2'li blokCarouselSağlıklı Zayıflama

Kalça ve Göbek Eritme Hareketleri

Kalça ve Göbek Eritme , Kalça Eritmek Hareketleri

Kalça ve göbek eritme sorunu en çok kadınlarda görülen bir sorun olarak bilinmektedir. Kalça eritme konusunda çeşitli yöntemlere başvurulsa da birçok kez başarısız sonuçlar alınmaktadır. Kalçalardaki yağlanma sorusunu bölgesel yağlanma sorunu olduğundan yapılacak diyetler ile sorunun çözülmesi mümkün olmaktadır. Bizlerde sizlere bu konu hakkında bazı hareketlerden bahsedeceğiz.

Kalça ve Göbek Eritme 

 

Birçok insan, vücudun belirli bir bölgesini azar azar eritmenin yollarını aramaktadır, bu da kiloları eritmek umuduyla belirli kas gruplarını çalıştıran egzersizlere büyük bir zaman ve dikkat sarfetmektedir. Fakat vücudunuzdaki belirli bir noktadan yağ yakmanın bir yolu yoktur. Kalorilerde bir eksiklik oluşturarak vücut yağ yüzdesini azaltmalısınız. Fiziksel aktivite seviyenizi arttırarak ve diyetinizi değiştirerek elde edilebilecek bir kilogram yağ yakmak için yaklaşık 3.500 kalori açıklık gerekir.  Bu sayede kalça ve göbek eritme hareketlerini bir arada vererek tüm vücudunuzun çalışmasını sağlayan egzersizleri sizler ile paylaşacağız.

 Kalça Eritmek Hareketleri 

 

  • Kalça ve Göbek Eritme Haftanın çoğu günlerinde bisiklete binmeye başlayın. Kalça  ve uyluklardan yağ yakmak için bir yol bulunmamakla birlikte, bisiklete binme, kalorileri yakarken aynı zamanda alt bedeni güçlendirebilir ve kalçalarınızı eritebilir. Ek kalorileri yakmak kilo vermenize yardımcı olabilir.
  • Egzersiz rutininize merdivenlari kullanmayı ekleyin. Asansör  yerine merdivenlerden çıkın.  Bisiklete binmek gibi, merdiven çıkmak da  iki seviyede çalışır. Sadece kilo vermenize yardımcı olan yakılan kaloriyi arttırmakla kalmaz, aynı zamanda bu özel aktivite de kilo verdikten sonra kalça ve baldırlarda kas yapmanıza yardımcı olur. Buda daha fit bir görünüm sağlar.
  • Alt vücudu çalıştıracak diğer fiziksel aktiviteleri bulun. Dans etmek, yürüyüş yapmak, koşmak ve kros kayağı yapmak, vücudun zayıf olmasına yardımcı olurken, kilo vermek için gerekli kalorik açığı oluşturmak için kalorileri yakmanıza yardımcı olur.
  • Squat en etkili kalça şekillendirme egzersizidir. Bir sandalyeye oturuyormuşçasına yapılan bu hareket dikkatli yapılmalıdır.
  • Ağırlıkları haftada en az iki kez kaldırın. Ağırlıklarla çalışmak, aerobik aktiviteyi arttırmaktadır buda çok kalori yakmanıza yardımcı olur, ayrıca kas inşanıza da yardımcı olabilir. Eklenen kas, vücudunuzun bir defada yaktığı kalori miktarını artırır, bu da fazla kilo vermeyi kolaylaştırabilir.
  • Diyetinizdeki gereksiz kalorileri azaltın. Fiziksel aktivite düzeyinizi arttırdıkça, kilo verme sonuçlarınızı arttırabilir ve kalori alımınızı sınırlandırarak kalça ve mide yağını eritebilirsiniz. Daha fazla meyve, sebze ve diğer besleyici yiyecekler yemek kalori alımını azaltabilir ve kalori açığa çıkarmaya yardımcı olabilir. Sınırlayıcı kısım boyutları da faydalıdır.

 

Kalça ve Göbek Eritme Hareketlerinin Genel Özellikleri Nelerdir?

 

Kalça ve göbek eritme hareketleri en zor eriyen yağ grupları arasında bulunan kalça ve göbekteki yağı eritmek adına önemlidir.  Bu egzersizler için ilk yapılması gereken iş her gün düzenli olarak yürümektir. Yürüme eyleminin günlük olarak düzenli bir şekilde yapılması kalça ve göbek eritme açısından oldukça önemlidir. Yürümenin dışında bir başka kalça ve göbek eritme hareketi ise bisiklet kullanmaktır. Bisiklet kullanma eylemi kalça ve basen kısımlarındaki yağları eritmesi açısından oldukça önemlidir.

 

Kalça ve göbek eritme hareketleri olarak aynı zamanda jimnastik egzersizleri de yapılabilmektedir. Jimnastik egzersizleri olarak çember çevirme yöntemi ile kalça, basen ve göbek bölgelerinde bulunan yağların ve kasların çalışmasını sağladığından bu bölgelerde bulunan yağlardan kurtulmak için ideal egzersiz hareketidir. Basen, kalça ve göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için uygulanacak bir başka yöntem ise ağırlık egzersizleridir.

Özellikle göbek bölgesindeki yağların erimesi için mekik egzersizi karın kaslarının çalışmasını sağlayacağı gibi bu bölgede bulunan yağların da erimesini sağlayacaktır. Ağırlık egzersizleri ile birlikte sadece göbek değil aynı zamanda basen bölgesindeki yağların erimesi de sağlanmaktadır. En etkili kalça eritme hareketi emekleme pozisyonunda yapılan egzersiz hareketidir. Bir bacak yerde dururken bir diğer bacak dik konumda durarak yukarı ve aşağı hareket ettirilir. Bu hareke tile birlikte kalça ve basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak mümkündür. Ancak bu egzersiz hareketi her gün düzenli olarak yapılması şarttır. Yapılan egzersiz hareketleri ile birlikte ilgili bölgedeki kasların yoğun çalışması ile birlikte yağların erimesi sağlanmaktadır.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa