Cilt & BakımDiğerleriFaydalı BilgilerSağlıklı YaşamSon Eklenenler

Erkeklerin Kişisel Bakımı Nasıl Olmalı ?

Erkeklerin Kişisel Bakımı Nasıl Olmalıdır ? , Erkek Kişisel Bakım Ürünleri 

Erkeklerin kişisel bakımı hakkında sizlere bilgilendireceğimiz yazımızda sizlere kişisel bakım ürünlerinden de bahsedeceğiz. Bu sayede kişisel bakımınızı tamamlamanıza yardımcı olacağız. İyi okumalar dileriz.

Erkeklerin Kişisel Bakımı Nasıl Olmalıdır ? 

Erkeklerin kişisel bakımı kadınsallık ile alakalı değildir. Erkeklerde özellikle son zamanlarda ciddi bakım uzmanı tavsiyeleri aramaktadırlar. Cinsiyete bakılmaksızın cildin sağlıklı görünmesini sağlamalıyız. Yani, iyi görünmek istiyorsanız, burada en etkili bakımları yapmanız gerekmektedir. Bu adımlar için aşağıdaki önerileri dikkate alabilirsiniz.

Soğuk bir sabah sıcak su duşu almak sizi uyandırmak ve güne ayarlanmanız için iyi bir durum gibi gelebilir fakat cildiniz söz konusu olduğunda bu zarar verici olabilir. Sıcaklığın  biraz altına düşürmek cildinizin çatlak, pullu, kuru ve kaşıntılı olmasını önleyebilir. Su ne kadar sıcak olursa, doğal yağlar daha fazla süzülür. Temizlemek istediğinizde, elektrikli tıraş bıçağı kullanarak tıraş olabilirsiniz. Bunu banyoya girmeden önce yapabilirsiniz.  Bu sayede cildinizi daha rahat temizlenebilirsiniz.

Erkek Kişisel Bakımı Nasıl Yapılır ? 

  • Erkeklerin Kişisel BakımıErkeklerin kişisel bakımı koruma oldukça önemlidir. Yaşlanan bir cildin en büyük sebeplerinden biri güneş ışığına maruz kalmaktır. Kendinizi 5 dakikadan fazla güneşe maruz bırakmasanız bile, cildiniz zarar görebilir  ve yaşlanabilir.  SPF değeri 30 olan bir güneş koruyucu veya nemlendirici kullanmalısınız.
  • Erkeklerin, bir kadınınkinden daha güçlü bir yüzü vardır. Bu yüzden, bir nemlendirici uygulamak çok gerekli görünmeyebilir, fakat gerçek şu ki, erkekler erken yaşlanmayı önlemek için nemlendirici  uygulamak zorundadır. Yağlı ve normal bir cilde sahip olan erkekler, nemlendirici bir jel veya hafif losyon kullanarak yeterli nem alabilirler. Daha kuru bir cildiniz varsa, daha iyi bir nemlendirici kullanmayı deneyin.
  • Özellikle hassas veya pul pul olan bir cildiniz varsa, sodyum loril sülfat içermeyen bir temizleyici kullanın. Cildi nemlendiren gliserin, seramid, soya fasulyesi yağı kullanabilirsiniz.  Yağlı bir cildiniz varsa, çay ağacı yağı, narenciye vb. gibi malzemeler doğal bakteri savaşçıları olan bir temizleyiciyi deneyin. Sabunlar yüzünüzdeki cildi aşırı derecede kurutabilir çünkü yüzdeki cilt vücudun diğer kısımlarına göre daha incedir.
  • Tıraş, cildin üst tabakasının kazınmasına neden olur. Bu  kuru cilt hücrelerini temizlemek isteyenler için iyi çalışır, fakat aynı zamanda cildi tahriş edebilir. Bir nemlendirici kullanarak tahriş ve acıyı yatıştırır. İçinde alkol bulunan tırabzan kullanıyorsanız, bu durum onarımın ötesinde kötüleşebilir. Sakalları tıraş etmeden önce cildinizi nemlendirin. Bu, nemlendirici kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Sakalları ılık suda ıslatmanız ve köpüklemeniz yeterlidir.
  • Erkekler için cilt bakım ürünleri kafa karıştırıcı olabilir. Yani, sadece “alkolsüz”, “Noncomedogenic” gibi kelimelere bakarak, kremin “antioksidanlarla”, “A vitamini, C vitamini  veya E vitamini ”  barındırdığına bakabilirsiniz.

Erkek Kişisel Bakım Ürünleri 

 

Erkekler son zamanlarda kişisel bakım ve tımarla ilgilenmeye başladı. Aynı şekilde, şirketler bu gerçeğe uyanmış ve çeşitli ürünlerde piyasaya aşırı yük bindirmişlerdir. Böylesine yüksek bir ürün akışıyla, hepsini denemeyebilir ve hangisinin en iyisi olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoktur, en iyisi, sizin için en kolay olan şeyleri sizin için kolaylaştırdık. satın almak için kendi kategorileri.

Şampuan ve Saç Kremi 

 

Doğal olarak elde edilen formül  içeren  şampuanlar tercih etmeniz gerekmektedir.  2’si 1 arada ürünler seçerek saç köklerini kökten uca pürüzsüzleştiren ve yoğunlaştıran gliserin ve soya proteinlerini içeren ürünleri almanız gerekir.

Parfümler ve Deodorantlar

 

En çok satan ve erkekler için en iyi günlük parfümlerden seçerek kullanmalısınız. Bunun için binlerce çeşit var.  Koku uzun ömürlüdür ve diğer günlerde olduğu gibi gün boyunca yıpranmaz.

Nivea Men  Enerji Nemlendirici Yüz Losyonu 

 

Bir yüz yıkama jeli kullanıyorsanız, o zaman bunun en iyi ortağıdır. Nivea ürünü cildin canlılığını ve esnekliğini korumak için  kullanılabilir. Ürün hafifçe parlatılır ve cildi nemlendirir.

Axe 2 in 1 Duş Jeli 

 

Şampuan ve vücut  jeli olarak saçlarınızı ve cildinizi yıkayın. Jel, vücudunuzu efordan sonra yeniden canlandırmak için tasarlanmıştır ve saçınızı ve vücudunuzu ultra köpükle temizler.

Gillette Fusion Proglide 2 in 1 Tıraş Jel 

 

Bugün piyasadaki en iyi tıraş jellerinden biridir. Gillette tıraş jeli, sadece jilet yanıklarını önlemekle kalmaz, aynı zamanda cildi   besler.

Elektronik Tıraş Makinesi Philips Norelco 6948XL / 41  

 

Phillips elektronik tıraş makinesi, kendi kategorisinde piyasadaki en iyisidir. Flex ve Float sistemleri, yüzünüzün kıvrımları üzerinde düzgün bir şekilde kayması için özel olarak tasarlanmıştır. Tıraş makinesi, tam şarj sonrasında 40 dakika çalışır.

 

Erkekler için kişisel bakım kadınlar kadar önemlidir. Bundan kaynaklı hem kullanacağınız ürünlere hem de kişisel bakım konularına özen göstermeniz gerekmektedir. Yazımız bu açıdan umarım sizlere yararlı olacaktır. Yazılarımıza yorum ekleyebilir, aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

 

Devamını Gör

Benzer Yazılar

1 thought on “Erkeklerin Kişisel Bakımı Nasıl Olmalı ?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa