BloklarDiyet ÖnerileriFaydalı BilgilerPopüler Yazılar

Hacim Kazanma Diyeti ve Özellikleri Nelerdir?

Hacim Kazanma Diyeti , Hacim Kazanmak için Supplement,Hacim Kazanma Diyeti

Hacim kazanma aslında yağlı bir bedene de neden olmaktadır. Bizler sizlere kas hacim kazanması için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz. Bu sayede hacim kazanmanızı hem sağlıklı sağlayacak hem de size vereceğimiz öneriler ile daha iyi gerçekleştireceksiniz.

Hacim Kazanma Diyeti 

Şimdiye kadar, çoğu erkek kas yapısında proteinin önemini anlıyor. Egzersiz yaparken, ağırlık kaldırma stresi kas liflerine zarar verir. Bu hasar, bireysel kas hücrelerinin büyümesine neden olan özel bir onarım işlemini aktive eder. Tüm bu büyüme , yaşamın temel yapı taşları olan bir sürü amino asit gerektirir. Ancak kas büyümesi süreci sadece protein yeterli değildir. Ağırlık kaldırma, yağ ve enerjiyi kas glikojeni biçiminde yakar , bu nedenle diyetiniz, hem kas glikojen depolarını ikmal etmek hem de insülini arttırmak için karbonhidratın kaslara sağlıklı bir şekilde taşınmasına yardımcı olan bir karbonhidratı da içermelidir. Bu sadece proteinleri diyetinize dahil etmeye değil, aynı zamanda sağlıksız yiyeceklerden kaçınmaya da çok dikkat etmelisiniz. Sizin için aşağıda hacim kazanma diyetinde gerekli olan besin ögelerini paylaşacağız.

Hacim Kazanma Diyeti

Hacim kazanma diyeti için tüketilmesi gereken gıdalar aşağıda yer almaktadır. Bunlar sağlığınız açısında da son derece yararlı gıdalardır.

Hacim Kazanma Diyeti 

Yağsız Et

Kas kütlesi kazanmak istiyorsanız, bu diyetinizin temelidir. Yağsız sığır eti, demir, çinko ve B-vitaminleri dahil olmak üzere kas büyümesine yardımcı olan her tür şeyle yüklüdür . Daha da önemlisi, vücudunuza yüksek kaliteli protein sağlar  ve kas gelişimini desteklemek için insülin ile çalışan yüksek bir amino asit seviyesi kazandırmaktadır. Ayrıca yağsız olarak tüketmeniz de son derece kalori açısından düşük olmasını sağlamaktadır.

Tavuk Eti 

Sığır eti gibi, tavuk eti de kas bakımı ve onarımı, kemik sağlığı ve kilo bakımı için önemli olan yüksek kaliteli bir protein kaynağıdır . Ve elbette, tavuk pişirip hazırlayabileceğiniz birçok yol vardır. Burada önemli olan tavuk etinin yağsız olması ve genelde haşlama yapılmalıdır. Tabi yağsız olarak kızartabilirsiniz de . Genelde et ürünleri spordan sonra tüketilmektedir.

Süzme Peynir

Pek fazla insan bunu bilmiyor ama süzme peynir neredeyse tamamen saf kazein proteindir. Kazein yavaş sindiren bir proteindir, yani kas bakımında mükemmeldir. Bu, özellikle kilo verirken bir yandan kas hacmi kazanmak isteyen insanlar için yararlıdır. Süzme peynir de mükemmel bir B12 vitamini, kalsiyum ve diğer önemli besin kaynağıdır .

Yumurta 

Yumurtalar yüksek kaliteli protein, dokuz temel amino asit, kolin, sağlıklı yağ ve D vitamini içerir . Paranızın karşılığını en iyi şekilde karşılamaktadır. Tabi doğal ve gezen tavuk yumurtası aldığınızdan emin olmanız gerekir. . Ve çok sayıda çalışma zaten gösterdiği gibi, yumurta sağlığınız için son derece yararlıdır. Hem hacim kazanma hem de sağlıklı kalmak için tüketilmelidir.

Hacim Kazanmak için Supplement

Peynir altı suyu proteini takviyelerinin, fitness endüstrisinin en popüler eki olmasının bir nedeni vardır: uygun bir fiyata hızlı ve uygun bir protein kaynağı sağlarlar. Vücut geliştiriciler normalde onları uyandıklarında ve  antrenmandan hemen sonra kullanırlar.  Geri kalanımız için, egzersiz yaptıktan hemen sonra ölçek ile  bir kepçe süt veya meyve suyu ile karıştırılarak alınmalıdır.  Diğer supplementler arasında en çok kullanılan l carnetine ve balık yağları bulunmaktadır.

Balık 

Balıklar protein bakımından yüksektir, yağ bakımından düşüktür ve omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Omega-3’ler önemlidir, çünkü yağ kaybına yardımcı olurlar ve metabolizmanız gibi vücut süreçlerinizin doğru işlevini sağlarlar .

Yulaf Ezmesi 

Yulaf ezmesi hem düşük glisemik indeksi (GI) değeri hem de minimum işlenmiş olması nedeniyle büyük bir karbonhidrat kaynağıdır . Düşük GI diyetinin faydaları; daha iyi mikrobesin profili ve daha fazla lif  sağlar, daha az  aç hissedersiniz ve daha düşük müteakip enerji alımı (ikinci yemek etkisi) sağlarsınız.  Ayrıca yağ kaybı sağlarken kas hacminizi arttırmanızı sağlar.

Tam Tahıllar  

Tam tahıllar daha verimli bir şekilde sindirilir ve rafine tahıllardan daha fazla besin sağlar. Bu, sürdürülebilir enerji seviyelerini ve genel sağlığı teşvik eder. Özellikle, kahverengi pirinç, yağsız kas büyümesini, yağ kaybını ve güç kazanımlarını teşvik etmek için kritik olan büyüme hormonu seviyenizi artırmanıza yardımcı olabilir.

Meyve ve Sebzeler

Meyve ve sebzeler, bağışıklık sisteminizin sağlıklı çalışması için gerekli olan zengin bir antioksidan kaynağıdır. Ayrıca C vitamini, E vitamini ve beta-karoten gibi diğer besinleri de sağlarlar. Son olarak, vücudunuz, bu meyve ve sebzelerin uygun sindirime ve besin alımına yardımcı olmasını sağlayan liflere ihtiyaç duyar. Bu sayede spor ve sağlıklı beslenmenin birleşimini sağlamış olacaksınız. Ayrıca insülin direnci kas yaparken protein ağırlıklı beslenmekten düşerse meyve ve sebzeler sizi kurtarıcınızdır.

Sağlıklı Yağlar 

Yağ tüketmenin bazılarınızın sizi titretmesini sağladığını biliyorum, ancak iyi yağlar kas büyümesi için çok önemlidir. Aslında, hormon üretiminde (testosteron ve büyüme hormonları), kas gelişimini ve güç kazanımlarını artırmaya yardımcı olan önemli bir rol oynarlar. Ek olarak, birçok önemli bakım fonksiyonu için yağlara ihtiyaç vardır. Çoklu doymamış ve tekli doymamış yağlar iyi yağlardır. Bunları somon, diğer balıklar, fındık, yapraklı sebzeler, keten tohumu, avokado ve tohum yağlarında bulabilirsiniz. Hepsi de omega-3 ve omega-6 yağ asitleri bakımından zengindir. Bu sayede kas hacmini artırmanıza ve sağlıklı kalmanıza yarıdımcı olurlar.

Hacim kazanma işleminde beslenme egzersizden daha önemlidir. Bunu unutmamanız gerekir. Egzersiz tek başına diyetsiz hiç bir işe yaramaz. Sizde yukarıdaki yazımızdaki bilgiler ışığında diyetinizi hazırlayabilir ve hacim kazanabilirsiniz. Yazımızın yararlı olduğunu düşünüyorsanız sosyal paylaşım sitelerde paylaşabilir. Aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa