ListeManşetPopüler YazılarSağlıklı YaşamSon Eklenenler

Diş Ağrısı için Evde 6 Doğal Çözüm

Evde Diş Ağrısı Tedavi Nedenleri ,Diş Ağrısı Nedenleri , Diş Ağrısına Doğal Çözüm

Diş ağrısı bir çok nedenden kaynaklı ortaya çıkabilmektedir. Dolgulu diş ağrısı , diş çürüğünden kaynaklı ağrı, diş kırılması veya iltihaplanması bunlarında arasındadır. Bizler sizlere diş doktorunuza göründükten sonra ciddi tedavi gerektirmeyen ve ağrı kesicilerin az dozajlarda kullanıldığı diş ağrısı durumlarını geçirmek adına yazı sunacağız.

Evde Diş Ağrısı Tedavi Nedenleri 

İlk mağara adamı ilk diş ağrısı ve acısı çektiğinden beri doğal diş ağrısı ilaçları bulunmaktadır. Fakat günümüzün gelişen teknolojisine nazaran neden insanlar evde diş ağrısı tedavisi denemek istiyorlar. Bizlerde sizlere bu konu hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

 • Evde Diş Ağrısı Tedavi Nedenleri Tedavi korkusu  diş hastalıklarında fazlası ile yaşanmaktadır. İnsanlar diş ağrısının pahalı diş tedavisi anlamına geleceğinden de veya daha çok acı çekeceklerinden korkarlar. Onların boşluğunu doldurmak yerine, dişçiye gitmeyi tercih ederlerdi.
 • Doğal ilaçlar ile sorunları çözmek  insanların inançları arasındadır. Homeopatik ilaçlara inananlar vardır. Her ne pahasına olursa olsun herhangi bir ofis ziyaretinden kaçındıkları için doğal yollar ile  diş ağrılarını geçirmek isterler.
 • Zaman eksikliği diş ağrısı tedavilerinde doğal yöntemlere yönlenmeye neden olmuştur.  Günümüzün yoğun yaşımında, pek çok insan diş hekimine yılda iki kez gitmek için zaman ayırmak istememektedir.  Bir sonraki diş hekimi randevusuna kadar ağrıyla başa çıkmak için bir doğal diş ağrısı ilacı kullanabileceğini düşünürler.

Diş Ağrısı Nedenleri 

 

Diş ağrılarınıza pek çok etken neden olmaktadır. Bunları arasında;

 • Diş boşlukları
 • Dişinizde pulpa iltihabı
 • Diş emaye erozyonu
 • Bruxism veya dişlerin taşlanması
 • Periodontitis
 • Sinüs basıncı
 • Temporomandibular eklem bozukluğu
 • Anjin
 • Kalp krizi

Bu gibi durumlar sadece bir gecede yok olmaz. Diş ağrısı kendi kendine geçen bir durum değildir.  Bundan kaynaklı

Diş Ağrısına Doğal Çözüm

 

Keskin veya donuk diş ağrınız varsa, bu tamamen doğal ilaçları deneyin. Hepsinin ağrınızı hafifletecek güçlü aktif maddeleri vardır. Diş hekiminizi hala görmeniz gerekse de, bunlar yardımcı olabilir.

1. Karanfil Yağı 

 

İnsanlar binlerce yıldır diş ağrısına yardımcı olmak için karanfil yağı kullanmaktadır. Karanfil yağı, sadece lezzet sağlayan bir durum değildir. Diş ağrısı hafifletme ve geçirmede kullanılmaktadır. Karanfil, öjenol denilen güçlü bir kimyasal içerir. Hem anestezik hem de antiseptiktir. Bu, sinirlerinizi uyuşturduğu anlamına gelir ve ayrıca daha fazla enfeksiyonu önler. Bu sayede iltihaplı diş ağrısı geçirmede etkilidir.

 

2. Nane Esansiyel Yağı 

 

Hiç bu kadar çok ağız sağlığı ürününün neden nane içerdiğini merak ettiniz mi? Nane, güçlü anti-bakteriyel özelliklere sahip aktif bir madde olan mentol içerir. Bu özellikler diş ağrınızı doğal olarak rahatlatmaya yardımcı olabilir. Bir artı olarak, nane taze bir nefes sağlayarak ağız kokusuna da engel olmaktadır.

3. Kırımızı Biber ( Cayenne ) 

 

Boğaz ağrınıza sıcak ve baharatlı bir element eklemek zahmetli görünebilir, ancak harikalar yaratabilir. Cayenne biberi, diş ağrınıza gerçekten yardımcı olabilecek etkin bir bileşen olan iyi bir kapsaisin kaynağıdır. Bir antienflamatuardır ve şişmeyi azaltır. Bu, diş ağrınızı azaltmanıza yardımcı olabilir.

4. Sarımsak

 

Sarımsak sadece yemeklerinizi lezzetli hale getirmez, diş ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Sarımsak dişi ezdiğinizde allisin maddesi dışarı çıkar ve bunu dişe sürerseniz iyi olur. Bu doğal bir antibakteriyel ajandır ve diş ağrınız hafifletmede size yardımcı olabilir. Çiğ sarımsak parçasını çiğnemeyi veya sarımsak suyuyla durulamayı düşünün.

5. Salatalık 

 

Salatalığın yatıştırıcı etkilerini zaten biliyor olabilirsiniz. Bu kadar çok insanın salatalığı gözaltı torbaları için bir çare olarak kullanmasının nedeni budur. Hemostatik özelliklere sahiptir, bu da kanın bir kan damarı içinde kalmasına yardımcı olduğu anlamına gelir.  Salatağınızı diş ağrınızda kullanmak istiyorsanız, bir parça dilimleyin ve etkilenen bölgeye tutun. Ayrıca salatalık ve deniz tuzu karışımı yapabilir ve diş üzerinde bir macun olarak kullanabilirsiniz.

Zerdeçal 

 

Zerdeçal,  gezegendeki en şifalı baharatlardan biridir. Bir dizi kullanım ve faydaya sahiptir. Zerdeçal, curcumin denilen aktif bir bileşen içerir. Bu birçok antiseptik, analjezik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Curcumin diş ağrınızın durmasına yardımcı olabilir ve enfeksiyonları ve apseleri önleyebilir.

Diş ağrınız ile ilgili yardımcı olmak için zerdeçal kullanmak istiyorsanız, bir macun yapın. Küçük bir miktar suya bir çay kaşığı zerdeçal tozu ekleyin. Bu macunun bir kısmını pamuk topuna ekleyin ve doğrudan diş ağrınıza uygulayın. Tadı iyileştirmek için bu macunu çiğ balla bile karıştırabilirsiniz.

 

Diş ağrılarınız ile ilgili ilk tercihiniz diş doktoru olmalıdır fakat yukarıdaki doğal yöntemlerde işe yarayabilir. Yazımızın yararlı olması umuyoruz ve acil şifalar diliyoruz.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

1 thought on “Diş Ağrısı için Evde 6 Doğal Çözüm”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa