2'li blokCilt & Bakım

Erkek Yüz Bakımı

Erkek Yüz Temizliği , Evde Erkek Yüz Bakımı ,Erkek Yüz Bakımı : Tıraş ,Erkekler Yüzü Tıraş Ederken Dikkat

Erkek Yüz Temizliği 

Cilt tipiniz için uygun bir temizleyici bulun. İyi bir temizleyici, lekelere neden olabilecek gözeneklerdeki birikintileri derinlemesine temizler. Erkek yüz bakımında ilk adım da yüz temizliğini uygun yapmaktır. Yüzünüzün kurumasını ve pullaşmasına veya tahrişe yol açmasına neden olabilecek bir vücut sabunu çubuğu kullanmayın. İster  kuru cilt ister yağlı cildiniz olsun uygun temizleyici kullanın.  Yağ ile yüz temizleme yöntemi cildinizi temizlemek için çok doğal bir yoldur. Kulağa tuhaf geliyor, ama doğal yağların bir kombinasyonunu kullanarak  yüzünüze zarar vermeden temizlersiniz.  Kuru cildiniz varsa yüzünüzü bir temizleme sütü veya kremi ile yıkayabilirsiniz.
Özellikle sivilce tedavisine yönelik malzemeler içeren bir temizleyici almayı tercih ederseniz , salisilik asit, glikolik asit veya benzil peroksit içeren bir temizleyici arayın. Bunlar antibakteriyel niteliklere sahiptir ve akne tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir.

Evde Erkek Yüz Bakımı 

 

  • Evde Erkek Yüz Bakımı Yüzünü günde bir kez yıkamalısınız. Günde bir defadan daha sık yıkanmak cildinizi kurutabilir. Cildinizi her sabah veya her gece temizlemeye karar verin.    Sıcak su kullanmayın. Sıcak su cildinizi kurutur, bunun yerine serin veya ılık su kullanın. Yüzünüzü bir havluyla kurulayın. Yüz cildinizi yumuşak havlular kullanmak  daha doğrudur.
  • Gün boyu güneş kremi sürdüyseniz, yatmadan önce yüzünüzü yıkamak en iyisidir. Kullandığınız güneş koruyucu, gece boyunca ciltte bırakılırsa cildin fazla yağlanmasına  neden  olabilmektedir.
  • Birkaç günde yüz cildini pul pul dökün . Birkaç günde bir yüz  peelingi yapın. Erkek yüz bakımında bu işlem sizi ölü deriden ve kirden arındırılmış bir yüz cildi verecektir. Ayrıca peeling, cildin daha parlak ve sağlıklı olmasını sağlar.
  • Günlük bir nemlendirici kullanın. Bir krem, hafif bir yağ veya başka bir erkek yüz bakımı ürünü kullanarak cildinizi mutlaka nemlendirin. Bunu yapmak cildinizin elastikiyetini korumasına yardımcı olur ve rahatsızlık verici kaşıntı veya pul pul dökülmeyi engeller. Cilt tipiniz için doğru olan iyi bir nemlendirici seçin.
  • Cildiniz kuru ise, zeytinyağı, argan yağı, shea yağı ve lanolin gibi maddeler içeren bir nemlendirici seçin.  Cildiniz yağlı ise, gün boyu cildinizi yağlı  bırakmayacak daha hafif içerikli bir nemlendirici seçin.  Sakal ve bıyıklarınızı yumuşak ve sağlıklı tutmak için sakallarınız varsa sakal yağları kullanabilirsiniz.
  • Gözlerin etrafında nemlendir. Yüzünüzün herhangi bir kısmını nemlendirmezseniz, en azından gözünüzün etrafında nemlendirin. Erkeklerde en çok göz çevresi kırışmaktadır ve bunun sebebi bu alanın nemlendirilmemesidir.
  • Güneş koruyucu kullanın. Yüz cildi güneşe maruz kalmaktan dolayı  kolayca zarar görebilir, bu nedenle her dışarı çıktığınızda güneş koruyucu kullanmak önemlidir. Kış aylarında 15’in üzerinde, yaz aylarında ise 30 SPF içeren bir nemlendirici kullanarak yüz cildinizi koruyun.

Erkek Yüz Bakımı : Tıraş 

 

İyi bir tıraş bıçağı kullanın. Tamamen  yüzünüzü tıraş etmek istemiyorsanız bile mutlaka yüzünüzün belirli kısımlarını tıraş edin. Bu sayede cildiniz hava alacaktır.   Tek kullanımlık jiletler kullanıyorsanız, çift bıçaklı tıraş makineleri yapan bir marka seçtiğinizden emin olun. Bunlar daha verimli ve tek bir bıçaktan daha temiz bir tıraş yapmanızı sağlar.  Çok kısa bir kesime ihtiyacınız yoksa bir elektrikli tıraş bıçağı alabilirsiniz. Bu tıraş bıçağı kuru cilt üzerinde kullanılmalıdır.

Erkekler Yüzü Tıraş Ederken Dikkat 

Yüzünü ılık suyla önce yıkayın. Suyun sıcaklığı, cildinizi ve tüylerinizi yumuşatır ve tıraş etmeyi kolaylaştırır. Tıraşla kazara çıkarmak için cildinizi kir ve bakterilerden arındırmak önemlidir.  Yüzünüz ıslak iken tıraş kremini uygulayın. Bu, yüzünüzün yağlanmasını sağlar, böylece tıraş bıçağı yüzeye düzgün bir şekilde kayar. Elektrikli tıraş bıçağı kullanmadığınız sürece yüzünüzü kuru veya kremsiz tıraş etmeyin.  Yüzünüzü kurutmayan veya tahriş edebilecek birçok kimyasal madde içermeyen bir tıraş kremi veya jel bulmaya çalışın.  Tıraştan sonra cildinizi  yumuşatmak için tıraş kremini yüzünüzde birkaç dakika bekletin.

Doğru tıraş tekniğini kullanın. Yüzünüzün çizdiğinizde tıraş makinesine baskı uygulamak gerekli değildir. Bıçak yeterince keskin olursa, tıraş makinesi sizin için işi yapar.   Sakallarınızın büyümesini engellemek için birkaç günde bir tıraş ederseniz. eğer memur değilseniz sadece 1-2 hafta arayla makasla düzeltmeniz yeterlidir. Tıraşı bitirdiğinizde yüzünüzü durulayın. Yüzünüzü hafifletmek için soğuk su kullanın ve bir havlu ile kurulayın. Nemlendiriciyi uygulayın. Tıraştan kaynaklanan tahrişi hafifletecek nemlendirici bir ürün kullanın. Tıraştan sonra yüzünüzü tahriş etmeyecek malzemeler içeren  bir ürün kullandığınızdan emin olun.
Erkek yüz bakımı da kadınların yüz bakımları kadar önemlidir. Tabi yukarıda sizlere erkek yüzünde hiç bir sorun yokken yapılması gereken bakımlardan bahsettik , eğer cildinizde herhangi bir sıkıntı varsa önce dermatologlardan tavsiye almanız gerekmektedir.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa