Cilt & BakımGenelGüzellik Sırları

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir ?  ,Dudak Dolgusu Güvenilir mi ?  ,Dudak Dolgusu Acıtır mı ?,Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır ? , Dudak Dolgusu Sonrası ve Kalıcılığı

Dudak dolgusu herkesin  yaptırmak istediği bir şey değildir çünkü yan etkilerinden ve sonrasındaki dudak görünümünden çekinirler. Bizler hem gereksiz kaygıları gidermek hem de dudak dolgusu hakkında detaylı bilgi vermek adına bu yazımızı hazırladık. Ülkemizde genelde İzmir ve İstanbulda yaptırılan bu dolgular aslında Anakara, Antalya, Adana gibi büyük şehirlerimizde estetik cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Şimdi bu dudak dolgusu hakkında her şey aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nedir ? 

Günümüzün sofistike dolgu maddeleri, vücutta doğal olarak bulunan bir madde olan Hyaluronik Asit’en yapılmıştır.  Oldukça kullanışlı bir güzellik maddesidir çünkü suda kendi ağırlığının 1000 katını tutabilir. Bu, cilt bakım ürünlerinizin  bu maddeden oluşmasının sebebidir. Dudak dolgunlaştırmak için doğal ürünler kullanılabilir ama daha büyük ve çekici dudaklar için bu işlem biraz şarttır. Bu maddeden de çekinmemek gerektiği görüşünde olan uzmanlar hyaluronik asitin vücudumuzun ürettiği bir şey – yaşlandıkça daha az miktarlarda da olsa – olduğuna vurgu yapıyorlar ve bir kez deriye enjekte edildikten sonra aylar içerisinde kolayca parçalanır. Kalıcı olmaktan çok uzak ama bu kötü algılanmamalı  kendi içinde güven verici bir yapısı mevcuttur. Ve sadece dudaklarda kullanılmaz; kırışıklıkları doldurabilir, yanaklara hacim kazandırır ve ağzınızın kenarındaki  dikey çizgileri yok edebilir. Yani yüz dolgu maddeleri için kullanılır.

Dudak Dolgusu Güvenilir mi ? 

Dudak Dolgusu Nedir ? Aslında bu kime yaptıracağınıza da bağlı olarak dudak dolgu maddeleri estetik bir işlem olduğunu , bu yüzden bir şeyin yanlış gidebileceği şansının olduğunu unutmamak gerekir.  Bu nedenle, sadece nitelikli ve saygın bir profesyonelin bunu yapmasına izin vermek son derece önemlidir.

Doktorunuzla araştırın ve hastaları için önce ve sonra çekimleri görmek isteyin. Bazı doktorlar, sonuçları görebilmeniz için bir kişiyi tedaviyi gerçekleştirirken bir video kaydı bile bulundurur ve bu son derece güven vericidir.  Enjekte ettiğiniz ürünü de gördüğünüzden emin olun. Tedaviniz sırasında ürün kutudan alınmalıdır. Her şey şeffaf olmalıdir. Neler olup bittiğini ve neler kullanıldığını görebilmelisiniz. Olası komplikasyonların tam listesini görmek istiyorsanız,  doktorunuza danışmalısınız.

Dudak Dolgusu Acıtır mı ?

Dudak dolgusu ağrılı değildir.  Dolguyu uygulayan doktor  iyi ise, acı çekmeyeceksiniz. Tabii ki, rahatsızlık seviyesi çoğunlukla doktorunuzun tekniğine bağlı olacaktır.  Yerel bir anestezi sağlanır,  bu yüzden doktorunuzla konuşarak nerede ve nasıl enjekte edeceğini görmeden önce konuşun

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır ? 

Herkesin dudaklarına yaklaşmasına izin vermeden önce randevunuzdan önce bir konsültasyon önerdiğinizden emin olun.  Kliniğin kendisi çok temiz olmalı ve enfeksiyon riskini önleyebilmelidir. Ama aynı zamanda uygulanmış dudak dolgularına da bakın ve mutlu olman gereken bir şeye benzeyip benzemediklerini görün.

Genelde doktor üst dudakların ince olmasından kaynaklı enjeksiyonu buraya yapar tabi siz dilerseniz alt dudağınıza da enjeksiyon yapabilir.  Dudaklar için ‘ideal’ oranın alt dudak ile üst dudak dolu  oranın 2/3 ‘lik bir oran olmasıdır.

Doktorlarınız kullanacağı ürün hakkında sizinle konuşur ve bilgilendirir. Bu durumda dudaklar için doğru viskoziteye sahip olan  dudak dolgusu  ve formül olarak süper düzgün, yumuşak bir son kat verilir. Eldivenleri giyen doktor, steril bir alan oluşturur ve üst dudağınızı – veya alt dudağınızı- bir uyuşturucu kremle kaplar.  Yaklaşık 5 dakika sonra üst dudağınız işlemi yapmaya yetecek kadar uyuşır. Kanülü (ince içi boş bir tüp gibi) kullanarak ve dudağınız hemen dışından enjekte edilen ürün – bu da morarmayı en aza indirge – ve kanülü çıkarırken dolguyu yavaşça dudaklarınıza itmesi son işlem olarak  bitirir.

Dolgu yerinde iken doktorunuz  dudaklarınıza eşit şekilde dolguyu dağıtır.  Bunu herhangi bir topak oluşmasını önlemeye yardımcı olmak için yapar  ki bu zorunludur çünkü dudak dolgu maddelerinin yanlış  dağıtılmamalıdır. Bazı kadınların cildinde ya da granülomlarında çürükler yaşayabilmelerinin başlıca nedenlerinden biri, estetisyenlerin dudaktan düzgün bir şekilde masaj yapamamasıdır.

Üst dudağımı bitirdikten sonra,  doktorunuz alt dudağınız için  her şeyi dengeleyecek kadar küçük bir miktara dolgu maddesi ihtiyacı olduğunu tespit edebilir ve aynı işlemi de buraya yapar. Daha sonrasında dudaklarınız daha kırmızı, daha dolgun olurlar.

Dudak Dolgusu Sonrası ve Kalıcılığı

Sonuçları hemen göreceksiniz, ardından tamamen normal olan şişlikler olabilir. Bu, üç güne kadar devam eder ve sıra dışı olmasa da, 12 ile 48 saat arasında maksimuma ulaşır. Bu süre zarfında şişmeyi  azaltmak ve rahatlama sağlamak için bölgeye bir buz paketi uygulanmalıdır.  Ama ertesi sabah, bir gün önce orada olan herhangi bir küçük şişlik tamamen gidecektir. Sadece  daha dolgun dudaklar kalacaktır.  Dudak dolgusu 1 yıl net kalabilmektedir. Bu süre dolguya göre uzayabilir veya azalabilir. Bunun dışında enjeksiyon yöntemi ile ömür boyu süren dudak dolguları yoktur varsa da zararlıdır.

Dudak dolgusu veya herhangi bir estetik işini mutlaka güvenilir doktorlara yaptırmanız gerekir. Bunu unutmayınız ve araştırmalarınızı iyi yapınız 3-5 kuruş daha az vermek adına daha kötü durumlarla karşılaşmanın hiç bir anlamı yoktur. Sağlıklı kalmanız dileğiyle…

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa