Cilt & BakımGenelGüzellik Sırları

Kaş ve Kirpik Dökülmesine Çözüm

Kaş ve Kirpik Dökülmesine Karşı Yapılacaklar  ,Kaş ve Kirpik Dökülmesine  Bitkisel Çözüm ,Kaş ve Kirpik Dökülmesine ,Doğal Yağlar ile Çözüm

Kaş ve kirpik dökülmesine bitkisel çözümler veya doğal yağlar kullanılabilir tabi kaş, kirpik dökülmesinin doğal bir süreç olarak karşımıza çıkarsa.Eğer kaş ve kirpik dökülmesinin altında yatan bir rahatsızlık varsa ve gereğinden fazla dökülüyorsa doktorunuza danışabilirsiniz. Geri kalanlar için aşağıdaki çözümler sizin için yeterli olacaktır.

Kaş ve Kirpik Dökülmesine Karşı Yapılacaklar 

Bir kirpik kaybı sorunuyla karşı karşıya kalıyorsanız, herhangi bir tedaviye koşmadan önce, basit kirpik ve kaş temizliğinize dikkat edin. Çeşitli enfeksiyonların nedeni ile kirpikleriniz ve kaşlarınız dökülüyor olabilir. Yüzünüz için temiz ve kuru bir havlu kullanarak günlük hayatınızda hijyeni koruyun , bakteri ve mikropları çıkarmak için gözünüze herhangi bir şey uygulamadan önce ellerinizi ve gözlerinizi her zaman düzgün bir şekilde yıkayın.
Kirpiğe neden olabilecek herhangi bir kimyasal reaksiyondan kaçınmak için markalı makyaj kullanın.
Her zaman yatmadan önce makyajı çıkarmayı unutmayın. Gözünüzde enfeksiyona neden olabileceğinden, sahte kirpikler kullanmayın.  İyi bir kirpik kıvırıcı kullanın çünkü yanlış seçim kirpiklere zarar verebilir ve onları doğrudan köklerden ayırabilir. Bunun dışında kaş ve kirpik dökülmesine karşı  aşağıdakileri yapabilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Dökülmesine  Bitkisel Çözüm

Kaş ve Kirpik Dökülmesine ÇözümKaş ve kirpik dökülmesine karşı bitkisel yöntemler aşağıdaki gibidir.

Soğan Suyu 

Soğan suyu , saç büyümesi için çok iyi olan birçok kükürt, selenyum, mineral, B vitamini ve C vitamini içerir. Bu, kaş kılı ve kirpikler için de daha hızlı ve daha yoğun bir şekilde büyümeye yardımcı olur. Kükürt, uygun kaş gelişimi için gerekli olan kolajen dokularının üretimini geliştirir. Ayrıca, saç foliküllerini güçlendirir. Soğan keskin bir kokusu olduğu için , kokunun tüm izlerini temizlemek için limon suyu kullanmak en iyisidir .Uygun  bir günde kaşlarınıza soğan suyu sürün.

Aloe Vera Jel

Kirpik ve kaş dökülmeleri için aloe vera jeli kullanmak yine sorunu tedavi etmek için mükemmel bir çözümdür. Aloe vera jelinde bulunan çeşitli vitamin ve proteinler sayesinde kirpiklerinizi uzun süre besler, nemlendirir ve korur , böylece kirpiklerin ve kaşların dökülmesini önler. Kirpiklerinize aloe vera uygulamak ve gece boyunca bırakmak için eski bir maskara çubuğu kullanın. En iyi sonuç için bu ilacı birkaç gün boyunca tekrarlayın.

Limon Kabuğu 

Limon kabuğunu dört ile beş gün zeytinyağıyla ıslatmalısınız . Limon kabuğu ezmesi hazırlamalısın. Bu doğal tedaviyi kirpikleriniz ve kaşlarınız üzerine uygulamanız gerekir. Kirpiklerin büyümesinde size yardımcı olabilir. Ayrıca limon kabuğu ve hint yağı ile macun yapabilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Dökülmesine Doğal Yağlar ile Çözüm

Kaş ve kirpik dökülmesine karşı kullanılacak doğal yağlar aşağıdadır.

Hint Yağı

Kaş ve kirpik dökülmesine karşı hint yağı ; proteinler , yağ asitleri, antioksidanlar ve vitaminler ile zenginleştirildiği için kirpik ve kaş köklerinin beslenmesine yardımcı olur. Her gün hint yağını kaş köklerine ve kirpiklere  uyguladığınızdan emin olun,  büyümeye teşvik eder ve ayrıca her bir kaş ve kirpik  telinin kalın ve güçlü olmasını sağlar.   Hint yağını kullanmak için içerisine az miktarda fındık tozu, lanolin ve buğday özü yağı karıştırarak kirpik ve kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Suna Dumankaya önerisi olan bu karışım uygulandıktan sonra belli süre geçmesi için beklenmeli ve ılık su ile yıkanmalıdır.

Hindistan Cevizi Yağı 

Hindistan cevizi yağı , bir nemlendiricinin yanı sıra bir koruyucu  olarak çalışır ve kan dolaşımını iyileştirmek için idealdir. Hindistan cevizi yağında bulunan yağ asitleri, kırılmalarını önlemek için saçta bulunan doğal proteinlerle birlikte çalışır. İçinde bulunan laurik asidi, saç foliküllerinin enfeksiyonunu önleyerek antimikrobiyal bir ajan görevi görür. Hindistan cevizi yağında E vitamini ve demir gibi çeşitli proteinlerin yanı sıra besinler de sağlıklı ve kalın kaşları destekler. Hindistan cevizi yağını her gün kaşınıza ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz, ancak haftada birkaç kez bile kullanarak fark edilebilir sonuçlar elde edebilirsiniz.

Zeytin Yağı

Zeytinyağı  kaş kirpik dökülmesine karşı  tüylerin büyümesinde yardımcı olan A ve E vitaminlerini içerir. Vitamin E her saç telini beslerken, A vitamini vücudumuzun doğal yağ olan sebum üretimini uyararak saçların büyümesine yardımcı olur. Bu, sonuçları birkaç hafta içinde görmek için günde en az bir kez yapılabilir.  Parmak ucunuzda bir damla zeytinyağı dökün ve kaşlarınıza, kirpiklerinize  masaj yapın. Birkaç saat boyunca açık tutun   ve suyla yıkayın.

Kaş ve kirpik dökülmesine karşı verdiğimiz öneriler umarım işinize yaramıştır. Eksik kaldığımız yerleri veya aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa