BloklarDiğerleriFaydalı BilgilerNasıl YapılırSağlık RehberiSon Eklenenler

Göz kapağı ve Çevresi Estetiği Nasıl Yapılır

Göz Kapağı ve Çevresi Estetiği , Göz Kapağı ve Çevresi Estetiği Nasıl Yapılır ?  , Lazer ile Göz Kapağı Estetiği ,Göz Kapağı Ameliyatı  ,Göz Kapağı ve Çevresi Estetiği Riskleri ,Göz Kapağı Estetik Ameliyatı Sonrası  ,Göz Kapağı Estetik Ameliyatı Sonuçları 

Gözlerimiz, yüzümüzde görüntümüzü etkileyen en önemli organlarımızdan bir tanesi olmasından kaynaklı insanlar için göz kapağı ve çevresi estetiği önemlidir. Görme işlevi haricinde yüzümüzde estetik açısından güzel gözükmesini istediğimiz bir organımız olması hususu ile şekil bozuklukları, geçirilen kazalar, rahatsızlıklar neticesinde estetik ameliyatları kaçınılmaz olmaktadır.Peki göz kapağı ve çevresi estetiği  için yapılan ameliyatlar ne kadar işe yaramaktadır ve bu sorunların ne kadarını düzeltir. Ameliyat öncesi ve sonrası nelere dikkat edilmelidir ? sizlerle paylaşmak adına bu yazıyı hazırladık iyi okumalar dileriz.

Göz Kapağı ve Çevresi Estetiği 

Göz kapağı ve çevresi estetiği   bilimsel olarak Blefaroplasti olarak da geçmektedir. Göz kapağı  kaldırma ameliyatı olarak adlandırılan,  blefaroplasti, üst ve alt göz kapaklarının sarkan aşırı cilt, göz kapağı pitozu tedavisinde etkili bir yol olabilir. 30 yaş ve üzeri hastalarda yaygın bir kozmetik prosedür olan göz kapağı cerrahisi, esas olarak yaşlanan cildin etkileriyle savaşmak için kullanılır. Cilt yaşlandıkça, elastikiyetini yavaş yavaş kaybeder ve bu, yerçekimi  ile birleştiğinde, göz kapaklarının sarkmasına neden olan üst göz kapaklarında aşırı deri birikmesine yol açar. Gözlerin altındaki  gevşek cilt, göz kapağı cerrahisi ile   iyileştirilebilir.

Göz Kapağı ve Çevresi Estetiği Göz kapağı ameliyatı, cerrahinin hedeflerine ve cerrahınızın önerilerine bağlı olarak üst göz kapaklarını, alt göz kapaklarını veya her iki göz kapağını içerebilir. Göz kapağı ameliyatınızın son sonuçları birkaç hafta içinde ortaya çıkacaktır. Göz kapağı cerrahisi gözlerinizi yaşlanmadan durdurmayacak olsa da, prosedür genellikle çok uzun ömürlüdür.

Göz Kapağı ve Çevresi Estetiği Nasıl Yapılır ? 

 

Erken bir göz kapağı estetik tedavisi sonuçları oldukça başarılı olabilir. Yıllar geçtikçe cildin daha fazla buruşması veya dolgunluğu olabilir, ancak bu yağlı doku  yani torbalar  kaldırıldığında genellikle geri dönme ihtimalleri azdır.

Bu estetik cerrahi operasyon sadece göz kapağı yapısını ve etrafındaki yumuşak dokuları içerir. Gözün kasları veya organlarına müdahale edilmez. Bu başka bir tıp dalının görevidir. Bu nedenle görme bozukluğu olasılığı konusunda gereksiz bir kaygıya düşülmemelidir.

Kesilerin onarımı çok ince dikişlerle yapılır.  Üst kapakta, fazla deri, çıkıntılı yağlı doku ile birlikte çıkarılır. Alt kapakta, operasyon dışarıdan yapılabilir, bu sırada biraz gevşek bir cilt çıkarılır. Kesi çizgisi, bu alanda çok ince olmakla beraber herhangi bir skar yani yara izine neden olmaz.  Prosedür, kapağın dış tarafından işaretlenmeden, konjunktivada kesi yapıldığı kapağın içinden de gerçekleştirilebilir.

Lazer ile Göz Kapağı Estetiği

 

Lazer ile göz kapağı ve çevresi estetiği sağlanabilir.  Karbondioksit (CO2) lazer ile yapılan bu işlemlerde ; yağ pedlerine uzaklaştırmak için transkonjuktival göz kapağı estetiği  yapılır.  Yağ çıkarıldıktan sonra alt göz kapaklarını yeniden ortaya çıkarmak için bir erbiyum lazer kullanılır. Lazerle yeniden yüzeylendirmenin kullanılması gevşek cildin kesilmesine benzer bir etkiye sahiptir ve ayrıca herhangi bir kırışıklık hattını yumuşatarak göz çevresindeki alan için de yararlı olmaktadır.

Göz Kapağı Ameliyatı 

Göz kapağı  ameliyatı  bir ve iki saat sürmektedir. Üstte ve altta bulunan kapaklarda işlemler yapılabilmektedir.  Prosedür genellikle lokal anestezi altında yapılır ve  sadece birkaç saatlik  muşade altında kalmanızdan sonra hastaneden ayrılabilirsiniz.

Göz Kapağı ve Çevresi Estetiği Riskleri

 

Her ameliyatta olduğu gibi her zaman riskler vardır. Bununla birlikte, bu sorunların meydana gelme olasılığı, başka herhangi bir cerrahi operasyonda olduğundan daha büyük değildir.

  • Skar çok ender olarak oluşabilmektedir.  Göz kapağının derisi, vücudun en ince cildine sahiptir, genellikle çok iyi iyileşir. Alt göz kapağı cerrahisi dış kesi yapılmadan gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için belirli yöntemler vardır.
  • Enfeksiyon  olası değildir. Bu cerrahi prosedür sıkı steril koşullar altında yapılır, ameliyat sonrası profilaktik antibiyotik verilir.
  • Fazla kanama bazı durumlarda mümkün olabilmektedir. Tüm kanama damarlarını kapatmak için daima büyük özen gösterilmektedir. Ancak, çok nadiren, yörüngede kanama meydana gelebilir ve kanın optik sinire basması sonucu görme kaybı oluşabilir. Bu nadir olasılık her zaman estetik cerrahınız tarafından kontrol edilir.
  • Göz kapağı derisi yeniden ortaya çıkarsa, hiperpigmentasyon, hipopigmentasyon, milia veya viral enfeksiyonlar gibi komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle, antiviral ilaçlar ameliyat günü, ya da bir gün önce (soğuk algınlığı varsa) hastaya verilmektedir.
  • Postoperatif eritem  yani cilt kızarması lazerden birkaç ay sonra da kalabilmektedir. Bu  kapatıcı makyaj yapılması ile geçene kadar  gizlenebilir.

Göz Kapağı Estetik Ameliyatı Sonrası 

Şişmeyi ve morarmayı azaltmak için göz kapaklarının üzerine bir buz kompresi uygulanacaktır. Göz çevresinde meydana gelen morarma miktarı çok değişkendir: bazı insanlarda, fark edilmeyecek kadar küçük olabilir.  Fakat bazı insanlarda, oldukça şiddetli olabilir.

Taburcu olduktan sonra, dinlenmek için eve gitmeli ve evde aile yakınlarınız taradfından rahat ettirilmeli, istirahat etmelisiniz. Bu ameliyat sonrası için narkoz etkileri ve diğer komplikasyonların oluşmasını engellemek adına önemlidir.  Yaralar kapatmak için dikiş kullanılmışsa, bunlar beş gün sonra hemşire veya doktorun kendisi tarafından çıkarılır.   Göz kapağı cildiniz yenilenmişse, postoperatif bakım için net talimatlar verilecektir.

Göz Kapağı Estetik Ameliyatı Sonuçları 

Göz bölgesi şişecek ve  7 ile 10 gün boyunca morarma meydana gelecektir. Bu kademeli olarak bir ile dört hafta içinde sönümlenecektir.  Daha sonra gözünüz eskisinden daha iyi olacaktır. tabi bu sırada doktorun size önerdiği bakımları yapmalı ve gözünüzü korumaya özen göstermelisiniz.  Göz kapağı estetiğinden sonra en az bir hafta  makyaj yapmamanız  gerekmektedir. Şişlik düzeldikten sonra  ve bir insizyonunuz varsa yaralar tamamen iyileştikten sonra ancak  göz makyajı uygulayabilirsiniz.

 

Göz kapağı estetiği yaptırmak için doktorlara danışarak daha net bilgiler alabilirsiniz. Sonuç olarak herkesin göz çevresi sorunları farklı ve özgündür. Sağlıklı günler diler, yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

 

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa