Genel

Keratin(Protein) Nedir ?

Keratin  ,Keratin Saçlarımız İçin Neden İyi?,Formaldehitli Keratin ,Saç için Keratin ,Keratin Şampuan

Keratinli saç bakımından  ve keratin(protein)  şampuana dair sizlere bilgiler verdik. Bu yazımızda ise saçlarımızda bulunan keratin nedir, ne işe yarar ve keratin(protein) vücuda nasıl alınır konularına değineceğiz. İyi okumalar dileriz.

Keratin(Protein)

Bilimsel olarak keratin(protein) lifli yapısal proteinler ailesidir . Basitçe ifade etmek gerekirse, cildin dış kısmını oluşturan ve aynı zamanda tırnak ve saçın yapı taşları olarak işlev gören malzemelerdir. Keratinli birçok şampuan, maske ve keratin(protein)  adı ile anılan saç düzleştirme tedavileri vardır. Uzmanlardan edindiğimiz bilgilere dayanarak keratin tam olarak bir proteindir, temel olarak bir karides / yengeç kabuğunun (kitin) bulunanın insan versiyonudur. Elleriniz, tırnaklarınız, ayaklarınız ve saçlarınız gibi cildinizin kuru kısımlarını oluşturan hücreler yapısında keratine(protein)  sahiptir. Yeni hücreler, cildin   bazal tabakasında yapıldıkça, sağlıklı hücreler o bazal tabakadan daha uzağa   itilir. Bu, oksijen ve glikoz gibi besinlerden uzak ve uzak olduklarını gösterir. Bu, diğer hücrelerin (yeni cilt hücrelerini oluşturan bazal tabakadan uzağa) dışarı doğru itildiğini ve öldüklerini ve ölü deri haline geldiklerini gösterir. Hücre ölünce geride kalan tek şey sert keratin proteinidir. Buda zamanla eksilmektedir ve bazen kendini yeteri kadar yenileyemez ve dışarıdan saç ve vücut için alınması gerekir.

Keratin ( Protein)

Keratin Saçlarımız İçin Neden İyi?

Saç uzmanları, saç büyümesini ve gücünü arttırmak için keratin(protein)  ile dolu ürünlerin kullanımını uzun süredir desteklemiştir. Keratinde bir protein olduğu için saçlarınız için bir yapı taşı görevi görür.  Fakat uzmanlar ayrıca keratin(protein)  adı altında yapılan Brezilya fönü, saç düzleştirme işlemleri, Japon kalıcı saç düzleştirme ve keratin yüklemesi gibiişlemlerden kaçınması gerektiğini de vurgularlar. Bunlar kanserojen olan formaldehit içerir.  Saçlarınız zarar gördüğünde protein yapısını kaybeder. Saçınıza keratin ekleyerek, bu protein yapısını yeniden inşa edebilirsiniz, yeter ki saf bitkisel keratin kullanın.

Formaldehitli Keratin 

Bazı Keratin(protein)  tedavileri,  derin düzleştirme işleminden dolayı saçlarınızı tahrip edebilir . Bununla birlikte, kullandığınız formaldehit barındırması sizin saç sağlığınızı bozabilir ve  saç bakımınızın kalitesini olumsuz yönde etkilemesi durumları olabilir.

Saç için Keratin 

 

Saçlarınıza keratini illa şampuanı ve maskesi ile almak zorunda değilsiniz. Saçınızın güçlü ve güzel olmasına yardımcı olan şey , protein bakımından zengin besinler tüketmektir. Keratin(protein) ; balık, yoğurt, tavuk ve diğer yüksek proteinli yiyecekleri tüketmek saçlarınızın güçlenmesine yardımcı olabilir. Saçınıza daha fazla protein alarak  ve inanılmaz parlaklık kazandırmak için bol miktarda meyve, sebze ve yapraklı yeşillik yediğinizden emin olun.

Formaldehitli Keratin 

Keratin(protein)  saç bakım maskeleri de  popüler hale geldi. Esas olarak kuru , donuk ve mat saçları gidermek için kullanılır ve bunlar formaldehit içermez. Saçlarınızı düzleştirmez. Yapmanız gereken tek şey banyoya girmeden önce saçlarınıza ; 2 yemek kaşığı keratinli maske 5 ml, keratin(doa kimyadaki şişe keratinin yarısı), 2 çay kaşığı b5 vitamini, 2 çay kaşığı e vitamini ,1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı karışımını sürmek olacaktır. İyi bir keratin(protein)  saç bakımı saçlarınızı  canlı ve güçlü bir şekilde  tutacaktır.

Keratin Şampuan

 

Her zaman keratin ile dolu bir şampuan seçebilirsiniz ! Eğer saçın gücünü ve hacmini arttırmak istiyorsanız keratinli şampuanla her gün veya günaşırı saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Ancak keratin kullandıklarını söyleyen şampuanlara dikkat edin, etiket kontrolü yapmayı unutmayın.

 

Keratinli ürünler kullanırken adının en olduğundan bağımsız olarak içerisinde ne barındırdığına dikkat etmek gerekir. Bundan kaynaklı doğru ürün kullanımına özen gösterin.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa

hack forum alfa shell recovery shell shell recovery shell Mirror Zone smm ana bayi wso shell indoxploit shell

cami halısı cami halısı cami halısı Cami Halısı Turkuaz Cami Halısı Cami Süpürgesi

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat

çiğköfte promosyon prefabrik AstroPay paykasa