Cilt & BakımManşetYan Blok

Cildi Sıkılaştırıcı Maskeler Nelerdir?

Cildin Yapısı,Cildi Sıkılaştırıcı Maskeler ; Muz Yüz Maskesi     ,Yumurta Yüz Sıkılaştırıcı Maske  , Cilt Sıkılaştırıcı Yulaf Ezmesi Yüz Maskesi ,Cilt Sıkılaştırıcı  Kil Maskesi ,Hint Yağı Yüz Sıkılaştırma Maskesi  ,Yoğurt ve Limon Suyu Cilt Sıkılaştırıcı Maske  ,Yumurta, Limon Suyu ve Şeker Maskesi  ,Bal ve Avokado Maskesi ,Salatalık, Limon ve Yumurta Maskesi  

Cildi sıkılaştırıcı maskeler hakkında bilgi vereceğimiz yazımızda sizlere farklı maske çeşitleri ile en güzel maskeyi seçmenizi sağlayacağız. Yazımızda öncelikle cildin yapısından ve neden cildin sarktığından , yaşlandığından ve gevşediğinden bahsedelim daha sonra maske tariflerimize geçebilir.

Cildin Yapısı 

 

Cilt, ilerleyen yaşlarda elastik yapısını kaybederek sarkmaya başlar. Cildin elastik dokusunu kaybetmemesi için cildin ihtiyacı olan bir takım vitaminler vardır. Cilde düzenli olarak bakım yapılarak cildin ihtiyaçları karşılanmalıdır.Cildi sıkılaştırıcı maskeler ile cildin ihtiyaçlarını karşılayarak cildinizi bakımlı hale getirebilirsiniz.  Cildin elastik dokusunu kaybetmesinin en önemli nedenlerinden biri cildin bakımsız kalmasıdır. Cilt belli aralıklarla ölü deriden temizlenerek arındırılmalıdır. Cilt, ölü deriden arındığı zaman gözenekleri açılır, cilt nefes almaya başlar. Böylece cilt canlanmış ve tazelenmiş olur. Cildin yapısının bozulmasının nedenleri arasında genleriniz, sigara içmek,stres , yanlış diyet de bulunmaktadır. Bunlara da özen göstermeniz cildinizin daha kısa sürede toparlanmasını sağlar.

Cildi Sıkılaştırıcı Maskeler ; Muz Yüz Maskesi  

 

Cildi Sıkılaştırıcı MaskelerCildi sıkılaştırıcı maskeler arasında muz, cildinizi nemlendiren yağlarca zengindir. Aynı zamanda cildin elastikiyetini artırır ve sarkmış olan  cildinin sıkılaşmasına yardımcı olur. Bal ve zeytinyağı da hasar görmüş cilt hücrelerini tamir edecek antioksidanlar içerir.

 • 1/2 olgun muz
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı bal

Kabuğu soyup püre haline getirin, böylece topaklar kalmaz. Bal ve zeytinyağı ekleyin ve iyice karıştırın.
Maskeyi tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayın.  15 dakika bekletin ve sonra ılık su ile durulayın.
Gözeneklerinizi kapatmak için soğuk su ile durulayın.  Bu maskeyi haftada bir veya iki kez kullanın.

Yumurta Yüz Sıkılaştırıcı Maske 

 

Cildi sıkılaştırıcı maskeler arasında yumurta, cilt sıkılaşması için en yaygın kullanılan maddedir. İçinde bulunan albümin cildinizi tonlar ve sıkılaştırır. Yoğurt, lekelerden kurtulmanıza ve cildinizi temizlemenize yardımcı olur. Şeker, en iyi doğal eksfoliyandır;  cildinizi temizler ve nemlendirir, ölü hücreleri temizler ve yaşlanma belirtilerini hafifletmenize yardımcı olmaktadır.

 • 1 yumurta beyazı
 • 1 çorba kaşığı yoğurt
 • 1/8 çay kaşığı şeker

Yumurta beyazını sarıdan ayırın ve yoğurt ve şeker ile karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve kurumaya bırakın.  Ilık su ile iyice durulayın.  Bu maskeyi haftada bir düzenli olarak uygulayın. Birkaç hafta içinde sonuçları göreceksiniz.

 Cilt Sıkılaştırıcı Yulaf Ezmesi Yüz Maskesi

 

Cildi Sıkılaştırıcı MaskelerYulaf ezmesi iyi bir emicidir. Cildinizin gözeneklerine yapışan tüm kirleri ve bakterileri emer. Ayrıca cildi rahatlatır ve antioksidanları ile serbest radikal hasarından korur.  Gram un ve bal, doğal yaşlanma sürecini önler ve ayrıca cildinizi besler.

 • 1 çorba kaşığı yulaf
 • 1 çorba kaşığı gram unu
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • Gül suyu

Gevrek bir toz elde etmek için yulafı iyice ezin veya direk yulaf ezmesi alın. Maske için gram unu, bal ve yeterli gül suyunu karıştırın.  Bu maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 10 dakika bekletin.  Su ile durulayın. Bu yüz sıkılaştırıcı maskeyi haftada bir kez kullanın.

Cilt Sıkılaştırıcı  Kil Maskesi

 

Kil maskeleri, sarkma ve yaşlanma sorunlarına karşı cildi sıkılaştırıcı maskeler arasında en iyisidir. Cildi temizler ve inflamasyonu da azaltırlar. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki ;  kil maskelerinin derideki kolajen liflerinin sayısını artırabilmektedir. . Bu nedenle, cilt sıkılaşması için mükemmeldirler.

 • 2 yemek kaşığı bentonit veya Kaolin kili
 • 1 tatlı kaşığı toz süt
 • Su veya gül suyu

Kalın bir macun elde etmek için tüm malzemeleri karıştırın. Yüzünüzde ve boynunuzda parmaklarınızla veya yüz maskesi fırçayla eşit olarak uygulayın.  Maskeyi 10-15 dakika kurumaya bırakın. Yüzünü durulayın.  Bunu haftada bir kez tekrarlayın.

Hint Yağı Yüz Sıkılaştırma Maskesi 

 

Hint yağı mükemmel bir cilt bakım ürünüdür ve yüzünüzdeki tüm kuru lekeleri sadece birkaç uygulamada tedavi edecektir. Cildinizi daha sıkı, gergin, yumuşak ve pürüzsüz hale getiren kolajen ve elastin üretimini artırmayı sağlayacak ve cildinizi nemlendirecektir.

 • 1-2 yemek kaşığı hint yağı
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu veya birkaç damla lavanta yağı

Hint yağı üzerine limon suyu veya lavanta yağı ekleyin ve iyice karıştırın.  Bu karışımı yüz ve boyundaki yukarı doğru dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Birkaç dakika masaj yapmaya devam edin.  Bir gece maskeyi cildinizde bırakın. Sabah kalkınca önce ılık su ile durulayın, ardından soğuk su ile durulayın.  Hint yağı masajı haftada bir veya iki kez yapılırsa en iyi sonuçları verecektir.

Yoğurt ve Limon Suyu Cildi Sıkılaştırıcı Maske 

 

Cildi sıkılaştırıcı maskeler arasında bulunan bu maske adından da anlaşılacağı gibi, bu maske için bir  yoğurt ve bir  taze limon suyu ile yapılmaktadır. Bu maskenin sivilce ve lekeleri de önlediğini bilmek sizi şaşırtmasın çünkü limon salislik asit , yoğurt ile laktik asit kaynağı ile cildinizdeki gözeneklerdeki yağı ve kiri temizler.

 • Malzemeleri bir kasede karıştırın. Bu karışımı yüzünüzde ve boynunuzda eşit olarak uygulayın.
 • Daha sonra kurumaya bırakın. Kuruması yaklaşık 20-30 dakika sürecektir. Bu arada, salatalık dilimleri gözlerinin üzerine koyabilir ve rahatlayabilirsiniz.
 • Maske kuruduktan sonra, ılık su ile durulayın. En iyi görünen cilt için cildinizi yağsız nemlendirici ile nemlendirin.

Bu maskeyi kullanmadan önce, yüzünüzü istediğiniz temizleyici ile düzgün bir şekilde temizlediğinizden emin olun. Temizleme, tıkanmış gözenekleri açmaya yardımcı olur ve dolayısıyla daha iyi sonuçlara yol açar. Her zaman maske ile ılık su kullanmaya çalışın. Narenciye içeren maskeler genelde Şems Aslan tarafından önerilen maskelerdir.

Yumurta, Limon Suyu ve Şeker Maskesi 

 

Cildi sıkılaştırıcı maskeler arasında bulunan bu maske Ebru Şallı tarafından önerilmektedir. Fakat biz ek olarak sizlere bir malzeme daha ekledik. Muhtemelen yumurta akı yerine yumurta sarısına ihtiyaç duyduğunuz nadir maskelerden biridir. Her neyse, iki yumurta sarısı, taze limon suyu ve bir çay kaşığı şekere ihtiyacınız olacak.

 • İki yumurta sarısını çırpın ve üzerine şeker ve limon suyu ilave edin.
 • Düzgün karıştırmak için mikser kullanabilirsiniz.  Daha sonra maskeyi masaj yaparak  yüzünüze ve boynunuza uygulayın.
 • Ardından kurumaya bırakın ve 10 dakika sonra maske ılık su ile durulayın.

Bal ve Avokado Maskesi

 

Cildi sıkılaştırıcı maskeler arasında bulunan bal ve avakado maskesi için avokado  ve iki çay kaşığı bal gerekir.  Bal, temizleyici ve nemlendirici bir madde olarak çalışır, avokado ise cildinizde kollajen üretimini  arttırdığı bilinmektedir. Daha önce de belirttiğim gibi, cilt sıkılaştırma için kollajen çok gereklidir.

 • Avokado meyvesinin püresini alın ve düzgün bir şekilde ezin. Püreli posaya bal ekleyin ve bunun dışında bir macun yapın.
 • Yüzünüzün her tarafındaki macunu uygulayın ve masaj yaparak dikkatli şekilde sürün ardından kurumasını bekleyin.
 • Maskeyi kalın olduğundan emin olun. Kuruması için daha fazla zaman alacaktır bundan kaynaklı sabırlı olun.
 • Bu arada, yüz kaslarınızı gevşetin. Kuruduktan sonra, ılık su ile durulayın ve yüzünüzü kurulayın.

Salatalık, Limon ve Yumurta Maskesi  

 

Bu özellikle göz altındaki gevşek ciltler için çok taze ve aktif bir maskedir. Bu maskeyi yaz aylarında kullanmanızı tavsiye edilmektedir. Aynı şekilde, soğutulmuş salatalık, taze limon suyu ve yumurta akı gerekir.

 • Soğutulmuş salatalıklarını soyun  ve karıştırın.
 • Yumurta akı ve sarı kısımları ayırarak ayrı bir kapta hazırlamanız gereken bir yumurta akı ekleyin. Şimdi bir çay kaşığı taze limon suyu ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın.
 • Bu soğutma ve sıkılaştıcı maskeyi  yüzünüze uygulayın ve cildinizin üzerinde çalışırken keyfini çıkarın. 20 dakika bekletin ve sonra ılık su ile durulayın.

 

Cilt sıkılaştırma kolay bir durum değildir unutmayın ki bunlar doğal malzemelerdir ve etkileri ne mucizevidir ne de hemen ortaya çıkar. Fakat cildinizde hiç bir yan etkiye neden olmaz. Cilt sıkılaştırmak için bıçak altına veya botoks gibi işlemlere maruz kalmadan belli bir başarı elde etmenizi sağlar.

 

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa