Genel

Keratin Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Keratin Nedir? ,Saç için Keratin  Bakımı  ,Keratin Saç Bakımı Faydaları  ,Keratin Saç Bakımları ve Keratin Saç Ürünleri

Saç bakımı dünyası, saçlarınızı sağlıklı ve mümkün olduğunca güzel tutmak için yeni  adımlar atmaktadır. Hangisini  takip edeceğinizi bilmek ve değerlendirmek zor olabilir.Kafa karıştırması  formaldehitli keratin tedavileri ve keratin saç bakımı arasındaki farktan da kaynaklanmaktadır ve bu durum sıkıntı yaratmaktadır. Bizlerde sizlere  keratin tam olarak nedir ve neden bu kadar çok keratin saç ürünleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Keratin Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, keratin saçlarınızda, cildinizde ve tırnaklarınızda bulunan doğal olarak var olan lifli yapısal proteinlerin bir ailesidir.  Proteinler vücudunuzun bu kısımları için yapısal destek görevi görür ve hatta onarıcı  olarak işlev görür. Cildinizin ve saçlarınızın sizi  kepeklerden, dış etkenlerden koruması keratin hücreler sayesindedir.

Keratin proteinleri ayrıca saçınızın% 65-95’ini oluşturur ve hem kütlenin dış korumasını hem de korteksteki iç yapıyı oluşturur. Bu proteinler iyileştirici ajanlar olarak kullanılabilirken, aynı zamanda uygun olmayan saç bakımıyla da yok edilebilirler. Isı, kimyasallar, düşük kaliteli su, uygun olmayan teknikler ve çevresel faktörler keratin tükenmesinde rol oynayabilir. Bu olduğunda, korteks hasar riski yaşar.  Neyse ki, geçmişte kaybolabilir saçlarınızda keratin doldurmak için adımlar atabilirsiniz.

Keratin Nedir?

Saç için Keratin  Bakımı 

 

Saçlarınız zarar görmüşse veya saçlarınız kurumuşsa  , keratinini kaybetmiş ise  keratin saç bakımı bir cevap olabilir. Evde  saç rutininize keratin saç ürünleri ekleyin, bu tedaviler saçlarınızın genel kalitesinden faydalanabilir. Ek keratin, yıllar içinde oluşmuş olabilecek kütikül veya korteksteki boşlukları doldurmaya yardımcı olur.

Aşağıdaki malzemeleri karıştırmanız ve banyodan önce saçlarınızda 1 saat kadar tutmanız yeterlidir.

  • 2 yemek kaşığı keratinli maske
  • 5 ml keratin (doa kimyadaki şişe keratinin yarısı)
  • 2 çay kaşığı b5 vitamini
  • 2 çay kaşığı e vitamini
  • 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı

Keratin Saç Bakımı Faydaları 

Saç için Keratin  Bakımı 

Yukarıda belirtildiği gibi, keratin saç bakımı, saç hasarı ile gelen boşlukları doldurur. Bu boşluklar dolduğunda, saçınızın kırılmaya ve kırılganlığa karşı kendini korumak için saçları yeni bir zırh geliştirmiş gibi olur. Bu güç, saçınızın şekillendirici aletler, saç şekillendirme ve günlük  olarak saçlarınızı korumanızı sağlar.

  • Keratin saç bakımı saçlarınızı düzleştirmez ama güçlendirici bir bakımdır. Saçı zaten düzleştiren keratin değil formaldehit ile ısı uygulamasıdır. Saçı daha yönetilebilir bir doku sağlamak ise keratinin işidir.  Keratin saçınızın iyileşmesini ve tedaviyi tutmasını sağlamak için son adımda kullanılır.
  • Keratin proteinleri güneş ışınlarından korunmada büyük rol oynar. Güneşe maruz kalma genellikle gözden kaçan bir saç bakımı sorunudur, ancak güzel saç tellerinize zarar verebilir. Özellikle dışarıda daha fazla zaman geçirdiğiniz daha sıcak aylarda, UV koruması göz önünde bulundurulması gereken bir özelliktir. Isı şekillendirme araçları da saçlarımıza zarar verir, ancak güneşten gelen ısı ve ışınlar da doğal bir düşman olabilir .
  • Saç şaftınızın   tehlikeye girdiğinde, nem tutma azalır. Manikürün bütünlüğünü onararak, keratin saç bakımı saçınız nemi korumak için etkilidir. Saçlarınız daha fazla nem aldığında, kuruluk azaltılabilir ve parlaklık geri döner. Ayrıca, saçınıza  nemi tuttuğunda daha az bölünmüş saç uçları oluşturursunuz.

Keratin Saç Bakımları ve Keratin Saç Ürünleri

Saç bakım rejiminize keratin eklemek istiyorsanız, bunun için  keratinli saç bakım maskeleri , keratin şampuan , keratin yağı kullanabilirsiniz. Yeter ki salonda saç için keratin tedavileri  daha doğrusu formaldehit içeren keratin tedavileri kullanmayın. Saçınızı düzleştirmek  stiyorsanız, bu seçenek  bir çözüm olabilir fakat  genel sağlığınız ve sizin saç sağlığınız için zararlı etkileri vardır. Saçınızı ne sıklıkta yıkamanız gerektiğini bilin  ve gerekirse keratin şampuanlara yatırım yapın. Buna ek olarak, evde düzgün bir şekilde kullanılmadığı takdirde, bazı düzleştirici tedaviler zararlı kimyasallar saldığı için sakın evde keratin saç düzleştirme denemeyin.  Bunun yerine evde bakım arıyorsanız, keratin saç ürünleri rutininize mükemmel bir ektir. Günümüzde raflar bu iyileştirici ürünlerle doldurulmaktadır. Keratin açısından zengin bir şampuanla rutininizi başlatın ya da stilinizi korumak ve saçlarınızın güçlenmesine yardımcı olmak için keratinli saç yağı veya keratinli saç maskesi kullanın.   Ne seçerseniz seçin, saçlarınız formaldehitsiz keratin  kullandığınız için size teşekkür edecektir.

Keratin saç bakımı yazımız burada sona ermektedir. Umarım keratin hakkında aklınıza takılan sorulara yanıt olmuşuzdur.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa