CarouselCilt & BakımSon Eklenenler

Erkekler için Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır ?  , Evde Erkekler için  Cilt Bakımı  ,Erkek Yüz Bakımı  ,Diyet ile Sağlıklı Cilt Bakımı  ,Erkekler Güzel Bir Cilt için Ne Yapmalı  ? 

Kadınlar kadar erkekler için cilt bakımı da önemli bir yerde durmaktadır.  Her ne kadar kadınlar gibi cilt bakımına gerekli özeni göstermiyor olsalar da günümüzde artık erkeklerinde cilt bakımı yaptırmak için alternatifler aradığını biliyoruz. Doğal ürünler ya da hazır kozmetik ürünleri ile cilt bakımı yaptırmak isteyen erkek sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bizlerde sizlere erkekler için cilt bakımı nasıl yapılır, evde yapılan cilt bakım uygulamalarından bahsedeceğiz. İyi okumalar dileriz.

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır ? 

 

Erkekler için cilt bakımı kadınlara oranla daha az ilgi görse de erkeklerde bu konuda hassas davranabilmektedir. Erkeklerin cilt yapıları kadınların cilt yapılarından biraz daha dayanıklı ve sert olduğundan erkekler bu konuda biraz daha rahat olmaktadır.  Fakat erkeklerinde cilt bakımına ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Çok sık yapılan tıraşlar, havanın soğuk ya da sıcak oluşu, beslenme şartları ve yaşam biçimleri ciltlerinde değişikliğe sebep olmaktadır. Özellikle çok sık tıraş olan erkeklerde mutlaka nemlendirici kullanılması gerekmektedir. Bunun dışında erkeklerde  sigara kullanımı oran olarak kadınlara göre daha fazladır. Buda ilerleyen yaşlar ile beraber bir çok etken ile birleşerek erkelerin cildinde özellikle yüz cildinde ciddi kırışıklıklara neden olmaktadır. Özellikle göz çevresi erkeklerin güneşten korunmaması ve UV ışınlarından kaynaklı zarar görmesi sonucu oluşmaktadır.

Erkekler için Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır

Evde Erkekler için  Cilt Bakımı 

Erkekler için cilt bakım öneriler aşağıda ayrıntılı bir şekilde ele alınmaktadır. Cilt bakımı cilde sadece topikal olarak bakmak olmadığı için erkekler için cilt bakımı önerileri arasında diyet ve egzersizin önemine de vurgu yapacağız.

Erkek Yüz Bakımı 

 

 • Cildinizi ılık su ile ıslatın. Ilık su, gözeneklerinizi açacak ve temizliğinizi sağlamak için temizlik losyonlarınıza yardımcı olacaktır.   Suyun sıcak olduğundan emin olun. Çok soğuksa gözenekler kapanacak ve onları temizleyemeyeceksiniz. Çok sıcaksa cildiniz tahriş olur.
 • Doğru yüz temizleyiciyi seçin. Alkol ve diğer sert kimyasallar içermeyen nazik bir temizleyici  kullanabilirsiniz. Bunlar, cildinizi temizlemek yerine daha fazla tahriş edebilir. Cildinizin türünü belirlemek cildiniz için yüz temizleyici doğru tür seçmenize yardımcı olacaktır. Bir bar yerine sıvı bir yüz temizleyici kullanın. Bar sabunları, cildi sıvı sabunlardan daha fazla kurutma eğilimindedir. Cildiniz doğal olarak yağlı ise, bu tamam olabilir, ancak eğer kuru cildiniz varsa sabunlar muhtemelen tahrişe neden olur. Cildinizin yıkandıktan sonra sıkı veya kaşıntılı olduğunu fark ederseniz, sıvı bir temizleyiciye geçmeyi deneyin.
 • Sivilcelerden mustaripseniz, salisilik asit, glikolik asit veya benzil peroksit içeren bir temizleyici arayın. Bu bileşenler, daha derin bir temizleme sağlarken ve sivilce  oluşturucu bakterileri öldürecek büzücü gibi davranacaktır.
 • Cildinizi pul pul dökün. Cildiniz çok kirliyse veya son zamanlarda bolca terlerseniz, daha derin bir temizliğe ihtiyacınız olabilir. Eksfoliye edici ölü deriyi ve kiri soyup, altındaki parlak yeni katmanları ortaya çıkaracaktır.  İsterseniz kahve peelingi yapabilirsiniz veya yüzünüzü elma sirkesi su karışımı ile yıkayabilirsiniz.
 • Ilık su ile durulayın ve bir havlu ile kurulayın. Temizledikten sonra, kir ve bakterilerin gözeneklerinizden dışarı akmasını sağlamak için durulayın. Daha sonra yüzünüzü kuruyana kadar nazikçe bir havlu ile silin.
 • Son olarak cildinize nemlendirici uygulayın. Yüzünüzü yıkamak, cildinizi koruyan doğal yağlardan arındırmaktadır. Yüzünüzü sağlıklı tutmak için, her yıkamanızdan sonra  nemlendirici uygulayın.
  Kuru ciltler için krem ​​nemlendirici kullanın. Normal cilt için bir losyon kullanın. Yağlı ciltler için jel kullanın.

Diyet ile Sağlıklı Cilt Bakımı 

 

 • Bol miktarda A vitamini tüketmeniz cildinizin  yenilenmesini ve cildin genç görünmesine yardımcı olacaktır. Erkekler için cilt  bakımı söz konusu olduğunda  sigara etkilerinizi azaltmanız için  A vitamini  en iyi kaynaklardandır. A vitamini  bazıları az yağlı süt ürünleri, havuçlar,  tahıllar ve yumurtalarda bulunmaktadır. Ayrıca C vitamini ve E vitamini  güçlü antitoksidan etkileri oldukları için topikal ve beslenme olarak kullanılabilir.
 • Diyetinize antioksidanlar ekleyin. Antioksidanlar hücre zarlarını güçlendirmeye yardımcı olur, hücreleri hasara karşı korur. Ayrıca vücudun yeni hücreleri yeniden oluşturmasına yardım ederler. Bu daha sağlıklı, daha canlı görünen bir cilde yol açabilir. Antioksidanlar için en iyi kaynaklar arasında; meyveler, özellikle çilek, böğürtlen ve yaban mersini bulunmaktadır. Ayrıca yeşil çay oldukça etkili  bir antitoksidandır.
 • Diyetinize omega-3 yağ asitleri ekleyin. Omega-3’ün yardım cilt hücreleri atıkları filtreler ve besinleri getirir. Ayrıca hücrelerin su tutmasına ve nemli ve güçlü bir cilde yol açmasına yardımcı olurlar. Omega-3’lerin en iyi kaynakları, somon ve sardalye, fındık ve kanola yağı gibi balıklardır.
 • Hidratlı kalın , bol su için.  Vücutta sayısız aktivite için gerekli  olan su cildinizdeki hücreleri nemlendirir. Ayrıca toksit ürünlerinin ciltten temizlenmesine yardımcı olur.
 • İşlenmiş şekerli gıdalardan kaçının. Çalışmalar, şekerdeki yüksek bir diyetin kırışıklıklar ve koyu lekeler gibi erken yaşlanma belirtilerine yol açtığını göstermektedir. Cildinizi erken yaşlanmadan korumak için gereksiz yiyecekleri ve alkolsüz içecekleri kullanımını azaltın.

Erkekler Güzel Bir Cilt için Ne Yapmalı  ? 

 

 • Güneşe çıktığınızda yani dışarıdayken güneş kremi mutlaka kullanın. Erkekler kadınlara nazaran daha az güneş kremi kullanmaktadır.  Güneşten gelen UV ışınları hücrelere zarar verir ve cildinizde kırışıklıklara ve koyu lekelere neden olabilir. Güneşte iken  cildinizi her zaman güneş kremi ( SPF 30-50 arası ) ile korumalısınız.
 • Sigara bütün sağlık sorunlarının anasıdır. Sigara içmenin sayısız sağlık riski arasında cilt hasarı da bulunmaktadır. Sigara içmek, cildin yüzeyine yakın olan kan damarlarını daraltır, temel besin maddelerini boğarak ve atık ürünlerin birikmesine yol açar. Cildinizi sağlıklı tutmak için, sigara içmekten kaçınmak en iyisidir.
 • Stresi azaltın. Erkekler kadınlara nazaran daha çok stres eğilimi barındırmaktadır. Stres, kırılmalar ve diğer cilt kusurlarına yol açabilir. Sadece cildiniz için değil, genel sağlığınız için stres düzeyinizi azaltmak için elinizden geleni yapmalısınız.
 • Düzenli uyku cilt ve sağlık açısından önemlidir. Erkekler  için cilt bakımı altın kurallarından biri de  düzenli uykudur. Siz uyurken vücut kendini onarır. Bu, cildinizin gün boyunca maruz kaldığı her türlü hasarın bir gecede sabitleştiği anlamına gelir. Eğer yeterince uyumuyorsan cildin onarılmaz. Mümkün olduğunca   8 saat uyumaya çalışın. Zamanla, bu daha sağlıklı, daha genç görünen bir cilde kavuşmanızı sağlar.
 • Düzenli egzersiz yapın.  Egzersiz cildiniz için bir dizi sağlık yararları vardır. Dolaşımdaki artış cildinize daha fazla kan taşımanıza yardımcı olacaktır, bu da besinleri filtreler ve toksinleri temizler. Terleme ayrıca gözenekleri temizler. Cildinizi nemli ve  dayanıklı kılmak adına egzersiz yapın.

 

Erkekler için cilt bakımı önerileriniz umarım işinize yarayacaktır. Sizlere daha iyi bir cilt sağlamanız açısından verdiğimiz önerileri takip ederek daha sağlıklı bir cilde ulaşabilirsiniz. Unutmayın cilt bakımı sadece kadınlar için değildir.

 

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa