağdır – bu cilt için en sağlıklı taşıyıcı yağlar biridir –  insan yüzü gibi hassas bölgelerde kullanmak için muhtemelen çok kalındır. Avokado yağı, A ve E vitaminleri ile kollajen takviye edici bitki sterolinleri açısından zengindir .

Avokado yağı çok kalın olduğundan, geceleri bir taşıyıcıyla ya da gün boyunca evde kalmayı planladığınızda sadece serumları kullanmanızı tavsiye ederim.

Argan Yağı

 

Argan yağı , cildi nemlendirmek, elastikiyeti eski haline getirmek ve ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için harikalar yaratan kabaca% 80 oranında yağ asidi içerir ve bu da yaşlanma karşıtı serumlar için mükemmel bir taşıyıcı yağdır.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı

 

Kuşburnu çekirdeği yağı , tarife bağlı olarak ya bir taşıyıcı yağ ya da yardımcı bir bileşen olarak kullanılabilir. Bu inanılmaz yağ, doğal A vitamini –  retinoik asidin yüksek konsantrasyon-  ile   bilinir . Kırışıklıkların geçirilmesi , ince çizgileri soldurulması, yaşlılık lekelerini hafifletilmesi ve yeni hücrelerin büyüme hızını arttırılması  ve cilt yüzeyinin altında derinlemesine kollajen üretimini dengelenmesi için kullanılabilir.

Kuşburnu yağı da cildin elastikiyetini, dokusunu ve görünümünü iyileştirmeye yardımcı olan omega-6 linoleik asit ve omega-3 linolenik asit dahil olmak üzere , cildi besleyen esansiyel yağ asitleri bakımından zengindir . Ayrıca, kuşburnu çekirdeği yağı, cilt bakımı için kullanılan diğer pek çok bitkisel yağa göre daha hafif olduğundan, yağlı bir cilt için idealdir.

Sardunya Yağı

Sardunya yağı etkili bir anti-inflamatuardır. Ayrıca yaşlılık lekelerini ve hatta tüm cilt tonunu hafifletmeye yardımcı olur. Sardunya yağı ayrıca cildin yüzeyi altında dolaşımı iyileştirir ve bu da hücre yenilenmesine yardımcı olur, böylece ciltte yara izlerinin , kırışıklıkların ve diğer görünür kusurların giderilmesine yardımcı olur .

Nar Çekirdeği Yağı 

 

Nar Çekirdeği yağı , serbest radikal hasarını önlemeye ve yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olan çok yüksek konsantrasyonlarda antioksidan içerir. Bu uçucu yağda bulunan punktik ve ellagik asitler cildi besler, elastikiyeti arttırır ve hücre yenilenmesini destekler. Nar çekirdeği yağı ayrıca, egzama ya da sedef hastalığından etkilenen kuru, tahriş olmuş, yanmış  ciltleri de korur ve iyileştirir.

Limon Yağı

Limon yağı , siyah  noktaların geçirilmesine  yardımcı olabilir, ayrıca ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü önler ve azaltır. Limon yağı akne oluşumunu engellemek ve gözenekleri temizlemek adına kullanılmaktadır.

Sandal Ağacı  Yağı

Sandal ağacı yağı , cildin yüzeyini düzeltmek için yaralar, çizgiler ve kırışıklıkların giderilmesi sırasında hasarlı veya tahriş olmuş cildin yatıştırılmasına yardımcı olabilir.

Biberiye Yağı 

 

Biberiye yağı , cildi sıkılaştırmaya ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, harmanlanabilen diğer yağlar için doğal bir koruyucu olarak da işlev görür.

Çay Ağacı Yağı  

 

Çay ağacı yağı, yağlı ve hassas ciltler için mükemmeldir. Akne hastaları için bu yağın, benzoil peroksit kadar etkili olduğu, ancak sert yan etkileri olmadığı bilinmektedir. Lavanta yağı gibi, anti-fungal ve antibakteriyel niteliklere sahiptir. Cildinizi onarmaya yardımcı olmak için bu yağı küçük kesikler, sıyrıklar ve yanıkların yanı sıra , enfeksiyon engellemek adına da temizleyici kullanılabilir.

 

Yukarıda bir çok bitkisel yağı sizlerle paylaştık. Bu yağlar arasında sizin için en iyi olanını seçerek kullanabilirsiniz.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa