ManşetSağlıklı BesinlerSağlıklı Yaşam

Depresyona İyi Gelen Bitki Çayları

Depresyona Doğal Çözüm ,Depresyona İyi Gelen Bitki Çayları, Depresyon için Bitki Çayı İbrahim Saraçoğlu

Şehir yaşamı, ekonomik sorunlar, iş hayatı, aile sorunları ve niceleri, depresyona iyi gelen bitki çayları yazımızın nedeni aslında çok açık. Bu kadar sorun elbette insanları depresyona sokacak ve ara sıra stres, anksiyete sorunları yaşatacaktır. Bu gibi durumlarda aile desteği çok önemli olmakla beraber , size sunacağımız depresyona iyi gelen bitki çayları önerilerimiz umarım işinize yarar. İyi okumalar.

Depresyona Doğal Çözüm 

 

Günümüzde giderek artan sayıda insan  anksiyete ya da depresyon ile mücadele etmektedir , alınan ilaçların yan etkilerinin fazla olması doğal ve yan etkisiz  çareler aramayı insanları yönlendirmektedir. Anksiyete ve depresyon için doğal tedaviler için  kişilerin kaygılarını hafifletecek ve rahatlama sağlayacak bitkisel kaynaklar ile yapılmaktadır.

Depresyona Doğal Çözüm Doğal olarak insanlar, ağır bir yan etkiyle ilgili ek bir problemle uğraşmak zorunda kalmadan yardım eden / çalışan bir şey isterler. İlaçlarının anksiyete ve depresyon için yan etkilerinden bazıları intihar ve kendine zarar vermedir. Ve bunlar ciddi yan etkiler olarak karşımıza çıkmaktadır.  Bu makalede, kaygı ve depresyon için doğal bir çözüm olan bitkisel çayları sizlere sunacağız.

Depresyona İyi Gelen Bitki Çayları

 

Bitki çayları sindirime, kalbe , metobolizmaya vb. gibi sağlık yararlarına sahiptirler fakat aynı zamanda ruhsal sıkıntılara ve depresyona iyi gelen bitki çayları da bulunmaktadır. Sonuç itibari ile aşağıda sizlere bazı bitki çayları vererek depresyon ve stresinizi azaltmaya çalışacağız.

Papatya Çayı 

 

Papatya eskiden beri flavonoidler için kullanılmış,  uyku problemleri için bir çözüm olarak kullanılmış ayrıca bitki anti bakteriyel olarak kullanılmıştır.  Son zamanlardaki klinik ve laboratuvar araştırmaları, papatyaların sadece rahatlatıcı olmadığını, kaygıyı önemli ölçüde azaltabildiğini ve hatta depresyonla mücadele edebildiğini belirlemiştir. Papatyanın   özellikle üç papatya merkezi bileşeni, apigenin, luteolin ve bisabolol – tüm hidroksilatların uygulanması ile belirtilmiştir.

Araştırmalar sonucu papatya’nın kaygı tedavisinde olağanüstü yararlar sağladığı görülmüştür.   Papatya, uykuda da doğal etkileri olan, doğal bir kas gevşetici olarak hareket eden, sinirleri yatıştırıcı, anti bakteriyel ve diyabet hastaları için hiperglisemi için bir kontrolör görevi görür. Vücudu sakinleştirici ve yatıştırıcı özellikleri sayesinde, kullanıcının yaşayabileceği endişe veya depresyon belirtilerinden rahatlama yaşatmasına da izin verebilir.Papatya almak için en iyi yol, sıcak suya ekleyerek ve bir bardakla yudumlayarak içmektir. Papatya çayı genellikle güvenli kabul edilir ve günde birden çok kez tüketilebilir.

Nane Çayı 

 

Nane yaprağı, kurutulduğu zaman yüksek mentol içeriğine sahiptir. Nane yaprakları gölgede kurutularak saklanabilir. Nane bitkisini tam etki için bir çay olarak  tüketilmesi gerekir.  Nanedeki mentol yaprakları, kasları gevşetmeye yardımcı olur ve yatmadan önce akşamları rahat bir uyku uyumanızı sağlar. Uykusuzluktan muzdarip insanlar, gece vakti bir fincan nane çayı ile büyük ölçüde faydalanırlar. Vücudunuz gerçekten gevşediğinde uykuya dalmak çok daha kolaydı.  Anksiyete ya da depresyona sahip birisi genellikle uykuya dalmakta zorlanır. Bundan kaynaklı nane çayı önemlidir.

Limon Balsamı 

 

Limon  , nane ailesinden elde edilen bir anı ve anksiyete bitkiidir. Depresyona iyi gelen bitki çayları  arasında kullanılmaktadır. Nane ailesinden bir bitkidir ve tıbbi olarak  yüzyıllar boyunca kullanılmış olan sakinleştirici bir bitki olarak kabul edilir. Stres ve anksiyeteyi azaltmaya, uykuyu arttırmaya, iştahı iyileştirmeye ve hatta ağrı ve rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olmasında kaynaklı   uzun zaman önce kullanılmıştır. Daha yeni çalışmalar, limon balsamının işlem hızını ve hafızayı geliştirebilen bilişsel bir güçlendirici olarak kullanıldığını göstermektedir.

Limon otunun takviyelerindeki aktif bileşenlerden biri, kasları rahatlatan  öjenol’dür.  Limon otu  yaygın kullanımı, anksiyete amaçlıdır. Rahatlama ,  dinlendirici uyku teşvik etmek için kullanılır.

Lavanta Çayı  

 

Depresyona iyi gelen bitki çayları arasında bulunana lavanta çayı , lavanta bitkisiden elde edilir. Lavanta, bir Akdeniz otudur, huzursuzluk, uykusuzluk, sinirlilik ve depresyon için kullanılır. Lavanta yağı ve çayı, depresyonun etkileri sakinleştirdiği ve bazı kasları gevşetebileceği için tıbbi amaçlı kullanılır. Lavanta çoğunlukla çay biçiminde tüketilirken, banyo suyuna lavanta eklenmesi de ruh sağlığını iyileştirdiğini göstermiştir. En sağlıklı yetişkinler tarafından lavantayı kullanmak güvenlidir, ancak kısa bir süre sonra ameliyat, hamilelik veya emzirme için planlanmışsa veya başka ilaçlar kullanıyorsanız, doktorunuza danışın.

Depresyon için Bitki Çayı İbrahim Saraçoğlu

 

Depresyon için İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen kür aşağıda yer almaktadır.

 

  • maydanoz
  • ıspanak
  • tere gereken malzemeler arasındadır.

5 yaprak ıspanak sapları ile birlikte 2 su bardağı klorsuz kaynamış suya atılır. Ardından  10-12 sap maydanoz ve tere eklenir ve  kaşıkla bastırılarak suyun içine gömülmesi sağlanır. Bu kür hazırlanırken  3 dk kaynatacak , ardından soğumaya bırakılacak sabah kahvaltı öncesi içilecektir.  Ispanak antidepresandır ama bu antidepresan özelliği ortaya çıkaran maydanoz’dur. Bundan kaynaklı kür tarifteki gibi yapılmalıdır.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa