CarouselGüzellik SırlarıSon Eklenenler

Kedi Gözü Makyajı Nedir? Kedi Gözü Makyajı Püf Noktaları Nelerdir?

Kedi Gözü Makyajı ,Kedi Göz Makyajı Nasıl Yapılır ? , Dumanlı Kedi Gözü Makyajı

Bir çok kadın için çekici olan kedi gözü makyajı nasıl yapılacağına dair bilgiler vereceğiz. Adım adım kedi göz makyajını anlattıktan sonra bazı modellerden de örnek vereceğiz. İyi okumalar dileriz.

Kedi Gözü Makyajı 

Kedi gözü astarı, makyaj dünyasında uzun zamandır çokça kullanılan bir makyaj modelidir. Kleopatra’dan Bollywood oyuncularına, kedi gözleri, moda oyunlarının zirvesindeki tüm kadınlar tarafından göz kamaştırıcı  bir makyaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Kedi  gözü makyajını sizde yapmak isterseniz  astar boya ve eyeliner yeterli olacaktır.

Kedi Göz Makyajı  Nasıl Yapılır ? 

Makyajına başlamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır. Bunlar aşağıda adım adım anlatılmaktadır.

Kedi Gözü Makyajı Adım 1:  İlk adım kedi gözü için iyi bir temel oluşturmaktır. Gözünüzü iyice temizleyin, tonlayın ve nemlendirin. Göz çevresi kızarıklık, koyu halkalar veya şişlik varsa, göz serumu veya göz kremi kullanın. Makyajın iyi oturduğundan emin olmak için bir astar uygulayın.

Adım 2 : Artık tabana sahip olduğunuza göre, sizin için çalışan bir ürün seçmenin zamanı geldi. İnce bir fırça aplikatörü veya bir keçeli kalemle küçük bir şişe de bulunan sıvı bir astar kullanabilirsiniz. Bir eyeliner kullanabilirsiniz. Bunun için açılı bir fırça veya göz kalemi fırçası kullanmanız gerekecektir. Sadelik açısından, keçeli bir göz kalemi kullanalım. Yeni başlayan biriyseniz, bu kullanışlı olmanın yanı sıra kullanımınızı kolaylaştıracaktır.

Adım 3 : Üst kirpik çizgisini yavaş vuruşlarla hizalayın. Çok hızlı bir şekilde acele etmemek ve dağınıklık yapmak istemediğinizden, küçük vuruşlarla başlayın. Küçük vuruşlar yaparsanız, ihtiyacınıza göre kalınlığı kademeli olarak artırabilirsiniz.

Adım 4:  Bu çok önemli! Flick’inizin nereye gideceği konusunda size rehberlik etmek için gözlerin doğal şeklini takip edin. Alt kirpik çizginizin uzatıldığını düşünün. Bu, bir fiske oluşturduğunuz açı olmalıdır. Bir göz farı kullanabilirsiniz kabaca şekil haritasını çıkarabilirsiniz.

Adım 5:  Açıyı belirledikten sonra, bir fiske oluşturmak için eyeliner ile noktalı hareketleri kullanın. Küçük noktalar kullanmak, filmin son şeklinin ne olacağını anlamanıza yardımcı olacaktır. Bundan memnun olduğunuzda, noktalara katılın ve kirpik çizginizin üzerinde çizdiğiniz çizgiye bağlanmak için doldurun.

Adım 6:    Şekil biraz kötü ise veya kalınsa, düzeltmek için her zaman pamuklu çubuk veya kapatıcı kullanabilirsiniz. İşte bu kadar! Tek mükemmel kedi gözü, dünyayı görmeye hazır!

Kedi gözü makyajınız ile oynayarak daha güzel makyajlar yapabilirsiniz.  Biraz cesur davranmak size daha güzel bir çekicilik katabilir. Kirpiklerin üstündeki çizgiyi kalınlaştırabilirsiniz.  Yuvarlak ve daha kalın bir görünüm gözlerinizi daha büyük gösterir.Ayrıca, fiske uzunluğunda oynayabilirsiniz, ancak çok fazla değil. Basit tutmak istiyorsanız, küçük bir fiske yaratabilirsiniz.

Kedi Göz Makyajı Farklı Türleri

Klasik kedi gözü harika, ama aynı zamanda rahat bir şekilde onunla oynayabilirsiniz.  Tercih edebileceğiniz farklı stillerde uygulayabilmeniz adına aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Dumanlı Kedi Gözü Makyajı 

  • Kim iyi bir dumanlamayı sevmez ki? Her zaman trend olmuşlardır. Bunu yapmak adına ;
  • Kedi gözünü lekelenebilecek bir kalemle oluşturun.
  • Bir  fırça kullanarak, leke şeklini korurken yumuşak bir görünüm elde edin.
  • Kalem astarını alt kirpik çizginize de uygulayın ve lekeleyin.
  • Daha fazla öne çıkması için fiske altında bir kapatıcı kullanın.  Ve işleminiz tamamdır.

Kadınların daha çekici görünmek adına yaptıkları kedi gözü makyajımız umarım işinize yaramıştır.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone Sosyal medya bayilik bebeklerde pişik tedavisi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat ofis taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone Sosyal medya bayilik bebeklerde pişik tedavisi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat ofis taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon