Genel

Kaş ve Kirpik Maskeleri Tarifleri

Kaş ve Kirpik Hakkında Gerçekler , Kaş ve Kirpik Maskeleri  ,Kaş ve Kirpik Uzatma Maskesi  ,Doğal Kirpik ve Kaş Uzatma  Maskesi ,Kaş ve Kirpik Limon Maskesi ,Kaş ve Kirpik Maskeleri : Doğal Yağ Karışımı 

Kaş ve kirpik maskeleri hakkında bilgiler vermeden önce sizlere kaş ve kirpikleriniz hakkında bazı gerçekleri kısa bir şekilde aktarmak isteriz. Bu sayede kaş ve kirpiklerinizin döngüsünü daha iyi anlayabilir ve uygulayacağınız maskeler ve bakımlar sonrası nelerle karşılaşacağınızı bilebilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Hakkında Gerçekler 

Kaşlarımız gibi, kirpikleriniz de küçük tüylere sahiptir ;  kir, ter, su ve diğer istenmeyen döküntüler barındırır.  Bazen gözlerinin içine bile düşerler. Bundan kaynaklı kirpik ve kaş temizliği onları uzatmaktan daha önemli bir konudur. Bir kirpik büyüme döngüsü, kafanızdaki saçlardan çok daha kısa sürede gerçekleşmektedir. Genelde 3 ay geçmesi gerekir. Bu da çok uzun büyümemelerinin bir nedenidir. Kirpikler 3 dönem de büyürler anagen fazı (aktif büyüme dönemi), katajen fazı (geçiş periyodu) ve telojen fazı (dinlenme periyodu) vardır. Ve herhangi bir zamanda, kirpiklerinizin% 90’ı, günde yaklaşık 16 milimetre büyüdükleri aktif büyüme aşamasındadır. Yani kirpiklerinizi kesiyorsanız, tekrar büyüyecekler  sadece beş ay sürecek. Kaşların alınması veya şekillendirilmesinden sonra ki dönem kirpiklere nazaran daha kısadır.  Eski zamanlardan beri fazla kirpik ve kaş dökülmesi veya daha hızlı uzaması adına bir çok yöntem kullanılmaktadır. Sizlere burada basite kaçıp kaş veya kirpik uzatılarından bahsetmeyeceğiz veya makyajdan. Aşağıda evde son derece doğal malzemeler ile yapacağınız ve kirpiklerinizi hızlı çıkmasını sağlayan , kaşlarınızı da gürleştiren öneriler vereceğiz.

Kaş ve Kirpik Maskeleri 

Kaş ve Kirpik Maskeleri Kaş ve kirpikler, vücudunuzdaki yağda çözünen vitaminler ile birlikte B ve C vitamini eksikliğinden dolayı zayıflar ve düşerler. Kirpiklerinizi ve kaşlarınızı uzatmanın en kolay yolu, iyi bir kaliteye sahip olmakla birlikte, günlük diyetinizde vitamin alımını arttırmaktır. Ancak, tükettiğimiz gıdalarda seçici olduğumuz için tüm vitaminleri diyetimizden almamız şart değildir. Bu nedenle, kirpiklerinizi ve kaşlarınızı yeterince gürleştirmek ve uzatmak için gerekli tüm vitaminleri içeren ev yapımı bir maske  yapmak en iyisidir.

Kaş ve Kirpik Uzatma Maskesi 

Hint yağı kullanmak kaş ve kirpik maskeleri için doğal bir yoludur .

 • 1 çorba kaşığı hint yağı
 • 1 çay kaşığı aloe vera suyu
 • E vitamini kapsülü veya yağı
 • A vitamini kapsülü

Bileşenleri iyice birleştirilene kadar karıştırın. Elde edilen kaş ve kirpik maskesi birkaç kez yeterli olacak, temiz bir kavanozda saklanacaktır. Eski bir rimel fırçanız varsa bunu kullanmak için  iyice dezenfekte edin ve temizleyin.  Tüm malzemeleri küçük kapta karıştırın. Maskara çubuğunu  maskeye daldırın  üst ve alt kirpiklere , kaşlara günde iki kez (tercihen makyaj uygulamasından önce ve yatmadan önce geceleri ) kökten uca uygulayın.

Maskeyi uygularken, gözleriniz etrafındaki cildin çok ince ve narin olması nedeniyle dikkat etmeniz tavsiye edilir, bu nedenle şişlik alma riski oldukça yüksektir. Bazı durumlarda hint yağı, evde daha uzun kirpiklere sahip olmaya çalıştığınızda en iyi doğal güzellik çözümlerinden biridir. Her yerde çok ucuz ve erişilebilir gibi görünüyor ve faydaları oldukça fazladır.  Hint yağı, tekli doymamış 18 karbonlu bir yağ asidi olan bir risinoleik asit kaynağı olarak iyi bilinmektedir.  Hint tohumu yağı / yağ asidi zincirlerinin ortalama bileşimi

 • Ricinoleik asit:% 85 -% 95
 • Oleik asit:% 2 – 6
 • Linoleik asit:% 1 – 5
 • a-Linolenik asit:% 0.5 – 1
 • Stearik asit:% 0.5 – 1
 • Palmitik asit:% 0,5 – 1
 • Dihidroksistearik asit:% 0.3 – 0.5
 • Diğerleri:% 0.2 – 0.5

Yatağa gitmeden ve gece boyunca bırakmadan önce kirpiklerinizi  ve kaşlarınızı hint yağı ile fırçalamak, kirpiklerinizi doğal olarak nemlendirmeye ve teşvik etmeye yardımcı olur. Kirpiklerinizi daha kalın, uzun ve daha güçlü hale getirmek de iyidir. Ayrıca, kuru dudaklarınız için hint yağı, geceleri bu yağı doğrudan dudaklarınıza sürterek de uygulayabilirsiniz. Yani, sadece bazı hint yağı ile, hem dudakları hem de kirpikleri kolayca ve etkili bir şekilde bakım yapabilirsiniz.

Doğal Kirpik ve Kaş Uzatma  Maskesi

 • 1 tatlı kaşığı badem yağı
 • 1 kaç damla E vitaminli yağ
 • 3 damla zeytinyağı

Maskeyi  yapmak için yukarıdaki malzemeleri verilen miktarlarda karıştırmanız gerekmektedir.   Vitamin E, cilt üzerindeki lekeleri tedavi etmede çok etkilidir, ayrıca kirpiklerin ve kaşların   daha kalın ve gür olması için  uzamasını yardımcı olmaktadır.  Kaş ve kirpik maskeleri tarifinde bu içeriğe birkaç damla E vitamini yağı ekleyerek veya kirpiklerinizi doğrudan uygulayarak kirpiklerin dökülmesini önleyebilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Limon Maskesi

Limon kabuklarının, kirpiklerin ve kaşların uzaması için ev yapımı serum olarak kullanmak için doğru seçenek olarak görünmeyebilir, ancak aslında kirpiklerinizi ve kaşlarınızı  hızlı ve kalın bir şekilde büyütmenin en iyi yollarından biridir. . Limon kabukları, kirpiklerin daha hızlı büyümesine yardımcı olan folik asitle birlikte Vitamin B ve C’ye sahiptir. Daha hızlı büyüme için bile temizleyici ve uyarıcı özelliklere sahipler. Ancak limon kabuğu doğrudan kirpiklerinizi kullanarak onları tahriş edebilir, bu nedenle limon kabuklarından gelen tahrişleri azaltmak için ev yapımı bir maske oluşturulması gerekir. Bunun için zeytin yağı ile beraber kullanılmalıdır.

Kaş ve Kirpik Maskeleri : Doğal Yağ Karışımı 

 • Hint yağı
 • 1 damla lavanta esansiyel yağı
 • 1 damla biberiye uçucu yağ

Kendinize ufak bir şişe bulun ve taşıyıcı yağları içerisine ekleyin. Sonra, damlalıklı şişeyi hint yağı ile doldurun (isterseniz karışımını inceltmek için tatlı badem yağı da ekleyebilirsiniz ). Kapağı kapatın, daha sonra iyice karıştırmak için  sallayın. Boş maskara fırçanızı kullanarak kirpik ve kaşlarınıza uygulayın. Dilerseniz içerisine sarımsak yağı da koyabilirsiniz fakat gün içerisinde kullanımı koku yapması nedeni ile kadınlar tarafından pek tercih edilmemektedir.

Yukarıda elimizden geldiğince sizlere kaş ve kirpik maskeleri tariflerini aktarmaya çalıştır. Umarım bu maske tariflerimiz işinize yarar.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa